Malý umamraný důchodce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

anahita
Zasloužilá kecalka 935 příspěvků 25.03.18 13:28
Malý umamraný důchodce :-) :-)

Ahojte. Taky máte doma?:-) :-) Mám 5letého syna a už id maličká má prakticky se vším problém. Uměl poměrně brzo a velmi hezky mluvit a do dnes je to dítko, které nezavře pusu (i učitelky ve školce nám to říkají) a dítě, kterému nejde udělat radost… takový malý pesimista a věčný kritik. Sluníčko moc svítí, klouzačka moc klouže, hory jsou moc dokopce a můžu pokračovat. Ono takhke to zní možná vtipně, ale když jedeme na výlet dokáže všem zkazit celý den, jak jen pořád nadává a mamrá :-) ale stará známá věta… Ok sbalíme se a jedene domů, když tě to tak nebaví spustí řev, že neeee uaaaa.. Měly jste to tak některá? Je to povaha nebo jen období (které trvá teda už věčnost) s takovou s ním v budoucnu nevydrží žádná ženská :-), když se zeptám, proč jsi takový? Neví nebo řekne protože JÁ jsem nechtěl nikam jet, chtěl jsem být doma/na hřišti.. Doma samozdřejmě pořád prosí, chci jít ven/na výlet.. Občas už jsem z něj na větvi.. Jací jsou vaši 5leťáci?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 15648 příspěvků 25.03.18 13:33
@anahita píše:
Ahojte. Taky máte doma?:-) :-) Mám 5letého syna a už id maličká má prakticky se vším problém. Uměl poměrně brzo a velmi hezky mluvit a do dnes je to dítko, které nezavře pusu (i učitelky ve školce nám to říkají) a dítě, kterému nejde udělat radost… takový malý pesimista a věčný kritik. Sluníčko moc svítí, klouzačka moc klouže, hory jsou moc dokopce a můžu pokračovat. Ono takhke to zní možná vtipně, ale když jedeme na výlet dokáže všem zkazit celý den, jak jen pořád nadává a mamrá :-) ale stará známá věta… Ok sbalíme se a jedene domů, když tě to tak nebaví spustí řev, že neeee uaaaa.. Měly jste to tak některá? Je to povaha nebo jen období (které trvá teda už věčnost) s takovou s ním v budoucnu nevydrží žádná ženská :-), když se zeptám, proč jsi takový? Neví nebo řekne protože JÁ jsem nechtěl nikam jet, chtěl jsem být doma/na hřišti.. Doma samozdřejmě pořád prosí, chci jít ven/na výlet.. Občas už jsem z něj na větvi.. Jací jsou vaši 5leťáci?

Nechce být na výletě a chce na hřiště, tak bude na hřišti i kdyby celou dobu seděl na zemi a řval. 5 let už je dost na to, aby si uměl vybrat. Někdy se to nepovede, ale aby si vymýšlel pořád? To neexistuje.

Kakika
Extra třída :D 14793 příspěvků 25.03.18 13:33

@anahita holka má svých 10 minut denně, kdy tráva je moc zelená, země moc kulatá, nebe moc modré. Jinak je to sluníčko. Syn je ale melancholik až pesimista již skoro 9 let. Tak nějak se ale učí to alespoň nedávat tolik najevo, ale když mám možnost ho nebrat sebou, když vím, že by si to tam neužil (a my pak také ne), tak ho nechávám doma. Protože buď je všude moc lidí, nebo to tam smrdí (akce, kde jsou stánky - trhy apod., ale třeba i pavilony v ZOO).

Bábrdl
Generální žvanilka 20123 příspěvků 25.03.18 13:35

Podle mě je to povaha. Skoro každé dítě má něco. Vidím to u dětí kamarádek (skoro všechny mají něco, kromě toho mého, to je úžasné - kecám, taky něco takového má :mrgreen: ) Někdo je umrmlaný a nespokojený, někdo lítostivý a snadno se rozbrečí, někdo je vztekloun a musí být po jeho, někdo šílený stydlín, někdo bojánek… Takových těch „dětí sluníček“, společenských veselých, zcela bezproblémových, je minimum (myslím, aby je tak viděli i lidé, kteří s nimi nejsou v přímém v příbuzenském vztahu, jinak je jasný, že svoje dítě a vnouče člověk miluje, i s těmi chybičkami, nakonec často jsou podděděné po něm. :mrgreen: ).

dedrichov
Závislačka 2521 příspěvků 25.03.18 13:42

Chápu Tě velmi dobře. Syn je trochu jiného ražení, on spíš spoustu věcí vůbec nechce vyzkoušet, taky takový negativista. Je to povaha, která se dá občas lehce usměrnit a vhodně nasměrovat.
Vždy si to vybavím při čtení příběhů o medvídkách Pupíkovi a Bříškovi, kdy prvně jmenovaný je stejný frfňa. Máma medvědice to bere s nadhledem a miluje oba stejně. Tak se snažím si z toho vzít ponaučení :lol:

Billi
Nadpozemská drbna 25736 příspěvků 25.03.18 13:43

@anahita mně to začal dělat skoro čtyřletý. Nic nechce a nic se mu nelíbí. O víkendu jsme byli u babičky a celou dobu ječel, že chce domů, že babičku nemá rád, že se mu tam nelíbí. Chce domů, spát tam nebude, s babičkou mluvit nebude, nemá babičku rád, babička je blbá (jeho aktuální obrana, jak se mu něco nelíbí a je mu proti srsti, tak to je blbé a nemá to rád :zed: ) Přijeli jsme domů a scéna, že tu nechce být, že chce být u babičky, že má babičku rád. My máme problémy vůbec opustit dům. Ráno ho obléknu, vyjdeme ven a před domem začne plakat, že chce domů a vydrží mu to celou cestu. Občas sebou cákne na zem…
Každý den řešíme školku, veškeré přesuny… Začal tedy až teď, co začal mluvit. Dřív mi přišel takový tvárnější a snesitelnější. Taky byly problémy, ale aktuálně to hodně graduje. Dneska mi muž říkal, že byla zlatá doba, kdy nemluvil :lol:
Trochu nám pomáhá, „co chceš s sebou, aby se ti tam líbilo“. Takže aktuálně taháme všude půl metru velkého plyšového psa, když mu je nejhůř, tak si sedne, potulí psa a trošku se to srovná.

Verun83
Echt Kelišová 8058 příspěvků 33 inzerátů 25.03.18 13:44

Asi povaha. Syn 5 let je zas desnej ubulinek a konzerva. Spatne nakresli kolo u auta a buli, jak kdyby to byl konec sveta. Je schopnej to zkouset furt dokola s doprovodem desnyho breku. Dnes si u obeda kousnul do druhe strany tortily, a probulel celej obed. Po kazdym takovem breku chce pomazlit.co s nim taky nevim.

Bábrdl
Generální žvanilka 20123 příspěvků 25.03.18 14:03
@Verun83 píše:
Asi povaha. Syn 5 let je zas desnej ubulinek a konzerva. Spatne nakresli kolo u auta a buli, jak kdyby to byl konec sveta. Je schopnej to zkouset furt dokola s doprovodem desnyho breku. Dnes si u obeda kousnul do druhe strany tortily, a probulel celej obed. Po kazdym takovem breku chce pomazlit.co s nim taky nevim.

Podle mě nic. To je prostě povaha. :think:

Verun83
Echt Kelišová 8058 příspěvků 33 inzerátů 25.03.18 14:05
@Bábrdl píše:
Podle mě nic. To je prostě povaha. :think:

Vim, ale vubec nevim, jak k nemu pristupovat.

mary.27
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 25.03.18 14:22

Mám doma podobnou povahu, ale 8 let. Nové boty, jsou blbé, protože zip jde špatně zapnout, bunda je blbá, protože zip se zachytává za látku, čepice je blbá protože jednou je velká, druhý den malá. Dcera to má u každého kusu oblečení. Říkám jí na to, že zítra půjde nahatá nebo v plavlách a bude klid.
Myslím, že je to povahou, já reaguji spíše humorem, někdy mám totiž pocit, že cílem je ranit dpotyčného. Takže nedávat najevo roztrpčení. Reaguji tedy, dobře, když se ti to nelíbí budeme pořád doma a nudit se.

Sailah
Zasloužilá kecalka 924 příspěvků 25.03.18 14:30
@Verun83 píše:
Asi povaha. Syn 5 let je zas desnej ubulinek a konzerva. Spatne nakresli kolo u auta a buli, jak kdyby to byl konec sveta. Je schopnej to zkouset furt dokola s doprovodem desnyho breku. Dnes si u obeda kousnul do druhe strany tortily, a probulel celej obed. Po kazdym takovem breku chce pomazlit.co s nim taky nevim.

Já se omlouvám, ale druhá strana tortily mě rozesmála :D ovšem věřím, že to není vždy úsměvné.

Ariadne
Echt Kelišová 8626 příspěvků 25.03.18 14:33

Castecne povaha a zvazit, jestli to neodposlouchal od dospelych. U nas takhle brbla tchyne a je zajimavy poslouchat ty deti, ptz to jsou vyrazy presne podle dospelych, vcetne intonace.

Verun83
Echt Kelišová 8058 příspěvků 33 inzerátů 25.03.18 14:49
@Sailah píše:
Já se omlouvám, ale druhá strana tortily mě rozesmála :D ovšem věřím, že to není vždy úsměvné.

Jj cemu by se druhej zasmal, on vidim konec sveta. Je to dost otravne.

anahita
Zasloužilá kecalka 935 příspěvků 25.03.18 18:45

Holky. Tak vidím, že každá máme jiný exemplář :-D To, že to má naposlouchané mě nenapadlo… Opačný konec tortily mě pobavil taky :-D, taky to musí být pěkně náročné.. Tak netaháme ho proti jeho vůli někam, kam vyloženě nechce. Ale hlídání je málo a my bychom rádi i žili s mužem:-) Takže se snažíme výlety přispůsobit i jeho potřebám. Ale prostě je to člověk, kterému se nelíbí nic a na všem vidí problém. Snad z toho aspoň trochu vyroste :-)

Anonymní  25.03.18 20:01

Moje šestiletá je to samé v bledě modrém. Pesimista až za hrob. Strašně něco chce, pak řve, že se to nenaučí, že to nezvládne, je schopná kvůli tomu proplakat dny. Teď třeba chce na gymnastiku. řekli jsme jí, že až půjde do školy v září, někam jí dáme. Každý den brečí, že se to tam nenaučí, a že všichni to už budou umět a ona ne. Manžel už bouchnul a řekl jí, že když si to myslí, tak na to asi nemá a nikam nepůjde. Není to správné, ale po desítkách hodin fňukání už toho měl dost.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Sex za léky, všude kondomy, prostitutky a obtěžování. Takhle si žijí Lékaři bez hranic!

Přispíváte na chod neziskové organizace Lékaři bez hranic? Pak se budete... číst dále >

Tumáš, Angelo! Trump měl po ní mrsknout bonbony, Macronovi vytkl terorismus

Po nedávném summitu G7 v Kanadě svět obletěla fotografie, na které to prý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyřčata přišla na svět v osmém měsíci. Rodiče si přejí soukromí a klid

Čtyřčata, která se narodila 11. června v pražské motolské nemocnici, přišla... číst dále >

Z oplácané puberťačky fitness ikonou s pekáčem buchet na břiše

Příběh Stefanie Macherhammerové je důkazem, že i s takzvaně tlustými geny se... číst dále >

Reklama