Rýma - jak se chovat?

Anonymní
5.9.20 07:33

Rýma - jak se chovat?

Dobré ráno maminky, jdu si pro radu. Synovi se spustila rýma, nic jiného mu není. A já teď přemýšlím, jak se k tomu v současné situaci postavit. Samozřejmě ho s rýmou v pondělí nepošlu do školky, to chápu, že se teď netoleruje. Ale jinak? Mame zůstávat s rýmou zavření doma? Dřív jsme to vůbec neřešili, samozřejmě nechodili jsme to roznášet do dětských center apod, ale ven jsme normálně chodili, i na venkovní hřiště. Ale při současné situaci, mám pocit, že když ho někdo uvidí s nudlí u nosu nebo uslyši kýchnout na veřejnosti, tak na nás pošle hygienu ????. Já současnou situaci nechci nijak zlehčovat, ale pokud bych měla takhle řešit každou rýmu, tak se můžeme doma zabednit od září až do května, protože u nás se nachlazení točí půl roku v kuse. Jak tyhle rýmy a nachlazení hodláte řešit vy ostatní?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12976
5.9.20 07:38

Volne v prirode je to jedno a mezi lidmi mu muzes dat rousku, at neprska na ostatni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3897
5.9.20 07:40

Já bych normálně ven chodila a držela se spíš někde, kde není tolik lidí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15037
5.9.20 07:45

Jasně že choďte ven, vyvarujete se vnitřních akcí a bazénu - kam by stejně s mírným nachlazením neměl.

Na hřišti holt najít jinou zábavu, než že si děcka půjčují hračky a sedí hned u sebe.

Na hygienu vás nikdo posílat nebude, případné kecy matek na hřišti jsou jen dočasné - do té chvíle, než se rýma spustí jejich dětem.

Jinak je potřeba si mýt ruce, kýchat do kapesníku a pokud jedete mhd, tak dát roušku i synovy - v okamžiku kdy je to on, co šíří kapénkovou infekci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1113
5.9.20 08:13

Teda ja se pridam…syn taky ryma. Ale pritahnul ji ze skolky. Ja to neresim, ryma pro me neni nic zasadniho ale…je predskolak, chci aby ve skolce byl, byl taky pul roku doma a potrebuje ty deti a rad a fungovat…ted co?? V pondeli ho tam odvest? Covid je a bude, to jednou rymou nezmenim a vzhledem k nemocnosti deti vseobecne a tomu ze zacina “sezona” rymicek a kasliku tak co mam delat??? Zase ho nechat pul roku doma protoze pri kazdem zasmrkani dostane pulka populace infarkt ze roznasi covid? Jako fakt jsem na vazkach jestli mam z rymy delat takovy halo jako se nikdy nedelalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.20 08:25
@Khalesi píše:
Teda ja se pridam…syn taky ryma. Ale pritahnul ji ze skolky. Ja to neresim, ryma pro me neni nic zasadniho ale…je predskolak, chci aby ve skolce byl, byl taky pul roku doma a potrebuje ty deti a rad a fungovat…ted co?? V pondeli ho tam odvest? Covid je a bude, to jednou rymou nezmenim a vzhledem k nemocnosti deti vseobecne a tomu ze zacina “sezona” rymicek a kasliku tak co mam delat??? Zase ho nechat pul roku doma protoze pri kazdem zasmrkani dostane pulka populace infarkt ze roznasi covid? Jako fakt jsem na vazkach jestli mam z rymy delat takovy halo jako se nikdy nedelalo

Vezmi si, že tam syn půjde s rýmou. Tu rýmu předá 10 dalším dětem, které pak budou muset řešit to samé. A taky třeba nakazí své sourozence nebo rodiče. Já dělám ve školství a do práce bohužel nemůžu jít ani s rýmou. Takže když mi ji dítě přitáhne ze školky, znamená to pro mě neschopenku.
Je mi jasné, že nachlazení dřív nebo později přijde. Ale kdybychom to doma chytili od někoho, kdo dá dítě, co není ok, vědomě do školky, opravdu bych ti nepodekovala.

• Citovat
  • Nahlásit
23648
5.9.20 08:43

@Khalesi U nas se bezna ryma bude ve skolce tolerovat. Problem je az teplota nebo takova ta husta zabarvena ryma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24757
5.9.20 08:45

Dcera byla ve škole dva dny a rýma jako trám. Nechala jsem ji doma, protože kdyby mi volali do práce, že si ji mám vyzvednout, byl by to problém. Uvidím v pondělí ráno.
Ven chodíme, teplotu nemá. Mezi lidi nelezeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6618
5.9.20 08:53

Já se u rýmy dětí chovám jako předtím. Synovi je 5 a i když zvládá hygienu kolem smrkání docela dobře, tak v okamžiku kdy je do něčeho zabraný tak utírá nudli do ruky, rukávu… takže ho do školky neposílám, aby zbytečně tu rýmu neroznášel. Ven s ním normálně chodím, když je hezky, bohužel mám zkušenost že v horším počasí mu rýma hodně brzy sedne na průdušky pokud není doma v klidu. Ale je pravda že já mám tu možnost ho doma nechat neomezeně, protože jsem doma s dalším dítětem. Kdybych musela do práce asi bych zvážila jak moc je ta rýma špatná. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
5.9.20 09:02
@Anonymní píše:
Dobré ráno maminky, jdu si pro radu. Synovi se spustila rýma, nic jiného mu není. A já teď přemýšlím, jak se k tomu v současné situaci postavit. Samozřejmě ho s rýmou v pondělí nepošlu do školky, to chápu, že se teď netoleruje. Ale jinak? Mame zůstávat s rýmou zavření doma? Dřív jsme to vůbec neřešili, samozřejmě nechodili jsme to roznášet do dětských center apod, ale ven jsme normálně chodili, i na venkovní hřiště. Ale při současné situaci, mám pocit, že když ho někdo uvidí s nudlí u nosu nebo uslyši kýchnout na veřejnosti, tak na nás pošle hygienu ????. Já současnou situaci nechci nijak zlehčovat, ale pokud bych měla takhle řešit každou rýmu, tak se můžeme doma zabednit od září až do května, protože u nás se nachlazení točí půl roku v kuse. Jak tyhle rýmy a nachlazení hodláte řešit vy ostatní?

Do školky syna nepustí, byl by doma. Jinak bych ho doma nedržela, na nenáročnou procházku ven do přírody nebo na zahradu by šel. Kdyby byl bez teplot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
5.9.20 09:06
@Khalesi píše:

U nás je přísný zákaz vstupu s příznaky virového onemocnění. Kdyby mi syn vytrvale smrkal, zvážila bych vyšetření na alergologii. S potvrzením, že jde o rýmu alergickou, bych do školky šla. Jinak ne. Domluvila se s paní učitelkou, aby mi posílala materiály, které budou mí v rámci předškolní výuky. Nemůžeš tvrdit, že rýmu má ze školky. Viry jsou i mimo ni a to chytit mohl kdekoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1722
5.9.20 09:14

Ja myslim, ze se to casem normalizuje, protoze kdyby ucitelky mely byt na neschopence s kazdou rymou, tak kdo bude v tech skolkach ucit? Ted se ta ryma spusti treba jen pri prichodu ze zimi do vytopenych vnitrnich prostor. Kdo bude pracovat, kdyz budou deti (co nemohou byt doma sami) doma s obycejnou rymou? Taky je rozdil, jestli tece furt nebo se dite jednou do hodiny vysmrka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
645
5.9.20 09:20

Rymu neresim, dokud by byla v pocatecni fazi, takove te samovytekaci, pak bych nechala doma, spis kvuli recem okoli. Jinak normalni rezim. Mne treba kazdym rokem od podzimu do jara tece venku z nosu. Venku a pri aktivite, napr. cviceni, dobihani busu. Nejsem alergicka ani nemocna, proste to tak mam, asi se mi mozek rozpousti :roll: Nejstarsi to asi zacina mit po mne a do skoly rozhodne chodit bude, i kdyby kazdou prestavku mela letet na zachod kvuli smrkani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
827
5.9.20 09:31

Na dětské hřiště, ani venkovní, jsem dítě nebrala ani před covidem. Sama bych nerada viděla, že si můj syn hraje na písku s dítkem s nudlí u nosu, je to jen rýma, ale i to je otrava (ucpaný nos, špatně spí, má horší náladu atd). Ale na procházku, do přírody, na zahradu, kamkoli, kde nehrozí těsný kontakt s dalšími dětmi, chodíme a chodit budeme i s nudlí u nosu :nevim: čerstvý vzduch a sluníčko při lehkém nachlazení jen prospěje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1351
5.9.20 09:37

Ven urcite, na hriste teda asi ne, do obchodaku s rouskou. Jako ted beztak zacne zas obdobi, kdy skolkovy decka budou skoro vsecky totalne zasopleny, a nemyslim si, ze vy vsichni svorne sedeli doma…u nas taky vyhrozuji, ze s rymou do prostor skoly/skolky ne, ale tohle meli na dverich i pred koronou, nikdy jsem si teda nevsimla, ze by to kdokoliv dosrzoval/vynucoval, takze ted tipuju, ze to bude obdobny :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat