Mám nadbytek mateřského mlíčka

370
21.2.10 12:46

mám nadbytek mateřského mlíčka

Ahojky maminy, nevím zda to sem patří, ale pak nevím kam můj příspěvěk vložit: mám na mrazáku ve vyvařených a sterilních skleničkách a sáčcích medela cca 2,5litrů mateřského mlíčka a pořád musím odsávat přebytky mlíčka, protože se mi stále tvoří zatvrdliny, mám strach, že ho nebudu moci spořebovat, jako u prvního synka na konci třetího měsíce, po odsátí mlíčka, jsem ho bohužel musela vylít a bylo mi ho strašně líto, když vím, že nějaké maminky by chtěli dávat mateřské mlíčko svým broučkům, ale mají ho nedostatek. tak se vás chci zeptat co s ním.

Jsem zdravá a žádné léky ani alkohol ani cigarety neužívám. prostě žádné neřesti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

598
21.2.10 12:55

ahoj doporučuji kontaktovat tkáňovou banku v nemocnici, tam budou za každé mléko rádi dají ti sterilní nádobky a budeš moci pravidelně dodávat, svoz by ti měli dělat sanitkou, na novorozeneckých jipkách se MM vždy hodí lepší než UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.2.10 12:57

Nezlob se na mě,ale toto je mimo zákon..

Nemůžeš jen tak sama darovat MM a ještě o tom veřejně psát.Jinak Tě ale chápu,úmysl máš dobrý.Taky jsem měla nadbytek MM i přesto,že jsem kojila obě své děti dohromady.Plný mrazák mléka a všechno jsem to nakonec vylila.Bylo mi to líto,hrozný pocit :-( :kytka:

V porodnici jsem ho darovala na pasterizaci pro nedonošené děti.
Ale bohužel,bydlím v menším městě,kde není banka MM.Jinak vím,že mléko banka vykupuje,za velmi nízkou výkupní cenu,ty musíš projít vyšetřeními od A do Z,potom se mléko pasterizuje a za vysokou cenu prodává potřebným zájemkyním nebo daruje nedonošencům v nemocnici.

Taky se mi to zdá složité a komplikované.Ale na druhou stranu to taky chápu.Já bych svým dětem taky nikdy nedala MM od cizí ženy.To píšu jen teoreticky,mléka jsem měla vždy hodně a malou ještě kojím.

Třeba se Ti někdo ozve.Sama za sebe bych poradila SZ.

• Nahlásit
  • Citovat
31680
21.2.10 13:01

8-o Co je na tom nezakonneho? Darovat nepasterizovane materske mleko je snad trestne? 8-o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.2.10 13:07

Nejsem právník a nebudu polemizovat,jestli by tím byla naplněna skutková podstata trestného činu.Vím ale,že nějaký právní předpis to upravuje.Taky jsem se o to zajímala.Bylo to z doby,kdy zakázali přikojovat z jakéhokoliv důvodu cizí dítě..

S MM se nemůže obchodovat..Může se jen kupovat z banky,od vyšetřených žen.Vše ostatní je „nelegální“..Jak to doopravdy chodí,nevím.Já sama bych neměla odvahu takto veřejně MM nabídnout.Spíše bych otázku formulovala tak,co s tím mlékem,aby mělo užitek..

Jen jsem to napsala,protože mě to dost zaujalo..Nic víc.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.2.10 13:08

Jak ale píšu,zakladatelku chápu,nikoho neurážím ani neobviňuji..

• Nahlásit
  • Citovat
8297
21.2.10 13:10

Anonymni ma bohuzel pravdu v tom, ze je opravdu nezakonne kojit cizi dite. Nesouhlasim s tim, ale to je vec jina. Ale nemuze byt nezakonne darovat MM, kdyz ho maminky bezne daruji v porodnicich, kdyz odsavaji prebytky.
Asi bych takto pres net MM nebrala, ale kdybych mela napr. kamaradku, tak bych ji klidne MM poskytla/vzala si od ni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.2.10 13:11

http://mladazena.maminka.cz/…s/detail.php?…

Dál si pohledejte sami.Nemám čas hledat ty právní předpisy.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.2.10 13:12

Čičinko,ale i v porodnici se pasterizuje.A vstupní vyšetření jsou zajištěna všemi předporodními odběry.Já jsem ho v porodnici pro nedonošené děti darovala.

• Nahlásit
  • Citovat
8297
21.2.10 13:16

No a nedalo by se pasterizovat v domacich podminkach? Jezis to je blbej dotaz, ale nevim presne, jak to funguje, jen ze je to snad zahrati na urcitou teplotu a pak zchlazeni.

No a ty vysetreni, na choroby jako zloutenka, hiv a jine, to mi brali krev nekdy naposled ve 36.tt, do te doby se toho da chytnout…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31680
21.2.10 13:16
čičinka píše:
Anonymni ma bohuzel pravdu v tom, ze je opravdu nezakonne kojit cizi dite.

Myslím, že spíš nedoporučené, než nezákonné. I v porodnici nechali nakojit dítě jinou ženou. Riziko je v podstatě jen HIV nebo aktivní TBC.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1853
21.2.10 13:39
Baba píše:
čičinka píše:
Anonymni ma bohuzel pravdu v tom, ze je opravdu nezakonne kojit cizi dite.
Myslím, že spíš nedoporučené, než nezákonné. I v porodnici nechali nakojit dítě jinou ženou. Riziko je v podstatě jen HIV nebo aktivní TBC.

no to by mě zájímalo v které porodnici… .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10652
21.2.10 13:47

já bych se taky příkláněla k té nemocnici.Sama mám málo mlíčka a syna v nemocnici na oddělení nedonošených a tam sestřička říkala, že darovaného mlíčka je málo a přitom je to to nejlepší.je mi jasné , že to je teĎ asi pro tebe složitější (chodit do nemocnice,vyřizovat tam to dárcovství) ale myslím, že za ten dobrý pocit že můžeš nakrmit nějaké miminko co to potřebuje to stojí :) co já bych dala za to kdybych měla tolik mlíka :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9094
21.2.10 14:12

Darování mlíčka do nemocnice je sice hezká věc, ale když začnete pátrat po nemocnici ve svém okolí, pokud nebydlíte v Praze (ÚPMD), zjistíte že máte smůlu. Bank je tak málo a pouze v čechách, na Moravě ani jedna.
Tenhle způsob by třeba i pro mě po tom co jsme se odstěhovali z Prahy nebyl absolutně reálný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9094
21.2.10 14:17

Anonymní, hledat na stránkách http://mladazena.maminka.cz právní předpisy mi příjde dost úsměvný, příště bych zkusila zákoník :lol: V tomto článku opravdu nenajdeš nic i kdyby jsi chtěla

Díky možnosti přenosu infekce mateřským mlékem je u nás zakázáno kojit dítě cizí matkou či krmit dítě cizím neošetřeným mlékem.
Tohle je jediná věc co se tam o problému dočtu a jeto naprd, jelikož z toho nevyplývá za jakých okolností

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama