Malý nechce spát v postýlce

15
23.2.20 15:50

Malý nechce spát v postýlce

Ahoj maminky mám menší problém od malá spí malý sám do 3 měsíců v košíku vedle nás u postele od 3 měsíců sám v postýlce vedle v pokoji momentálně máme 8 měsíců. Večer v postýlce krásně usne budi se 2× za noc na jídlo. Ale přes den v postýlce nechce spát ani za nic muže být unavený sebevic ale když ho dam do postýlky tak si začne hrát a je spokojený a to ho tam nechám klidně i dvě hodiny aby usnul jenže to se nestane. Oči si protira, krici, zyve, ale neusne. Ovšem dam ho do kočárku a vytuhne během chvíle. Nevadí mi s nim chodit 2× denně ven i mě to baví, ale bylo by fajn ho naučit i na postýlku za chvíli přijde jen spaní po obědě a rada bych si občas odpočinula po obědě. Od malá chodíme hodně ven každý den a vždy venku spime nikdy jsem to neřešila až teď. nějaké figle? A odpovědi typu špatně jste si ho naučila je podle mě pěkná blbost! Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23662
23.2.20 15:57
@Terezsh píše:
Ahoj maminky mám menší problém od malá spí malý sám do 3 měsíců v košíku vedle nás u postele od 3 měsíců sám v postýlce vedle v pokoji momentálně máme 8 měsíců. Večer v postýlce krásně usne budi se 2× za noc na jídlo. Ale přes den v postýlce nechce spát ani za nic muže být unavený sebevic ale když ho dam do postýlky tak si začne hrát a je spokojený a to ho tam nechám klidně i dvě hodiny aby usnul jenže to se nestane. Oči si protira, krici, zyve, ale neusne. Ovšem dam ho do kočárku a vytuhne během chvíle. Nevadí mi s nim chodit 2× denně ven i mě to baví, ale bylo by fajn ho naučit i na postýlku za chvíli přijde jen spaní po obědě a rada bych si občas odpočinula po obědě. Od malá chodíme hodně ven každý den a vždy venku spime nikdy jsem to neřešila až teď. nějaké figle? A odpovědi typu špatně jste si ho naučila je podle mě pěkná blbost! Děkuji

No ale ty jsi ho tak opravdu naučila když to děláš každý den že jdete ven :nevim: prostě vydržet v uspávání v posteli, každý si musí najít svůj systém. Figle nejsou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
23.2.20 16:04

Jo takže jsem delala špatně ze jsem chodila s malym každý den ven jo?:grin: ono být zavřena cely den v paneláku s dítětem není úplně super plán :relaxed:️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3392
23.2.20 16:08
@Terezsh píše:
Jo takže jsem delala špatně ze jsem chodila s malym každý den ven jo?:grin: ono být zavřena cely den v paneláku s dítětem není úplně super plán :relaxed:️

Ne nedělala jsi špatně to že jsi s ním chodila denně ven ale kdy. Nechce ti po obědě spát v postýlce takže jsi s ním chodila ven hned po obědě s tím že usne v kočárku? :nevim: @pikola má pravdu naučila jsi ho to a odnaučit to jde ale musí být po obědě v postýlce a neustupovat což ne každý zvládne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1677
23.2.20 16:09

A co ho zkusit uspat a ne jen ho dát do postýlky a čekat, že usne sám? :nevim: Já jsem teda obě děti začala dávat spát do postele, až spaly jen jednou denně po obědě. Jinak jsem s nimi taky chodila na spaní ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
274
23.2.20 16:09

@Terezsh Ja jsem začala chodit s dcerou ven dopoledne. Nosim ju v satku. Jenže teď se začala budit před 6h a spat chce už kolem 8h. A doma neusne ani u prsa dopoledne, nebo jen velice těžko. Proste satek a ven. Alespoň máme čerstvé pečivo :D taky mě nenapadlo ze se na toto naučí až tak moc :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
23.2.20 16:13

@Martis83 jooo samozřejmě ze se ho snažím v té postýlce i uspat, ale nepomaha nic :grin: jako zatím spime rano půl hodiny pak tak od 10-12 a od 2-půl 4-4 taky mám plán postýlku zavést až bude spát jen jednou denně, ale říkám si ze jsem marná ze mi dítě přes dne nechce spát v postýlce. A to tu rani půlhodinku tam spí normálně :grin:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1677
23.2.20 16:17

@Terezsh a kde je psané, že musí spát v postýlce. Prostě to dělej tak, jak to vyhovuje vám oběma. Já jsem byla radši, když děti spaly venku na vzduchu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
23.2.20 16:23

@Martis83 není to psané nikde. Teď si mě i uklidnila, ze nejsme jediní kdo tam nechce spát. Nevadí mi s nim chodit ven jsem rada venku i ten den lépe uteče. Jen pořad přemýšlím jestli to přijde nebo ne. Už to řešit teda nebudu :grin: a budeme pokračovat tak jak to máme nastavené. Hlavní je ze tam spí večer :grin: děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 16:28

Pokud máte balkon/terasu/zahradu tak ho nech spát v kočárku tam, jinak klidně doma a otevři na něj okno. Pokud máš strach, že by mohl vylézt, tak zkus sundat korbičku, dát ji na zem nebo do postýlky a tam ho nechat spát. Taky nám přes den mimi neusnulo nikde jinde než v kočárku, ale spal tak na zahradě, takže jsem mohla dělat i věci, které jsem potřebovala mít hotové. Cca na roce nám z kočárku vylezl ven/spadl z něho. Od té doby jsme ho dávali do té sundane korbičky, jinde prostě neusnul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23662
23.2.20 16:29
@Terezsh píše:

Já nepsala, že je to špatně, ale že jsi ho to tak naučila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
23.2.20 16:30

Figly jsou. Chce to kreativitu. Spociva v tom, aby jste vymyslela jak „prostredi“ kocarku prenest do postylky. Nebo naopak: nejake elementy postylky dat na nejaky cas do kocarku a pak to vse dat do postylky. Aby veci a prostredi, ktere dite vidi pri usinani v kocarku, pak videl i v postylce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
23.2.20 16:39

@Olia_mc to je krásná rada, jedině ze bych z kočárku dala fusak do postýlky :rofl: a když usina nevidí nic protože má přes oči plenu ale v postýlce když mu jinam tak si sní hraje :rofl:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
23.2.20 16:40

Neni to jen o tom, co vidi, ale i citi. I kdyby jste musela ditete dat kombynezu, hodne vetrat i tak je to lepsi nez nemit moznost spat jinak nez v kocarku venku. Coz nerikam, ze je spatne, jen neni to vzdy mozny, je to limitujici. Od kombynezy se da odnaucit jak od zavinovani: jedna rucicka, po par dnech druha rucicka..a td. Zkusit ruzne varianty na co dite reaguje lip.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5826
23.2.20 17:28

Dcera spala nejdriv taky jedine v kocarku, pak zas mela obdobi, ze kocarek nemohla ani videt a spala jedine doma v posteli. Pak jsem prestala kojit a doma neusne, ani kdybych se po…i ldyz jsme cely den doma, proste nespi. Kdyz jdeme ven, v kocarku usne. Uz spi max jednou denne. Bud to prijde nebo ne. Podle me ho nijak nedonutis, to je blbost. Vidim to sama doma, kazde dite je holt jine. I kdyby mala padala na pusu, neusne doma. To radsi vydrzi a jde treba o hodinu driv vecer :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama