Malinový jazyk

595
28.1.14 10:52

Malinovy jazyk

Dobry den, prosim setkal se uz nekdo z vas s malinovym jazykem pri chripce? Ci se objevuje pouze pri spale? Dcera 4 roky mela vysoke teploty, bolest hlavy a kloubu, pozdeji se udelal malinovy jazyk. Pri teplotach nad 39st. se slila (osypala)udajne ale o spalu podle dr. nejde. Me se to moc nezda. Zazil to nekdo u sveho ditete? Myslite ze to muze byt opravdu jen chripka? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2437
28.1.14 10:58

A dělala Dr. výtěr na streptokoka? Taky se mi to nezdá. Spálu jsme měli jednou, ale podezření na ní vícekrát a vždy dělala výtěr, aby mohla spálu na 100%vyloučit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3763
28.1.14 10:58

@faldy, myslím, že to není chřipka, ale opravdu spála, měli to tak oba moji starší kluci. Znova k doktorce pro ATB. Přeji brzké uzdravení :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
28.1.14 11:00

Taky mi to prijde divny :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1186
28.1.14 11:01

Dcera zrovna spálu má a má stejné příznaky, akorát teplotu neměla tak vysokou. Opravdu bych zašla ještě jednou k dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3115
28.1.14 11:06

Dělala vám výtěř z krku? Jak vypadá ta vyrážka a kde ji má lépep řečeno kde se začala vysévat, říká se že u spály začíná na břichu.
Syn spálu měl, sice neměl malinový jazyk ale osypaný byl. Je potřeba to léčit atb je po tom i delší rekovalescence, já bych šla znova.

Příspěvek upraven 28.01.14 v 11:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
28.1.14 11:08

No tak to u nas bude problem, uz mame po nemoci 3 tydny, lecili jsme to jen paralenem a nurofenem. Dr. male diagnostikovala chripku a kdyz se me to nezdalo, jeli jsme za 2 dny na pohotovost, vzali ji crp, nebylo moc vysoke a pry u spali byva vic malinovy jazyk, coz jsem nepochopila, snad bud je nebo neni malinovy. Porad me to vrta hlavou, asi jsem hystericka matka. Da se spala poznat z moci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46669
28.1.14 11:08

Pokud vím, tak spála podléhá hlášení, takže by ji doktorka tedy měla vyloučit, pokud to není :nevim:
Ale taky se mi to nezdá, při chřipce se přece neosypeš. Navíc kombinace s malinovým jazykem. To vypadá dost jasně :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
28.1.14 11:10

A stery by se dali udelat i ted, po nemoci nebo uz ne? Jeste premyslim vzit krev a udelat rozbor na protilatky, to by se muselo poznat ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
28.1.14 11:14

Nam rekla, ze se pry osypala z dusledku vysokych teplot, pry se to stava a to same nam potvrdili v nemocnici, me spis zarazi ten jazyk, to uz me neprijde normalni u chripky.Ta nejistota je strasna, porad nad tim premyslim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10836
28.1.14 11:19

@faldy my měli první dva dny teploty, zvracela, bolela hlava, malátná, osypala se v obličeji, a ten třetí den malinový jazyk. Verdikt spálová angína atb i když už teplotu neměla, protože to chytla v sobotu a v pondělí už byla fit a bez teplot.

Příspěvek upraven 28.01.14 v 11:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
28.1.14 11:19

@faldy Mně to tedy přijde jako spála - podle horečky, malinového jazyka a podle té vyrážky. Právě vyrážka spálu doprovází. Jestli se doktorka spletla, tak je to hrůza :nevim: Antibiotika se mají nasadit co nejrychleji. Jednak se předejde šíření nákazy a pak také streptokok nemá šanci více ublížit (viz. komplikace spály).

Napiš, jak jsi dopadla… Co řekla doktorka při druhé návštěvě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1003
28.1.14 11:26

To co popisuješ máme teď doma. Dostali jsme atb. a je to dle mudr spálová angína.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
28.1.14 11:28

U kontroly uz tato dr. nebyla, mela zastup, takze o nicem. Jen jsme prinesli moc, to nam rekli ale v nemocnici a ta byla v poradku. Ja to tenkrat jeste tak neresila, blbec. Az po svatkach jak deti nastoupily do skolky jsem zjistila, ze 2 ze tridy prodelaly spalu. Pak me to zacalo dochazet. Volala jsem dr. chci to s ni probrat, ale bude tam az odpoledne. Asi se u ni zapisu jako hysterka, ale me to neda spat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3115
28.1.14 11:33

Důležité je, že je moč v pořádku, taky jsme ji brali na kontrolu, synovi brali i krev kvůli sedimentaci. Nevím jeslti ještě brát stěry z krku když jsou to 3 týdny, ale tak proč ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama