Malý dobrodruh - co koupit za neroztrhatelné kalhoty? :)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kacullek
Nováček 5 příspěvků 15.04.19 19:55
Malý dobrodruh - co koupit? :)

Ahoj maminky, chtěla bych Vás poprosit o radu. O víkendu jdeme s manželem na oslavu 12 měsíčního kloučka a jeho rodiče nám psali, že mu můžeme koupit nějaké kalhoty, které neroztrhá, protože teď vše objevuje a leze po kolenou. Jelikož nejsem ještě maminka, nemám s tímto moc zkušenosti. :nevim: Můžete mi prosím pomoct najít nějaké vhodné kalhoty pro malého dobrodruha? :dance: Měl by to hlavně na teď na léto, takže asi nic teplého, ale aby je hned neroztrhal ;)

Reakce:
movahu
Ukecaná baba ;) 1194 příspěvků 15.04.19 20:03

@kacullek koukla bych po kalhotech ze softshellu (asi tedy letni nebo jarni, v zimnim by se uz asi upekl) a nebo se nam osvedcil material micropeach :) dcera v obou leze i po betonu a ani jedny neznicila :) akorat neporadim kde konkretne koupit, ja je sila pro dceru sama.

annasmyc
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 15.04.19 20:04

Dobrý jsou letní softshellky -dají se sehnat Unuo.cz nebo na mimibazaru. Já si je teda šiju, a takové to lezení po kolenou to vydrželo

annasmyc
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 15.04.19 20:06
zrcadlo
Kelišová 7425 příspěvků 15.04.19 20:10

Za mě jednoznačně nejlepší softshellové kalhoty z veselanohavice.cz, protože mají cordurová kolena (ta nerozdrbe opravdu nic). Máme v rodině jejich kalhoty ve vel. 86, 92, 98, a ty se tahají postupně už 5 let (postupně 4 děti) a pořád drží. Ty ve verzi jaro-podzim nejsou zevnitř zateplené a dýchají, děti v nich běhají v letním dešti a nezapaří se.
Vyzkoušela jsem ve vyšším věku dětí i konkurenci, ale i když se kolena neprodřela třeba úplně, tak byla zničená, takže jsem se zase vrátila ke corduru v oblasti kolen.

Edit: Teď to po sobě čtu a vypadá to jako reklama, tak abych trochu vyvážila, tak třeba softshellové čepice z veselanohavice podle mě povedené nejsou (mají malý kšilt a střih nic moc), lepší jsou čepice Fantom nebo Poutout.

zrcadlo
Kelišová 7425 příspěvků 15.04.19 20:20
@annasmyc píše:
Našla jsem toto třeba
https://www.mimibazar.cz/…alhoty-letni

Já jen upozorním, že tyhle kalhoty z inzerátu mají prodyšnost 2000 g/m2/24hod, já kupuju softshell s prodyšností 10000g/m2/24h. U softshellu pro děti je podle mě blbost sledovat hodnotu vodního sloupce (protože vyloženě do slejváku dlouhodobě s dětmi nikdo nepůjde a nějaký drobný déšť nebo letní přeháňka si vystačí i s nižšími hodnotami), ale je důležité sledovat tu prodyšnost (aby se v tom dítě nezapařilo) - obzvlášť třeba u dětí se sklonem k ekzému apod.
Takže za mě lepší nižší vodní sloupec a vyšší prodyšnost.

annasmyc
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 15.04.19 20:34

@zrcadlo dobrý tip, jsi fakt znalec :palec:

dupejj00
Kecalka 208 příspěvků 16.04.19 08:09

Zkuste na outdoorkids softshellove kalhoty.Siji i s kevlarem na kolenou-material, ze ktereho se siji neprustrelne vesty :)

kacullek
Nováček 5 příspěvků 18.04.19 16:22

Děkuji všem za rady. nakonec jsem koupila na unuo.cz, i když jsem chtěla něco víc barevného :)

Váš příspěvek
Reklama