Mám obavy jít po RD do prace

Anonymní
9.9.20 07:09

Mám obavy jít po RD do prace

Ahoj-tak nastal čas, kdy se půjdu brzy do práce po rodicak. A mám obavy:1.prece jen, dost věcí se za ty 4rokyzmenily - budu se muset učit nové věci. 2. Moji bývalí spolupracovníci vesměs povysili-a já si připadám jak blbeček, který zase bude začínat od začátku. Práce pro.me.byla hodně důležitá a delavala.jsem spoustu věcí navíc, měla jsem. rozjetou kariéru a teď s dětma to stíhat nebudu. Navíc mě štve, že všichni jsou už jinde-v hierarchii firmy, v penězích. A já budu zase od začátku si vydobyvat pozici. Štve mě, že mi teď bude šéfovat někdo(bude mym přímým nadrizenym),kdo se ode mě predtim učil!!! 3. Bojím se o děti, když mě vidí vystresovanou, špatně to snášejí. I teď na nich vidím, že jsou nervózní. Jako bych tu svoju frustraci přenášela na vše.
4. No, prostě si nepřipadám spokojeně. Bojím se, jak to budu zvládat.
5. Manžel mi nějak nepomáhá. ani mě psych. nepodporuje. Spis je to takový smích, že ať si najdu něco jiného. Já mam ale pocit-kdesejako budou prat o ženu s dvěma dětmi, u které lze očekávat, že bude dost doma, zvlášť teď?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
9.9.20 07:11

Jo-samozrejme mám nizsi pozici než jsem měla.

• Citovat
  • Nahlásit
11745
9.9.20 07:16

Ale manzel ma pravdu. Kdyz mas psychicky stres z navratu do puvodniho zamestnani (ty duvody jsou nesmyslne, nebylas tam 4 roky), tak dej vypoved a najdi si jine misto jinde. Budes tam taky zacinat od pocatku, ale treba te to nebude tolik frustrovat :)

Edit: Kdyz jsem se vracela, taky jsem „ponizila“. Ale me to bylo jedno, ja byla rada, ze se mam kam vratit. Vedela jsem, ze to je docasne. A casem jsem se zase dostala vyse :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2723
9.9.20 07:20

Podle toho jak pises, tak bych si hledala praci jinde. Normalne nastup zpet a hledej nebo si najdi jeste predtim a tam uz nechod. Uz ted z tebe citim odpor k te praci a lidem tam, myslim, ze bys tam delala jen dusno :nevim: Oni nemuzou za to, ze sis udelala deti. Nemohla si prece cekat, ze se svet zastavi a vseci pockaji, az se vratis. Ja po dceri ( ma skoro 7 let ) nastoupila do prace, ted mame 2 mesicniho syna a az pujde do MS, tak budu nastupovat uplne nekam do noveho, takze doufam, ze najdu a pocitam s tim, ze sefovat mi muze trebas nekdo o 10 let mladsi ;) To zvladnes, neboj se. Ono neni spatny neztracet uplne povedomi o praci a jen se nezahrabat na pisku. Hlavu vzhuru a pozitivni naladu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9100
9.9.20 07:44

No, manžel má pravdu. Když nedokážeš překousnout to, že zatímco ty jsi vychovávala své děti, tak ti ostatní pracovali na svém kariérním postupu, měla bys hledat jinde. Ale jestli je to v dnešní době tak dobrý nápad, je věc jiná. Možná trochu použít hlavu a nenechat se ovlivňovat vlastním egem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
583
9.9.20 07:48

Jsi strasne egoisticka a ches byt nejlepsi, proto te to stresuje. Ty jsi 4 roky vychovavala deti, zatimco oni chodili normalne do prace, tak logicky meli sanci se zdokonalit a povysit. Nebud karierista, ses mama a nejdulezitejsi je rodina. Pokud mas hezky plat a sanci se treba jeste ppsunout na vyssi pozici, tak co resis? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12653
9.9.20 07:54

Ja uz „ponizovala“ kvuli stehovani, ted pocitam ze „ponizim“ kvuli rodicaku. Jo, taky kdyz jsem vlezla po nejake dobe na LinkedIn a videla, kam se posunuly zenske bez deti, o chlapech ani nemluve, tak jsem byla pul dne v depce, ale uz me to opustilo…ja to mam totiz asi nastavene jinak, uz pres detmi mi doslo, ze mym cilem v zivote neni byt reditelkou zemekoule, ze chci pracovat natolik, abych byla spokojena, ze delam neco prospesneho, abych mela penize na solidni zivot, ale nejake splhani po zebricku me nezajima :nevim: Navic jako nekdo, kdo uz „ponizil“ ti muzu rict, ze kdyz se pak vyskytla sance na nejaky ten postup, slo to diky mym predchozim zkusenostem rychleji, nez tem opravdovym zacatecnikum. Ale nevim, bud si to v hlave prenastav, nebo se fakt koukej jinde, pokud tam nastoupis prednas*ana, tak ti to fakt nepomuze. Utapet se v „neferovosti“ nikam nevede. Navic sama pripoustis, ze s detmi bys nezvladala to co predtim, a bojis se, jak to vubec budes zvladat celkove…neni lepsi zacit zase trochu niz a zajet se, nez si na to vsechno zvyknete?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5227
9.9.20 07:55

Buď rada, že se máš práci. Mě čast zaměstnavatele zrušili, takže se nemám kam vrátit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3361
9.9.20 08:03

Buď ráda, že se máš kam vrátit – kór v téhle „covidové“ době.
Když jsem se vracela já po první RD zpátky, měla jsem taky hrozné obavy – ale zejména o to, jak skloubím 8,5 hodiny v práci s vyzvedáváním a dáváním synka do školky, synek byl pro mě tenkrát priorita číslo jedna.
Po 3 letech jsem nastupovala sice ke stejnému zaměstnavateli, ale do jiné budovy (v mezičase se přestěhovali), a tak na úplně jinou pozici (byť částečně související s tou původní prací), kromě 2 lidí, které jsem znala předtím, tak jsem neznala vůbec nikoho – všichni byli noví, včetně hlavního vedoucího, jeho zástupce atd…Samozřejmě v kanceláři taky jiní kolegové. Musela jsem se taky hodně učit a dělat zkoušky.
Takže nemysli si, že všichni to mají jednoduché jak na drátkách.
Máš vyřešené hlídání, vyzvedávání, vodění, případně hlídání, když budou děti nemocné???
Na vše jsem byla jenom já a manžel, občas moje mamka, v nemoci jsem byla doma pouze já, takže já jsem byla hlavně VDĚČNÁ, že mi nedělají problémy s braním si očr….

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13795
9.9.20 08:06

Myslím, že by sis měla ujasnit priority-máš děti a ty po RD nezmizí, abys mohla zase dělat kariéru :nevim: Věnovat se rodině s malými dětmi i práci současně nejde nikdy na 100%. Takže si srovnej v hlavě, co je pro tebe důležitější a podle toho postupuj. Já třeba byla po 5,5 letech rodičáku hrozně ráda za návrat do původní práce, kde sice byli už úplně jiní lidé, ale přeci jen jsem to tam znala, věděla jsem, jak to tam chodí a nestresovala jsem se zaškolováním na novém pracovišti. Vzala jsem zkrácený úvazek a nějakou karieristickou hoňku si schovávám, až mě děti nebudou potřebovat :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16019
9.9.20 10:31

Já byla z návratu do práce po RD taky vystresovaná. Byla jsem trochu v jiné situaci, hledala jsem si novou práci. Protože jsem před rodičákem pracovala v zahraničí, kde pak dala výpověď, začínala jsem od začátku a měla pořádné nervy. V podstatě jsem nikdy krom brigád v ČR nepracovala.

Já bych na tvém místě byla ráda, že se máš kam vrátit, znáš tu firmu, práci, kolektiv, myšlení a kulturu firmy… Všechno jsi určitě nezapomněla a rychle se do toho dostaneš, neboj. Pokud máš opravdu velké stresy kvůli kolektivu a svému selhání, tak pohledej novou práci. Ale veř, že začínat někde úplně od začátku, taky není žádná slast.

Já si hledala práci v leden-únor letošního roku. V březnu jsem nastoupila na poloviční úvazek. A všechno si krásně sedlo, práce mě baví, kolektiv skvělý. Nikdo ti hlavu neutrhne, když se budeš pár týdnů zaučovat a seznamovat zase s prací. Já  byla doma 8let na RD :mrgreen:  :mrgreen: a po 14ti dnech v práci skončila kvůli covidu na Homeoffice na několik týdnů.
Po půl roce jsem teď přešla na zkrácený úvazek 6hod/denně a větší úvazek teď nemám v plánu několik let. Alespoň dokud nejmladší není ve 3-4třídě. A vzhledem k tomu, že mu teď budou 4roky, je to ještě hodně daleko.
Věnovat se dětem, rodině, vše stíhat alespoň trošku v poklidu  a být v práci na plný úvazek a budovat kariéru je velmi náročné. Jsem ráda za zkrácený úvazek, starší děti 1 a 2 třída a kolikrát nestíhám i s tím zkráceným úvazkem. Zase na druhou stranu nehlídám až tak ten čas a pokud je potřeba zůstat v práci o pul hodinu, hodinu déle není problém.
Držím palce a zbytečně se nestresuj dopředu. Ono to vše nějak dopadne. :hug:  :hug:  

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
726
9.9.20 12:25

Musíte se smířit s tím, že ostatní nebudou čekat 4 roky, až Vy vychováte děti a vrátíte se, abyste neklesla kariérně. Pokud je tak podstatné to, že Vám bude šéfovat někdo, kdo byl předtím pod Vámi, tak jste se asi místo rození měla věnovat budování kariéry - aby Vás nikdo nikdy nepředběhl… Nechápu to. Přece jste si nemyslela, že se za ty 4 roky nic nezmění, ne? Vždyť to není nic ponižujícího, že se budete nacházet trochu jinde. V životě je to pořád nahoru a dolů. Když budete trpělivá a snažit se, tak je třeba všechny ještě předběhnete. Některé z Vašich kolegyň taky určitě půjdou na mateřskou časem, takž se situace zase obrátí…

Anebo poslechněte manžela a jděte jinam. Když máte pocit, že budete začínat od začátku ve firmě, kde jste už byla, tak by Vám třeba bylo příjemnější a dávalo by Vám víc smysl začínat od znova někde jinde, ne? Asi to bude chtít trochu pátrat, co vlastně chcete se svým životem v téhle oblasti teď dělat…

A manžela si ceňte. Není moc mužů, kterým by nevadilo, že žena po rodičovské chce hledat jinou práci a bude tak riskovat, že bude nějakou dobu dřepět na pracáku, než se někdo uvolí ji zaměstnat. Většina by řekla, že do té staré práce prostě musíte, protože oni už rozpočet táhli sami dost dlouho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5889
9.9.20 15:34

Pro me nabidka na „nizsi“ pozici po rodicaku byla jednim z duvodu odchodu. Ale fakt je, ze jsem to resila brzo, takze jsem v klidu hledala z rodicaku a pak sla do nove prace s ani ne dvouletym a ctyrletym a nikomu to tam nevadi. (V puvodni praci byly nejake narazky na deti) Polepsila jsem si ve vsech ohledech.
Jde o to, co teda chces primárně deti nebo karieru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32258
9.9.20 17:52

To víš, že se nikdo nepere o ženskou s malými dětmi. To je pak samý paragraf, nekonečné doprovody k lékaři. Z úřední empatie už jsem vyléčená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5630
9.9.20 20:33

@DeeDee.518 Takovy manzel za moc asi nestoji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama