Malý 3leťák - krátké nožičky

Anonymní
5.9.20 17:55

Malý 3 leťák - krátké nožičky

Hezký den,

Pediatričce se to zdá ok..

Co mi ale vrtá hlavou, již v těhotenství mu naměřili před porodem o 6 týdnů kratší nožičky, i teď je vidět, že má nožičky (hlavně stehenní kosti) k poměru těla o dost menší…
Je to normální? Nebo to může něco značit? Jinak je to úplně normální bystrý 3 letý živel :)
děkuji za vaše zkušenosti :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
39
5.9.20 18:03

Dobrý den,
může se jednat o nerovnomernost růstu, ale když už byly nožky kratší v těhotenství, tak je může mít prostě kratší. Jak je na tom jinak s výškou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7465
5.9.20 19:08

Nejjednodušší je, jít se poradit k ortopedovi. Nožičky poměří a budete v pohodě ;). Někam na klidnou ambulanci k soukromníkovi. Bude mít čas se pobavit a vysvětlit, proč se třeba nožičky zdají kratší. Ona by si nerovnoměrnosti pediatrička pravděpodobně všimla, ale pro klid duše, proč si to nenechat potvrdit, zřejmě ti to vrtá v hlavě už od screeningu. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.20 19:09

Narodil se jako 50 cm miminko, ve 3 letech ma 94 cm, braska mel ve 3 letech 100 cm, my rodice jsme celkem vysocí, mrnousove nejsme :(

• Citovat
  • Nahlásit
1778
5.9.20 19:36
@Anonymní píše:
Narodil se jako 50 cm miminko, ve 3 letech ma 94 cm, braska mel ve 3 letech 100 cm, my rodice jsme celkem vysocí, mrnousove nejsme :(

Můj syn má tři roky, měří 92 cm a taky se mi zdá, že má krátké nohy… Ale nijak mě nenapadlo to řešit :nevim:
Jeho brácha měl ve třech letech taky rovný metr :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24667
5.9.20 19:55

Tak lidi mají různé proporce. I u dospěláků vidíš, že někdo má nohy dlouhé, někdo kratší, byt je třeba výsledná výška stejná, ptž se to srovná délkou beder a trupu.
A někdo je zkrátka vzrůstem menší a pak mívá kratší končetiny celkově (i když ani to není úplné pravidlo).
Pokud bys měla pocit, že celkově zaostává v růstu, asi by stálo za to vyšetřit hladinu růstových hormonů. Ale pokud bude zdravý, stejně s délkou končetin nic nenaděláš. Nepředpokládám, že bys mu nechávala kvůli tomu operovat zdravé nožičky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3962
5.9.20 20:09
@Anonymní píše:
Hezký den,

Pediatričce se to zdá ok..

Co mi ale vrtá hlavou, již v těhotenství mu naměřili před porodem o 6 týdnů kratší nožičky, i teď je vidět, že má nožičky (hlavně stehenní kosti) k poměru těla o dost menší…
Je to normální? Nebo to může něco značit? Jinak je to úplně normální bystrý 3 letý živel :)
děkuji za vaše zkušenosti :)

Obe moje deti jako.maly meli kratsi nohy. U obou jsem kupovala mensi velikost kalhot nez svrsku.Ted maji nohy uz uplne normalni, starsi syn kterymu je 13 ma dokonce nohy delsi nez ja :mrgreen: a to nejsem zadnej prcek a mam 176cm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
6.9.20 13:09

Pro klid duše bych se poradila s odborníkem, jak byli psáno výše. Může mít i méně růstového hormonu a to je lepší řešit co nejdříve. Jinak přeji, ať jste zdraví!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama