8miletý syn a diastáza

499
3.9.20 12:38

8milety syn a diastaza

Krásný den, fyzoterapeutka, ke ktere jsme sli primarne kvuli malymu, zjistila starsimu synovi diastazu, docela hmatatelnou. On je velky hubenour, tak to slo hezky citit. A ja se ptam…proc to zadny pediatr doposud nezjistil, resp.ani nezjistoval? Vsechno bylo vzdy vporadku a ja jsem z toho ted na vetvi. Muze se to jeste zacelit? Cviceni proste nestihame kazdej den a ja mela ta to, ze pri pravidelne pohybove aktivite v detstvi se to zaceli samo, pokud nejaky rozestup je. Ted uz tezko. Mate nekdo taky tak velky dite a resite to? Uspesne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7903
3.9.20 15:52

@Happy Hippo proč by se nezatáhla, když se zatáhne ženským po porodu. Tak velkou určitě nemá. Ale cvičit holt budete muset, ono stačí 10 minut denně. Taky jsem resila u jednoho ze synů. Měl ji teda malou a je mladsi, ale už po pár týdnech byl vidět rozdíl a to jsme opravdu cvičili po chvilkach. Konzultovala jsem s kamarádkou dětskou fyzio a ta ji říkala, že cvičí s dětmi všech věkových kategorií, vždy se to dá zlepšit. Taky jsem se jí ptala, proč ji syn má, když dost sportuje, každý den je venku, od miminka chodí na plavání. A říkala, že u některých dětí je to vrozene, stejně jako třeba pupeční kýla a je třeba cvičit, i když ten přirozený všestranný pohyb dost pomáhá a bez něj by to bylo určitě horsi. Nicméně, pokud je vada větší, pediatr by si všimnout měl. Náš syn ji měl mírnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
499
3.9.20 17:52

@Hoa Mai dekuji moc. Mirna je co, prosim? Muj syn ji ma na prst ukazovacek. Moc diky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14434
3.9.20 19:07

No pokud si cvičení, což je základní nástroj k tomu, aby se svalové problémy opravily odsunula na vedlejší kolej, že to není důležité a není potřeba to stíhat, tak se to nezlepší.

Pediatři to neřešili, protože nejsou fyzioterapeuté. A zjevně běžná pohybová aktivita nestačí a potřebuješ k přidat i cílené nápravné cvičení.

Jinak s dotazy zavolej té fyzioterapeutce, ta přesně ví, kde a jaké dysbalance tvůj syn má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7903
4.9.20 00:01

@Happy Hippo na půl prstu možná. Já bych si to netroufl hodnotit, zhodnotila to kamarádka, když jsem se jí ptala, jestli mám jít se synem na rehabky. Tak mi na to řekla, že nemusím, že má rozestup mírný a bude stačit cvičit pár cviků, které i ukáže. Rozhodně neflinkejte cvičení, ono je stejně lepší cvičit po chvílích víckrát denně, nebo aspoň jednou, ale opravdu denně. Jinak, než cvičením rozestup nezmirnis. A nechte si doporučit cviky od fyzio, rozhodně nebudete žádné šedý lehký, sklapovacky apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama