Syn mi neříká mami

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Klara178
Povídálka 31 příspěvků 20.03.18 10:51
Syn mi nerika mami

Dobry den,

Mam takovy dotaz, synovi budou 4 roky a jeste mi nikdy nerekl mami nebo tatovi tati. Vi samozřejmě, ze jsme jeho rodiče, mluvi o nas jako o tatovi a mame, ale proste nas neoslovuje. Rovnou prijde a zacne na nas mluvit, ale nikdy nerekne mami…dost me to mrzí, ma s tim nekdo zkušenosti?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Amys
Generální žvanilka 20664 příspěvků 20.03.18 10:54

@Klara178 No a jak doma mluvíš s manželem? Oslovujete se mami a tati? Má to dítě kde slyšet? To je jediná cesta. Buď se pohybovat v místech, kde k oslovování dochází a nebo se tak oslovovat doma, aby dítě mělo příklad. Někteří lidé to odsuzují a tomuhle způsobu se posmívají, ale docela to funguje :D

pikola
Neúnavná pisatelka 18737 příspěvků 20.03.18 10:54

A ptala ses ho na to?

Kakika
Extra třída :D 14802 příspěvků 20.03.18 10:56

@Klara178 nemám, ale asi bych nereagovala a pak překvapeně řekla: "to jsi mluvil na mě? Promiň, když mě neoslovíš, tak nevím, jestli si nepovídáš s někým jiným :lol: ". Vysvětlovat, že oslovování je potřeba a ono to časem sepne.

Syn mě zase oslovuje křestním jménem (slyšel od ostatních členů rodiny). Holka to začala dělat taky. U babiček to vyvolalo totální pozdvižení, že si to přeci dítě nemůže dovolit :lol:

Amys
Generální žvanilka 20664 příspěvků 20.03.18 10:57

@Kakika Tak je to tříleté dítě, tomu stačí jít příkladem a ne stylem, že neslyším, když mě dle mého neosloví správně :)

Amys
Generální žvanilka 20664 příspěvků 20.03.18 11:01

Aneb my na sebe s manželem začali volat mami a tati a říkat dej to mamince a tatínkovi, když dítě začínalo mluvit a začalo nás oslovovat jménem a přezdívkami, co si občas dáváme :oops: No takže jsme to rychle přehdnotili :lol: :lol: :lol: A zafungovalo to. Stal se z toho zvyk. Sice si říkáme i jménem, ale tak různě to kombinujeme. Je fakt, že teď už bychom si maminko a tatínku říkat nemuseli, ale tak nějak jsme si zvykli, no :lol: Kamarádka z toho byla hotová: Vy se oslovujete maminko a tatínku 8o Jo a taky jménama a broučku a prdelko. A co jako :jazyk: :lol:

Kakika
Extra třída :D 14802 příspěvků 20.03.18 11:06

@Amys budou mu čtyři. Moje dcera už v tu dobu byla dostatečně vyvinutá, aby tyhle signály pochytila. Syn ne, ten se takové věci musí přímo učit, ale ten v tomto směru není tabulkový. Některým dětem příklad nestačí (předpokládám, že doma se otec s matkou také oslovují, nejde jen o to přímo slyšet „mami, můžeš.., ano tatínku…“). Takže asi dost záleží i na konkrétním dítěti, což zase ví zakladatelka, jak na tom jejich syn je.

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 20.03.18 11:07

@Klara178 asi bych to mláděti vysvětlila.. mi malej začal říkat syslíku - tak mi oslovuje chlap, tak jsme mu vysvětlili, že pro něj jsem mami a hotovo ;) teď mi občas řekne syslíku a přihodí zářivý úsměv - jasně ví, že takhle nemá.

Ivana 85
Závislačka 2961 příspěvků 20.03.18 11:09

@Kakika tohle delal starsi syn, kdyz mu bylo asi 2 a pul tak si rozsekl pusu, na salku mu to sili a ja musela cekat venku.Po chvili vylezla sestricka a cela udivena rika ze celou dobu cola nejakou Ivku :mrgreen: jak to prislo tak to odeslo a zas mi rikal mami

Amys
Generální žvanilka 20664 příspěvků 20.03.18 11:12
@martina.se píše:
@Klara178 asi bych to mláděti vysvětlila.. mi malej začal říkat syslíku - tak mi oslovuje chlap, tak jsme mu vysvětlili, že pro něj jsem mami a hotovo ;) teď mi občas řekne syslíku a přihodí zářivý úsměv - jasně ví, že takhle nemá.

Syslíku :srdce: :mrgreen: :lol:

Amys
Generální žvanilka 20664 příspěvků 20.03.18 11:12

@Kakika Já vím, jak to myslíš, ale asi bych to zas až takhle nehrotila, pokud to neříká vyloženě schválně :nevim:

Kakika
Extra třída :D 14802 příspěvků 20.03.18 11:13

@Ivana 85 Asi tak, ono je to oba přejde. Teď se jim to strašně líbí a já s tím zásadní problém nemám, protože tak se přeci jmenuju, proč by mi to mělo vadit. Když něco chtějí, tak jsem stejně maminka a maminečka milovaná :srdce: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kakika
Extra třída :D 14802 příspěvků 20.03.18 11:16

@Amys Možná, že už jsem zblbnutá právě od kluka, kdy jsme ty sociální dovednosti ukotvovali právě tím, že jsme nereagovali na neadekvátní chování a naopak okamžitě přívětivě reagovali na správné. Co jsme nezvládli doma pomocí nápodoby za 6 let jsme pak během dvou měsíců krásně dohnali. Až to bylo jako zázrak :think:

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 20.03.18 11:20
@Amys píše:
Syslíku :srdce: :mrgreen: :lol:

od chlapa jsem zvyklá, od malého je to zatím ještě roztomilé, když přidá ten svůj kukuč :lol:

Peťula21
Ukecaná baba ;) 1789 příspěvků 20.03.18 11:22
@Kakika píše:Syn mě zase oslovuje křestním jménem (slyšel od ostatních členů rodiny). Holka to začala dělat taky. U babiček to vyvolalo totální pozdvižení, že si to přeci dítě nemůže dovolit :lol:

Naše děti mě říkají mami, ale manželovi říkají křestním jménem. Též to u mojí mamky vyvolalo hromadu negací, že toto si přeci dítě nemůže dovolit. Ale přesně - neteře a synovci manželovi neříkají strejdo, ale oslovují ho jménem. Manželovi to nevadilo, tak je nechal. Mě taky zkoušeli říkat Péťo :lol:, ale utla jsem to, že pro ně nejsem žádná Péťa. Takže manželovi říkají jménem, mě říkají mami. Ale ti dva mladší - občas jim to „ujede“ a řeknou mu tati.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Saša Rašilov se podruhé oženil: Nevěsta Lída si počmárala šaty!

Populární herec si dnes po poledni vzal za manželku svoji o čtrnáct let... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama