Maltézáček nebo bišonek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lula
Kecalka 139 příspěvků 31.08.11 08:20
maltézáček nebo bišonek

Ahoj,chtěli bysme dceři 5 let pořídit pejska do bytu.A nemůžeme se rozhodnout mezi bišonkem a maltézačkem.Všude píší,že jsou tyto dva vhodní k alergikům.Nemáte s tím někdo zkušenost jestli je to pravda?A jsou nároční na péči?myslím chlupy atd. díky předem za reakce :-)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
renule 13
Ukecaná baba ;) 1014 příspěvků 31.08.11 08:24

My máme boloňského psíka je to něco mezi bišonkem a maltézáčkem je velice hodný a hravý k dětem nechá si od dětí vše líbit, nelína, my jsme moc spokojeni, je to miláček máme ho 5let

renule 13
Ukecaná baba ;) 1014 příspěvků 31.08.11 08:30

a co se týká peče o srst tak je to u těch to pejsků na stéjno je bílý, proto se musí koupat a česat jinak oni nelínají nemáme stím problém bydlíme sice v rodiném domku, ale máme ho doma. Jediný problém máme, že nerad je doma sám to kňučí, ale tak jsme si ho asi tak naučili pořád nám je v patách. :-D

Příspěvek upraven 31.08.11 v 08:30

Pipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 31.08.11 08:30

Vhodní k alergikům - ale jenom k alergikům na psí srst, protože nelínají… jestli má někdo alergii na psy jako celkově (většinou na šupinky kůže nebo tak), nepomůže mu ani naháč.

Já znala maltézáka jen jednoho a byl to pěkný hajzlík. Ale většinou jsou milí=) Hlavně nezapomenout, že i takhle malý psí smetáček potřebuje stejnou výchovu, jako německý ovčák např…

weruuunka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.11 08:30

Ono je skoro jedno kterýho si vybereš. :-D Mám zkušenost s obouma a povahově jsou úplně stejní. Bišonek mám kudrnatější srst a zdá se mi, že mu i víc vypadavájí. :-D A aby nepelichali, tak je potřeba jim každý den věnovat aspoň 20min a vyčesávat jim srst. :-D Jinak se z těch chlupů zblázníš. Jinak jsou strašně přítulní a mají rádi děti. :palec: A brácha byl alergik a nevadili mu. :-D Kdyby tě něco zajímalo, tak se ptej. :hug:

peggy.sl
Generální žvanilka 20554 příspěvků 31.08.11 08:34

My máme bišonka a je to v pohodě. Je pravda, že nelíná. Vzhledem k tomu, že se nechce česat, tak má celoročně krátky střih a máme klid.

Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 31.08.11 08:36
renule 13 píše:
a co se týká peče o srst tak je to u těch to pejsků na stéjno je bílý, proto se musí koupat a česat jinak oni nelínají nemáme stím problém bydlíme sice v rodiném domku, ale máme ho doma. Jediný problém máme, že nerad je doma sám to kňučí, ale tak jsme si ho asi tak naučili pořád nám je v patách. :-DPříspěvek upraven 31.08.11 v 08:30

sousedka má teď mimi boloňáčka a černého, je úžasný, má ho s PP, taky vybírali kvůli alergii manžela a dcery. U černých je výhoda, že nemají červenou srst jak jim tečou oči. Eli je taky alergik (já tvrdím, že jen papírově :-D naštěstí) a chceme jorkšírka.

twetty
Závislačka 3006 příspěvků 31.08.11 08:43

Ahoj, já mám maltezáčka - fenečku 10let, je to hodná, milá, poslušná holka, nelíná, nejsou s ní starosti, jen pokud jí budeš chtít nechat delší chlupy, musíš je česat, jinak ti srst plstnatí a jakoby se slepí dokupy, já jí mám ostříhanou po celém tělíčku, má jen delší chlupy na hlavě, nosí copánek, jinak je nakrátko, stříhání jednou za 2-3 měsíce.
Vůbec nelíná, jsem astmatik a vše je ok, nemám žádné problémy, takže k alergikům, astmatikům vhodná.
Bišonek je taky dobrý pejsek, ale je určitě větší než maltezáček.

Hodaka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.11 08:48

Mám boloňáčka, a nelíná, což byla moje podmínka z chlupů by mi přeskočilo, je to mazel, už mu je 9 let, a chová se jak štěně :lol: Taky ho nechávám stříhat na krátko.Ale pozor při výběru štěňátka, to co vidím chodit po ulicích tak jsou hrozně velký a takový divný :think: náš má 4.3 kg a je dokonalej :hug:

lula
Kecalka 139 příspěvků 31.08.11 08:49

Děkuji moc za odpovědi,dívala jsem teď na boloňského psíka a ten se mně také moc líbí.tak se budeme rozhodovat mezi maltézáčkem a boloňským psíkem.A ještě jsem se chtěla zeptat jak je to s učením čůrání jak dlouho asi trvá než se to naučí.A je lepší asi s PP že?

lula
Kecalka 139 příspěvků 31.08.11 08:51

Hodaka a můžu se zeptat kde a podle čeho jste ho vybírali?

lula
Kecalka 139 příspěvků 31.08.11 08:56

A co všechno je potřeba mít nachystáno pro pejska než si ho dovezeme domů?

Hodaka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.11 08:58
lula píše:
Hodaka a můžu se zeptat kde a podle čeho jste ho vybírali?

spíš jsme měli štěstí :nevim: ale koukat prý na rodiče aby nebyli velký, tady jak otec tak i matka byli malý.Máme bez PP, jen byl nějak navíc a nešli mu dát papíry :nevim: čurání nám trvalo já nevím do dvou měsíců to uměl, přesně fakt nevím.Ale chodila jsem s ním co hodinu a půl.
Nejsem žádný psoznalec, takže sme asi fakt měli štěstí :wink:

matyskovamamka
Povídálka 42 příspěvků 31.08.11 08:59

A zkus ještě mrknout na cotton de tulear, toho máme my a je to taky skvělej pes, nelíná, má takovou bavlněnou srst a je strašně učenlivej.obvykle cvičej agility a tak..ale náš má chudák línou paničku :)

Hodaka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.11 09:01
lula píše:
A co všechno je potřeba mít nachystáno pro pejska než si ho dovezeme domů?

krmení, misku na jídlo, na pití, pelíšek, obojek a vodítko, to stačí.
A ty jsi doma nebo chodíš do práce?protože počitej s tím že starat se budeš ty :lol:
Jo a krmím jen granulema, žádný jídlo od stolu, občas pidi midi kousek párku když krájím do něčeho.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >