Málo jí?

486
16.6.11 09:52

málo jí ?

Ahoj mám zas brouka v hlavě,ale mám pocit,že mě malá málo papá ,je jí pul roku,jídelníček:
3-4:00-120-170 UM
8-9:00-120-ovoce,mlíko nechce
11-12:00-120-200 masozeleniny
16:00-120 Um
19-20:00-240 um

• 300-600ml šťávičky s vodou

víc prostě ani ránu,mlíko je pro ní fuj,přesnídávku a oběd to papá s nadšením,zkoušela jsem ještě dávat jí mléko ve 15:00 to vypila tak 100ml pak v 17:00 snědla 190 kaše a večer 200ml Um ale to klapalo tak tři dny a pak kaši začala odmítat,zkoušela jsem jí už i šoupnou mezi jídlem piškotek od sunárka od 6m , ale byla to asi blbost,pěkně se po tom zakuckala,jo a ještě dodávám ,že to mlíčko ráno a odpoledne je dáváno ve spánku ,protože si to jinak prostě nevezme a večerní 240um je tak na 10× než to vypije,pije ho sama,tak si ho vždycky nachvilku položí vedle sebe a pak si zase cucne atd…dr.mě nijak neporadila,prý prospívá nádherně a daleko líp než ostatní děti v jejím věku,za měsíc kdy to vedeme takto přibrala z 7530g na 8350 g..ale stejně mě to neleze do hlavy kde to proboha nabrala ,když tak málo jí :think: nemáte nějaký tip nebo aspon uklidnění :lol: děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7576
16.6.11 10:00

Co chceš pro uklidnění víc, než že ti dítě nádherně prospívá? :think: Buď ráda a nepřecpávej ji. Mohla bys jí tím i založit na obezitu a zlozvyk se přejídat. Ať vám to takhle klape i nadále :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18640
16.6.11 10:04

Krásně ti pije!!! Co by za to ostatní maminky tak malých kojenců daly kdyby do nich dostali tolik tekutin jiných než mlíko :pankac: To u ná sfakt nehrozilo. Pokud je malá spokojená a prospívá tak jí to asi stačí, každý máme jiný apetit :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16774
16.6.11 10:07

ta moje nejí o nic víc- mlíčko má teda ráda ale ovoce nechce ani vidět a masozeleninu jak kdy.někdy krásně jí a někdy si dá pár lžiček a už nechce.je jí 6,5měsíce.jinak mi ani omylem nevypije tolik vody nebo čaje jako ta tvoje.dá si tak 100-150ml čaje ale to ji ho musím neustále nabízet,vždy párkrát potáhne a už nechce.třeba hodně pije když vypije někdy i 600ml štávy s vodou tak pak už mlíko nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
486
16.6.11 10:08

já se právě snažím jí do ničeho nenuttit,ale to mlíčko je prostě strašný boj,nejrači by pořád jedla jenom ovoce a zeleninku :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
486
16.6.11 10:11

no pije mě nádherně hlavně co jsou teď ty vedra,zkusím jí nabídnout mlíko,ale to nechce a vyndává z pusinky a jak jí nabídnu vodu tak si vezme těch 70-100 i po obědě je schpná si vytáhnou 150 ml za to jsem opravdu ráda,samozřejmě se snažím před mléčnou dávkou třeba dvě hodky vynechat,aby neměla plné bříško vody,ale stejně toho mlíčka moc nevypije odpoledne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16774
16.6.11 10:18

já bych ji asi nechala tak je důležité aby vypila aspon půl litru UM denně.a pokud to vypije tak bych nestresovala.ta moje když už několik dní odmítala ovoce tak jsem ho vysadila úplně a zkusila to zase po týdnu no a zase nechce.tak s tím nenadělám nic,zkusím to zase za pár dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lys
6155
16.6.11 10:41

nemá cenu to lámat přes koleno. Já taky dělala psí kusy, aby si prcek dal ovoce, kaši… a většinou mi na to dlabe. V poledne vezme na milost trochu zeleniny, jinak mlíko mlíko mlíko. Nenaděláš s tím nic. Prospívá? tak to neřeš :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4118
16.6.11 12:14

300-600ml šťávičky s vodou? Podle mě je to moc na půlroční dítě. Proč by pila UM, když se naláduje šťávou? :nevim:
A pokud prospívá, určitě nejí málo. V půl roce 200g masozeleniny? To moje 10,5měsíční nesní ani teď. Pro porovnání, moje 10,5 měsíční za den sní a vypije:
2-3× 150ml UM, malej jogurt, max. 150g masozeleniny, frutapuru, max. 150ml kaše, max. 300ml čaje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
486
16.6.11 13:13

um mě nepila ani když jsem jí tu šťávu nedávala,doktorka mě říkala,že je duležite aby měla litr tekutin denně,což má,neříkám že mě každý den pije 600ml ,bývá to tak po ránu po svačince(ovoci)100ml před obědem si dá tak 100ml po bědě tak 100-150ml a pak se napije venku na procházce cca ve dvě a ve čtyři si dá mlíčko a pak už vodu nenabízím,zkoušela jsem vodu nedávat,ale mléko prostě nechtěla a akorát měla propadlou fontanelu a brečela,když měla jenom mlíčko pila mě 600-700ml za den a byla jsem ráda a to jsem s ní musela bojovat.....

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
486
16.6.11 13:17

a těch 200 masozeleninky mě spapá jen občas a to většinou,když sní třeba jen pulku ovoce,tak vím že jí mám připravit víc k obědu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
486
16.6.11 13:19

taky záleží na tom jak je venku,když prší tak si vypije třeba jen těch 50ml místo 100ml po jídle,ale když je vedro tak jen jí přiložím flašku tak jí čapne a nepustí dokuď se pořádně nenapije

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
486
16.6.11 13:27

ještě musím dodat,že je na svuj věk(dnes přesně 6m) velmi pohyblivá leze, sedí,válí sudy tak těch tekutin potřebuje asi víc než mimi co se v tom věku jenom překuluje,pít jí nenutím bere si tolik kolik chce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4118
16.6.11 17:42

Tak to mě napadá buď vyměnit UM nebo se snažit mléko dodávat v ostatních příkrmech. I když u 6ti měsíčního mimča chápu, že je to dost těžký.
Jak dlouho tenhle stav trvá? Jak dlouho UM odmítá? Nevyměnilas jí je? Čím to může být podle tebe způsobeno? Zavedením příkrmů?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
486
16.6.11 18:45

no Um jsme vyskoušeli snad všechny,jediná beba nám nedělala zácpu :roll: začalo to tím,že odmítala kojení,pak mlíčko už nebylo a tak jsme nasadili Um cca ve 2m,týden pila krásně a pak od té doby je to boj ,mlíčko ne a ne .doktorka to neřešila,protože malá prospívá,ale každé krmení mlíčkem je doslova o nervy :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama