Mám mít karanténu?

223
1.1.21 12:45

Mám mít karanténu?

Prosím o radu, protože praktikovi se nemůžu dovolat, když je svátek, na hygieně a infolince mi to nikdo nebere, tak to zkouším tady, třeba někdo bude vědět ;) Setkala jsem se 27.12. s člověkem, který má dnes (1.1.) pozitivní test, dotyčný měl kontakt 26.12. (pozitivní 31.12.), což bylo o den dřív, než jsme se potkali my. Jemu řekli, že chtějí kontakty 48 hodin před vypuknutím příznaků, probíhá od 31.12. ztráta čichu, takže já do toho nespadám. Opravdu nemusím na 10 dní od 27.12. do karantény, když jsem se s ním potkala až další den po setkání s nakaženým, nikde to nemůžu dohledat, všude se píše něco, nevíte někdo? Moc děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
981
1.1.21 12:48
@dicentra píše:
Prosím o radu, protože praktikovi se nemůžu dovolat, když je svátek, na hygieně a infolince mi to nikdo nebere, tak to zkouším tady, třeba někdo bude vědět ;) Setkala jsem se 27.12. s člověkem, který má dnes (1.1.) pozitivní test, dotyčný měl kontakt 26.12. (pozitivní 31.12.), což bylo o den dřív, než jsme se potkali my. Jemu řekli, že chtějí kontakty 48 hodin před vypuknutím příznaků, probíhá od 31.12. ztráta čichu, takže já do toho nespadám. Opravdu nemusím na 10 dní od 27.12. do karantény, když jsem se s ním potkala až další den po setkání s nakaženým, nikde to nemůžu dohledat, všude se píše něco, nevíte někdo? Moc děkuji :kytka:

Raději, prosím, v karanténě zůstaň. Virus v sobě už tou dobou měl a pokud jste spolu komunikovali bez roušek, je přenos opravdu možný. Snaž se dovolat na hygienu a ověřit si to. Někdo to během dne zvedne určitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4003
1.1.21 12:51

Nějak se neorientuju v těch datech, kdo se kdy s kým potkal. Jednou píšeš, že ses s ním potkala 1.1. a on měl pozitivní test 31.12. (čili se s tebou setkal, inkdyž už sám byl v izolaci? 8o ), pak zas cosi o karanténě od 27.12. Zkus to napsat přehledněji.

Jinak ano, pokud jsi měla kontakt s pozitivně testovanou osobou, měla bys mít karanténu 10 dní od POSLEDNÍHO kontaktu s ní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
1.1.21 12:53
@Galitea píše:
Raději, prosím, v karanténě zůstaň. Virus v sobě už tou dobou měl a pokud jste spolu komunikovali bez roušek, je přenos opravdu možný. Snaž se dovolat na hygienu a ověřit si to. Někdo to během dne zvedne určitě.

Nemám problém zůstat, ale jestli mám třeba řešit, koho jsem potkala i potom? Co mám všechno řešit, jestli se objednat na testy, a tak. Dotyčný vůbec nepochopil, proč se to nevztahuje od kontaktu s nakaženým, to ví na 100%, protože se předtím 2 týdny s nikým jiným nesetkal :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47006
1.1.21 12:53
@Galitea píše:

Přenos je možný s rouškama. To je na nich nebezpečný. Lidi na ně spoléhají, přitom je to pitomost. Nechrání. Ani 16 vrstevné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
1.1.21 12:55
@Kassy píše:
Nějak se neorientuju v těch datech, kdo se kdy s kým potkal. Jednou píšeš, že ses s ním potkala 1.1. a on měl pozitivní test 31.12. (čili se s tebou setkal, inkdyž už sám byl v izolaci? 8o ), pak zas cosi o karanténě od 27.12. Zkus to napsat přehledněji.Jinak ano, pokud jsi měla kontakt s pozitivně testovanou osobou, měla bys mít karanténu 10 dní od POSLEDNÍHO kontaktu s ní.

Jestli jsem dobre pochopila, on se nakazil 26., zrejme vi od koho.
Ona se s nim videla 27.

On pak zacal mit 31. priznaky a 1.1. mel potvrzen test.

:think: Ja bych to neriskovala a moc se s nikym nepotkavala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24886
1.1.21 12:56
@dicentra píše:
Nemám problém zůstat, ale jestli mám třeba řešit, koho jsem potkala i potom? Co mám všechno řešit, jestli se objednat na testy, a tak. Dotyčný vůbec nepochopil, proč se to nevztahuje od kontaktu s nakaženým, to ví na 100%, protože se předtím 2 týdny s nikým jiným nesetkal :think:

Koho jsi potkala ty resit nemusis, pokud nebudes pozitivni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4628
1.1.21 12:56

Včera potvrzen covid u mamky a manžela, jsme ve společné domácnosti. Deti jsem už odhlásila z obědu na příští týden. Ja na testu ještě nebyla, no ale jak tam mám jet? Autobus vyloučen, jsme v karanténě. No jsem zvědavá co bude dál

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
1.1.21 12:58
@Baba píše:
Přenos je možný s rouškama. To je na nich nebezpečný. Lidi na ně spoléhají, přitom je to pitomost. Nechrání. Ani 16 vrstevné.

Tak rozhodne se nakazit muzes i tak, o tom zadna, ale ta pravdepodobnost o neco nizsi je (zalezi i na tom co za rousku to je).
Kolikrat je fuk ze mas rousku, jen se dotknes stejne kliky u dveri.
Mozna jsem to napsala moc obecne, proste pokud nebyla vubec chranena, mela by byt radeji na pozoru o to vic…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
1.1.21 12:58
@Kassy píše:
Nějak se neorientuju v těch datech, kdo se kdy s kým potkal. Jednou píšeš, že ses s ním potkala 1.1. a on měl pozitivní test 31.12. (čili se s tebou setkal, inkdyž už sám byl v izolaci? 8o ), pak zas cosi o karanténě od 27.12. Zkus to napsat přehledněji.Jinak ano, pokud jsi měla kontakt s pozitivně testovanou osobou, měla bys mít karanténu 10 dní od POSLEDNÍHO kontaktu s ní.

Stačí číst pozorně, v závorkách píši, kdy měl dotyčný pozitivní test, nikoliv datum setkání, to je hned v úvodu, že proběhlo s X 27.12. a ten dotyčný X má dnes (1.1.) pozitivní test, tento X se setkal s nakaženým Y 26.12, tudíž o den dřív, než X se mnou a tento Y měl pozitivní test včera 31.12. a od stejného dne 31.12. má X příznaky.

Příspěvek upraven 01.01.21 v 13:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
1.1.21 12:59
@GabinkaCh píše:
Včera potvrzen covid u mamky a manžela, jsme ve společné domácnosti. Deti jsem už odhlásila z obědu na příští týden. Ja na testu ještě nebyla, no ale jak tam mám jet? Autobus vyloučen, jsme v karanténě. No jsem zvědavá co bude dál

To prepravovani je obecne nedomyslene :( ja jela na test do mesta, musela jsem mhd. Bylo mi jasne ze to mam, jela jsem tak zakuklena jak jsem mohla a s vydesinfikovanyma rukamavicema na rukou a sedla si co nejdal aniz bych na neco sahla. I tak je to naprd no :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
1.1.21 13:02
@Galitea píše:
Jestli jsem dobre pochopila, on se nakazil 26., zrejme vi od koho.
Ona se s nim videla 27.

On pak zacal mit 31. priznaky a 1.1. mel potvrzen test.

:think: Ja bych to neriskovala a moc se s nikym nepotkavala.

Přesně tak :palec: Ale řeším, že jsem se ještě před touhle dnešní informací s někým potkala, takže to neřešit? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
1.1.21 13:04
@dicentra píše:
Přesně tak :palec: Ale řeším, že jsem se ještě před touhle dnešní informací s někým potkala, takže to neřešit? :think:

Zatím asi ne, ale pokud vyjde případný test pozitivně, tak raději ano. Jako pokud chceš, tak to té osobě/těm osobám řekni, ale mně by to přišlo zatím jako zbytečné plašení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
1.1.21 13:05
@Baba píše:

A jak to řeší můj dotaz? Nechci tu diskuzi o ne/účinnosti roušek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3036
1.1.21 13:06
@dicentra píše:
Přesně tak :palec: Ale řeším, že jsem se ještě před touhle dnešní informací s někým potkala, takže to neřešit? :think:

Já osobně jsem informovala ty de kteryma jsem byla v kontaktu před testem. Nakonec byl negativní, ale věděli, ze si mají dávat větší pozor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat