Málo přibírá, odmítá UM

391
6.10.15 10:18

Málo přibírá, odmítá UM

Poradíte prosím? Synkovi jsou 4 měsíce a od narození jsem ho plně kojila. Při porodu měl 3750g, nyní na čtyřměsíční kontrole 5500g. Přibírá mi ale málo a to 100g za 14 dní. Jinak ale vypadá hezky, má naducané tvářičky, bříško, žádný hubeňour není. Ani nijak nebrečí, že by měl hlad, atd.
Na radu doktorky (která to ale moc nehrotí, prý vypadá spokojeně, tak ok) jsem zkusila UM Bebu. Flašku mi ale odmítá (nechce ani dudlíka), zkusila jsem i nahradit jedno kojení flaškou. A je to tak, že třeba jeden den vypije z flašky celých 180ml, další dva dny nechce flašku vůbec, řve, když mu dám pak prso, tak je v pohodě. Dnes dopoledne třeba vypil 30ml, pak dudlík jen tak cumlal…
Tak já nevím, myslíte, že mu to kojení stačí? Ale trápí mě, že málo přibírá. Zkoušela jsem mu dávat UM i po lžičce, ale to je ještě horší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22028
6.10.15 10:25

@terka85 Tak nebude cvalda. Vadí Ti to? Moje půlroční sice začínala na o dost nižší váze, ale má asi tak 6.2 kg. Hubená taky rozhodně není.
Necpi mu UM, když ho nechce. Ty děti mají kolikrát víc rozumu, než my dospělí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60121
6.10.15 10:26

@terka85 pokud přibírá pravidelně, tak bych um vůbec nedávala - jen tim snižuješ produkci mléka.. :think: um je zbytečné..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55617
6.10.15 10:30

@terka85 taky bych miminko nechala, pokud je spokojený a nepláče.
Nejmladší má 3,5 měsíce. Při narození měl 3210g a teď má 5100g, ale za poslední měsíc taky moc nepřibral. Nijak to neřeším, protože malý je spokojený. Měla jsem to stejně u všech dětí a doktorka to neřeší. Prostě mám drobnější děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5304
6.10.15 10:34

@terka85 No co nemusí každé mimi v půl roce vážit deset kilo, žádné um bych nedávala, to je zbytečnost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7840
6.10.15 10:56

@terka85 vůbec bych to UM nedávala, jen riskuješ problémy s kojením. Mně syn přibíral podobně jako tobě, žádné UM jsem nedávala, váží sice míň, než vrstevníci, ale vypadá normálně, je zdravý, akční, téměř nebývá nemocný - co víc si přát.
Kamarádky syn (donošený, normální porodní váha) měl v roce dokonce jen 7,5 kila, s nm už byli teda i po vyšetřeních a na odběrech, jestli mu něco není, ale nic se nezjistilo, je prostě takový, jí málo, ale je velmi šikovný, spokojený, veselý a vývojově hodně napřed.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11182
6.10.15 11:06

@terka85 pokud kojíš tak nedávej UM moje děti přibírali třeba i jen 50dkg za 14dní a jinak náš nejmenší měl ve 4měsících také jen 5650 a porodní váhu měl 3500

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama