Druhé těhotenství, ukončení RP, nástup na MD

5
5.9.20 23:57

Druhé těhu, ukončení RP, nastup na MD

Prosím, mohl by mi někdo vysvetlit s prominutim jak blbcovi :zed: :lol: jak to,,funguje,,? :oops:

Momentálně jsem na RD s dcerkou, ktere budou v listopadu 2 roky, když by se nam povedlo, ze budu tehotna a druhe dite by se melo narodit treba v zari pristiho roku, tak to znamena, ze si zavolam na ÚP, kde si nastavim co nejvyšší možné vybrani RD a z ceho mi vyplati na to druhe dite materskou? :think:

• Behem tehu mi vypršela smlouva, takze jsem ted defakto nezaměstnana…

Diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2578
6.9.20 00:02

No jestli to chápu dobře, tak mateřskou mít nebudeš, když jsi teď nezaměstnaná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2578
6.9.20 00:07

Musela bys být v době nástupu na MD s druhým dítětem buď zaměstnaná nebo v ochranné lhůtě, která je maximálně 180 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
724
6.9.20 02:36

Teď pobíráš od úřadu práce rodičovský příspěvek. Před ním jsi měla i mateřskou, na kterou ale teď jako nezaměstnana už nárok nemáš, takže na druhé dítě už budeš rovnou pobírat nový rodičovský příspěvek. Ten ale můžeš pobírat jen na jedno dítě, takže pokud by se vám miminko povedlo brzy, zajdes si na úřad práce a požádáš, aby ti zvýšili rodičovský příspěvek a stihla jsi ho do porodu druhého dítěte celý vyčerpat. Po porodu druhého dítěte si dojdeš na úřad práce zažádat o nový rodičovský příspěvek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5318
6.9.20 02:55

Na mateřskou narok mít už nebudeš když nejsi zaměstnana. Budeš mít RP až po porodu druhého dítěte. Pokud by si chtěla navýšit nebo naopak rozložit na delší dobu ten co ted pobiras tak musíš na UP buď zajít, nebo poslat žádost poštou. Telefonem to nestačí. Pokud by se ti narodilo druhé dítě dřív než stihneš docerpat první, musíš ten první zrušit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
6.9.20 13:53

:)

Dekuji :)

Takze pak se nahlasi predpokladany termín porodu, dejme tomu to září a oni na zaklade toho mi rovnou budou posilat RD
Ahaaa, tak dekuji :lol: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5318
6.9.20 15:33
@ZuzaanaN píše:
Dekuji :)Takze pak se nahlasi predpokladany termín porodu, dejme tomu to září a oni na zaklade toho mi rovnou budou posilat RD
Ahaaa, tak dekuji :lol: :palec:

Ne, po porodu s rodným listem ditete si zajdes požádat, nebo pošleš poštou. Předem to nelze udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
14.9.20 21:59

Dobry vecer, chtela bych se zeptat na podobný případ. Jsem na rodičovské dovolené. Synovi budou za mesic 3 roky. Rodičovský příspěvek mam az do konce ledna 2021. Plánujeme druhe miminko. Chtela bych se zeptat, jak by to bylo když bych otěhotněla tento rok, pred materskou mi skončila smlouva v zaměstnání takze jsem nezaměstnana a do prace bych nastoupit nemohla kdyz bych byla těhotná. Musela bych se nahlásit do porodu na úřad prace? A měla bych nárok na nějakou podporu? Prosim nevíte nekdo jak by to bylo? Nesetkal se nekdo z vas s podobným případem?
Budu moc rada za nejakou radu nebo zkušenost ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama