Krev ve stolici u roční holčičky

978
4.9.20 16:29

Krev ve stolici, rocni holcicka

Devcata, zeptam se. Mam rocni holcicku a uz tri dny se trapime s nejakou strevni chripkou. Zacalo to vysokymi teplotami kolem ctyricitky a pridal se prujem. U doktora jsme byli a uz je ji i mnohem lip, teploty ustupuji, ale dneska mela parkrat v plince prujem a trochu krve. Spis takove krvave zilky a krvavy hlen. Mate nekdo zkusenost? Nechce se mi zase letet na pohotovost(uz potreti), kor kdyz se mala jevi uz daleko lepsi nez predtim. Normalne si hraje, uz i pekne spi a teplotu uz skoro nema.. Tak nevim jestli jet nebo je to normalni, kdyz tolik kaka.. Jestli to treba neni jen tim jak tolik tlaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4826
4.9.20 16:38

Muze mít podrážděny střeva, pokud jsou to jen nitky. Dcera to tak mela taky.. Dala jsem probiotika a za 14 dní byla ok. Měla ve stolici i hleny..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
4.9.20 17:15

Když měly děti průjem nebo rýmu, tak jsem taky nitky objevila. Šla bych až v pondělí, pokud by to neustalo a je jinak ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3519
4.9.20 17:58

Píšeš, že se už tři dny trápíte se střevní chřipkou - očekávala bych, že je to k tomu. Dělal jí doktor výtěry? Klidně by to mohla být bakteriální infekce, když měla takové horečky. Pokud dříve hlen a krev nemívala, čekala bych, že to bude k aktuálnímu dění ve střevech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1951
4.9.20 18:05

Dcera měla takhle potvrzenou salmonelu. Taky měla jen 3 dny průjem a ho3recku a pak nitky až hleny krve tak ale udělali výtěr a bylo.. ale může to být opravdu jen podráždění střeva :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
978
4.9.20 18:23

@Katka272 Ja jsem s ni byla u doktorky a pak dvakrat na pohotovosti, protoze trpela ten prvni den chudinka fakt hrozne.. A vyter nam odmitli udelat, pry by to nic nezmenilo.. Jak lecili tu salmonelu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
978
4.9.20 18:24

@Whitedog vyter nikdo nedelal i pres moje nalehani ho odmitli udelat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1221
4.9.20 19:32

U nás se toto objevilo bez zjevne příčiny okolo sedmého měsíce, bez te střevní chřipky, jen ty nitky a hlen. Zkusila jsem Biopron, za tři dny to bylo dobre, nechala jsem ji dobrat balení a od te doby máme klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1951
4.9.20 19:34

@klenott my byli taky na pohotovosti a u obvodní a žádný výtěr ale když po týdnu měla stále ve stolici trochu krve tak obvodní udělala. Salmonela jako taková se většinou neléčí, pouze akutní forma aby byla dobře zavodňená. Pak jsme zkoušeli diety včetně bezlaktozové jak nám bylo doporučeno. Výtěr byl stále pozitivní i po 2 měsících tak dr zkusila atb a do týdne bylo po. Proběhly 3 negativní výtěry a bylo. Jinak samozřejmě nesměla do kolektivu ale ji byly 3 to znamelo bez školky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3519
5.9.20 11:14

@klenott

S tím bych zásadně nesouhlasila.
Jo, salmonela se často nijak neléčí, „čeká se“, až to přejde. Antibiotika se nasazují jen ve výjimečných případech. Takže z pohledu „léčby“ to možná zas tak důležité není.
Ale z diagnostického hlediska a následných opatření mi to přijde jako docela zásadní. Abych věděla, s čím se to dítě potýká - salmonela, rotaviry, pokud by byl nález negativní, můžu uvažovat o nějaké potravinové alergii. Např. po prodělané salmonele je potřeba počítat s tím, že dítě může být ještě poměrně dlouhou dobu infekční (nutno hlídat kvůli dětskému kolektivu).
Dítě mé sestřenice mělo salmonelu z umělého mléka. Kdyby se nedělal výtěr, tak by se na to nepřišlo. Takhle se vědělo, že mléko, co má doma, je na vyhození. Je to teda pár let zpět a snad už se tohle stát nemůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
15.10.20 10:54

S mesicni dcerou jsem byla hospitalizovana pro velke prujmy s krvavymi nitkami a hleny. Nakonec se zjistilo, ze to byla salmonela, kterou jsme podle hygieny mely pravdepodobne z umeleho mleka. Ano, i v teto dobe. Byla jsem v soku, protoze doma nemel nikdo nic, jsme s manzelem extremne na hygienu a s mesicnim ditetem jsem myslela, ze se zblaznim. Horecky a prujmy ustaly asi po 4 dnech, potom pretrvavaly ve stolici akorat malinko hleny. Nelecily jsme nijak, pouze probiotika, ktera podporuji vylucovani. Nastesti jsme se toho zbavily po 2 mesicich, pry to ale muze trvat i rok u malych deti. Urcite doporucuji vyter, pokud je ve stolici krev a hleny, muze to byt opravdu bakterialni. Dle doktora neni krev ve stolici normalni nikdy. Kdyby nam vytery nedelaly, po par dnech dcera vypadala zdrave a vubec bychom to nevedely. Mely jsme ale diky teto diagnoze zakazane ockovani, tak si neumim predstavit, jake by ji to pak zpusobilo komplikace tohle nevedet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama