Mám depresi? Já nevím...

Anonymní
4.4.17 08:23

Mám depresi? Já nevím...

Třetí den se mi chce stále jen brecet, bolí mě žaludek, občas stav na zvracení. Jsem strašně unavená, říkám si, ze nic nemá cenu. Nemám vůbec žádnou alergii… Přijdu si zničena, všechno mě bolí… Mám chvíle totálního breceni a pak chvíli, ze dobrý. Ale to vydrží par minut a vše se mi vrátí. Jsem strašně unavená.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23082
4.4.17 08:31

A spíš? Doma máš nějaké problémy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.17 08:39

@pikola spala bych pořad, ale kvůli malému dítěti nemůžu. Mám i záchvaty vzteku, kdy mám chuť něco rozbit. Mám problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
12804
4.4.17 08:41

Je potreba odstranit primarni stresor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2624
4.4.17 08:42

A nedelas neco, co nechces? nezijes nejak, jak nechces?
Takove pocity mi pripominaji me, kdyz jsem mela dlouhodoby stres a tezkou zivotni situaci :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5039
4.4.17 08:50

Tohle může být i z nevyspání, já když dlouho nespím kvalitně a dostatečně tak mám rovnou obrazové halucinace. Zrovna před týdnem jsem v kuchyni vařila s růžovou chlupatou obludou. Po vyspání to mizí. Zkuste najít někoho kdo vám na pár dní s dítětem pomůže a vyspěte se. Ještě zkuste zapátrat v paměti jestli jste neprožila větší stres. Já se třeba podobným způsobem sesypala když můj táta vážně onemocněl se srdcem a musel na operaci. Celou dobu jsem byla silná a v pohodě a ten hrozný strach mě dohnal až když byl táta v pořádku a v lázních, byla jsem na tom tak, že si manžel vzal dva dny dovolené, abych se mohla dát dohromady.
Pokud nepomůže se vyspat, tak je to asi možná na odbornou pomoc. Čím dřív se problém zjistí, tím lépe se zahajuje případná léčba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1081
4.4.17 09:12

Ahoj, pokud to trvá tři dny, tak je to spíš jen nějaká dočasná úzkost způsobená únavou nebo nějakým aktuálním stresem. Takže taky doporučuji zkusit se pořádně vyspat, odpočinout si. Ale pokud by to nepomáhalo, přidala by se nespavost, nechutenství, neustálá špatná nálada apod. tak doporučuji vyhledat co nejdříve odbornou pomoc. Buď zajít za praktickou lékařkou a svěřit se jí, nebo se objednat u psychologa. Hlavně to nenechej zajít tak daleko, jako jsem to nechala zajít já. Podobné symptomy jako máš Ty jsem měla několik měsíců, plačtivost, začala jsem hubnout, přestala jsem spát, nic mě nebavilo… a teď se už pět měsíců léčím s úzkostně depresivní poruchou a je to sakra náročný. Takže opravdu nepodcenit. Ale třeba je to způsobeno opravdu nějakou aktuální situací a jakmile si odpočineš bude lépe. Držím pěsti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
856
4.4.17 09:12

Jestli to trvá zatím jen tři dny, tak bych taky nejdřív sázela na velkou únavu nebo akutní stres z něčeho. Pokud ti vypadá na vyčerpání (ono stačí pár nocí s mizernym spánkem), vraž někomu z rodiny dítě, nech si uvařit a bez spát. Pokud ti vypadá spíš na stres a strach, tak taky spánek a někoho, komu by ses mohla svěřit. Není-li po ruce kamarád, tak krizová linka, krizové intervenční centrum, psycholog, farář…

No a když nic z toho nepomůže, popřípadě spíš dost hodin v klidu a stres nemáš mít z čeho, tak psychologa a nebát se případně zkombinovat s pomocí od psychiatra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5586
4.4.17 09:24

Ja jsem od ctvrtka na odstrel. Melancholicka, depresivni. Menil se cas, lita tlak. Doufam ze nas to obe prejde. Normalne jsem standardni nechutnej optimista :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.17 09:30

Moc a moc Dekuju. Je to kvůli zdravotnímu problému, který nevypadá, ze bude u konce. Takhle mi to trvá několik měsíců, pak chvíli funguji a pak zase tohle. Akorát je to pořad horší a horší…

• Nahlásit
  • Citovat
856
4.4.17 09:37
@Anonymní píše:
Moc a moc Dekuju. Je to kvůli zdravotnímu problému, který nevypadá, ze bude u konce. Takhle mi to trvá několik měsíců, pak chvíli funguji a pak zase tohle. Akorát je to pořad horší a horší…

Tak vidíš, vždyť to víš, co to je. Tak na to nebuď sama a najdi si někoho na sdílení. Někdo má štěstí na skvělé uši blízké, pro nás ostatní je jich tu dost a dost profesionálních ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.17 09:54
@Anonymní píše:
Moc a moc Dekuju. Je to kvůli zdravotnímu problému, který nevypadá, ze bude u konce. Takhle mi to trvá několik měsíců, pak chvíli funguji a pak zase tohle. Akorát je to pořad horší a horší…

Tak to bych na vasem miste opravdu vyhledala pomoc, klidne i s leky (muze predepsat praktik nebo psychiatr). Prijde mi, ze takovyhle stav muze byt jako horecka - do nejake miry je to smysluplma reakce organizmu, ale kdyz to presahne urcitou hranici (a clovek zacne mit „teploty ctyricitky“), tak se tim organismus sam nici a vycerpava a uz to naopak ubira moznosti a silu resit vyvolavajici problem. A pak je na miste svuj organismus usmernit, treba i leky, stejne jako pri opravdu vysoke horecce.
K tomu, co uz zaznelo: deprese nemusi byt provazena jenom nespavosti a nechutenstvim, muze clovek byt i naopak spavy a tloustnout. A to, co pisete, ze chvili je to lepsi a pak zas chvili takovyhle je pro depresi dost typicky.
Drzim palce at je vam brzy lepe, kdyz pak deprese prejde je zivot fakt mnohem jednodusi, radostnejsi a zvladatelnejsi (vlastni zkusenost). :hug:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama