Dát dítě do jeslí? (v souvislosti s Covidem)

Anonymní
4.9.20 22:03

Dát dítě do jeslí? (v souvislosti s Covidem)

Ahoj, prosím anonym nebo smazat. Máme 2 leté dítě a uvažujeme, že bychom ho postupně začali dávat na pár hodin týdně do jeslí. Jenže, jak se teď všude zvyšují počty nakažených Covidem, tak zvažujeme jestli to ještě neodložíme. Že je velká pravděpodobnost, že dítě z jeslí (dětské skupiny) něco přinese, než když bude doma. Chci se zeptat na názor, dali byste v téhle době dítě do dětské skupiny byť jen na pár hodin. Ve skupině bude max 18 dětí ve věku 1-5let.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1302
4.9.20 22:08

Prvořadě se uklidnit, Druhořadě si uvědomit že covid není ta nejhorší nemoc co tu je, za třetí že tady covid už bude stále

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4279
4.9.20 22:09

Souhlas s @smajlik345

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.9.20 22:12
@smajlik345 píše:
Prvořadě se uklidnit, Druhořadě si uvědomit že covid není ta nejhorší nemoc co tu je, za třetí že tady covid už bude stále

no abych to uvedla na pravou míru. Manžel se bojí, že to od dítěte chytneme my a pak třeba jeho rodiče. O zdraví dítěte strach nemá. Jde spíš o přenos na nás. Já tvrdím, že to tedy nechytne letos, ale někdy do kolektivu bude muset jít… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1302
4.9.20 22:14
@Anonymní píše:
no abych to uvedla na pravou míru. Manžel se bojí, že to od dítěte chytneme my a pak třeba jeho rodiče. O zdraví dítěte strach nemá. Jde spíš o přenos na nás. Já tvrdím, že to tedy nechytne letos, ale někdy do kolektivu bude muset jít… :nevim:

A že to manžel chytne v práci se nebojí? Kde je větší riziko, přeci jen jsou tam kolegové, kteří se setkávají s lidmi a oni s dalšími atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4794
4.9.20 22:15
@Anonymní píše:
no abych to uvedla na pravou míru. Manžel se bojí, že to od dítěte chytneme my a pak třeba jeho rodiče. O zdraví dítěte strach nemá. Jde spíš o přenos na nás. Já tvrdím, že to tedy nechytne letos, ale někdy do kolektivu bude muset jít… :nevim:

A manza nechodí do práce? Do obchodu? Mezi lidi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
724
4.9.20 22:17

Tak já jsem třeba syna ještě do školky nedala, ale jsem na rodičáku s druhým, takže víceméně nemám žádný vážný důvod ho tam dávat (a u nás ve městě jsou prozatím zavřené školy právě kvůli nějakému pozitivnímu). Nehledě na to, že on tam ani chodit nechce (je tam už druhým rokem, ale stále se se školkou nesmiril). Ale pokud máš nějaký pádný důvod ho tam dávat, tak bych asi z covidu úplně přehnaný strach nemela, jak píšou holky přede mnou, ten prostě je a pravděpodobně ještě dlouho bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.9.20 22:18
@smajlik345 píše:
A že to manžel chytne v práci se nebojí? Kde je větší riziko, přeci jen jsou tam kolegové, kteří se setkávají s lidmi a oni s dalšími atd..

pracuje z domu, nakupovat chodí s rouškou a dezinfekcí v ruce :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
4401
4.9.20 22:20

Ja ted budu asi dite kvuli Covidu stahovat ze skolky. Takze ne, nedala. I mirne prubehy mivaji dlouhodobe nasledky na srdce a mozek, takze proc zbytecne zvysovat riziko, kdyz to neni nutne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.9.20 22:20
@solip píše:
Tak já jsem třeba syna ještě do školky nedala, ale jsem na rodičáku s druhým, takže víceméně nemám žádný vážný důvod ho tam dávat (a u nás ve městě jsou prozatím zavřené školy právě kvůli nějakému pozitivnímu). Nehledě na to, že on tam ani chodit nechce (je tam už druhým rokem, ale stále se se školkou nesmiril). Ale pokud máš nějaký pádný důvod ho tam dávat, tak bych asi z covidu úplně přehnaný strach nemela, jak píšou holky přede mnou, ten prostě je a pravděpodobně ještě dlouho bude.

no důvodem bylo, aby si pomalu zvykala na kolektiv a taky aby se pomalinku promořovala dětskými nemocemi. Můžu být na RD ještě rok, jenže až nastoupím do práce nebudu moc mít každý týden OČR. Proto jsem chtěla, aby se pomalinku imunita nastartovala.

• Citovat
  • Nahlásit
4794
4.9.20 22:22
@Anonymní píše:
pracuje z domu, nakupovat chodí s rouškou a dezinfekcí v ruce :nevim:

Doufám že takto chodí každou chripkovou sezónu, a když je nastydlej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.9.20 22:26
@mackA159 píše:
Doufám že takto chodí každou chripkovou sezónu, a když je nastydlej.

když je nastydlej, tak leží doma a „umírá“ :nevim: prostě chlap, no.

• Citovat
  • Nahlásit
2877
4.9.20 22:35

V březnu byl doma měsíc než si to trochu sedlo a školka otevrela. Chodí od roku a čtvrt a za ten rok jsem doma zůstala asi 3× (práce z domu). Od půlky dubna chodí zase pravidelně. Já bych klidně dala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3397
4.9.20 22:38
@Anonymní píše:
no důvodem bylo, aby si pomalu zvykala na kolektiv a taky aby se pomalinku promořovala dětskými nemocemi. Můžu být na RD ještě rok, jenže až nastoupím do práce nebudu moc mít každý týden OČR. Proto jsem chtěla, aby se pomalinku imunita nastartovala.

Haha, tak s tim pocitej, ze za rok odbyde detsky nemoci a pak uz nic ze skolky nosit nebude :D Nesmysl.

Jinak davam dite do skolky uplne normalne, korona nekorona.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19161
4.9.20 22:38
@Anonymní píše:

tak kdyz chces startovat imunitu a promorovat nemocemi, tak na to je covid idealni, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama