Mám splín, jdu se vypsat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.14 21:33
Mám splín, jdu se vypsat

Předem se omlouvám za anonym, román a zmatenost (a chyby, píšu z mobilu). Asi ani nečekám rady, jen ze sebe potřebuju dostat můj momentální splín a nemám, komu jinému bych se s tím svěřila.
Jsem na mateřský s 1,5 letými dvojčaty, mám vcelku fajnového muže, domek, spokojený život, finančně si rozhodně nemůžeme moc vyskakovat, ale bídu s nouzí také nemáme. Co mě ted asi nejvíc trápí, je ta izolace doma s dětma. To neustálé paci paci, bububu baf 24 hodin denně, pořád dokola mě ubíjí. Jasný, čas od času mám i čas sama pro sebe, děti už jsou vcelku velké a babičky rády pohlídají. Ale v takové ty bežné všední dny si přijdu hrozně sama. Bydlíme na vesnici a bohužel tu nemám žádnou maminku na společné procházky atd. Moje kamarádky jsou ještě bezdětné, takže ted jsou někde uplně jinde než já, vídáme se občas. Tady u nás jsem se s dvěma maminama snažila „sblížit“, ale bohužel to nemělo odezvu. S tím souvisí i další problém..manžel mi vyčítá, že se mu nevěnuju, že čas raději trávím na počítači. Ano počítač je můj způsob, jak se z toho nezbláznit, můj kontakt se světem. Ale rozhodně si nemyslím, že bych byla nějaký závislák na počítači 24 hod denně a že bych se manželovi nevěnovala. Náš vztah se s dětmi rozhodně strašně moc změnil, ty první měsíce s dvojčaty byly hodně krušné, ale myslím si, že ted už se to stabilizovalo, že jsem si našla svůj systém a že se mi docela daří skloubit péči o děti a o domácnost (jasný barák rozhodně není neustále vypulírovaný, mámy dvojčat a více dětí pochopí, ale snažím se ze všech sil). Jenže manžel mi poslední dobou pořád něco vyčítá. Že se v pokoji válí dětí oblečení, že jsem neuklidila tohle a támhleto. Podle mě totální prkotiny. Jasný mě taky vytáčí spousta věcí, co dělá, ale dokážu se nad to přenést. Přijde mi, že mě neustále jen kritizuje.
Další bod mrazu - sex, ten šel s dětmi taky hodně do kopru. Není čas a energie. A přijde mi, že z manželovi strany ani zájem. Přijde mi, jako kdybych ho už moc nepřitahovala, ale co se postavy týče, jsem na tom stejně jako před dětmi, leckterá „náctka“ by mi mohla závidět. Milenku určitě nemá, neměl by kdy. Je teda fakt, že ani z mý strany to neni žádná velká hitparáda, poporodní hormony si asi ještě pořád nedaly pokoj :?
Jsem unavená z dětí, pořád ještě musím 1-2× za noc vstávat, což je sice super oproti tomu jak to bylo ještě před pár měsíci. Ale 1,5 letý spánkový deficit už si prostě vybírá svoje. I kvuli tomu jsem možná někdy lehce protivná. V tomhle směru bohužel manžel moc nefunguje, noční vstávání je od začátku téměř výhradně na mě. Když jsem ho párkrát poprosila, jestli bych se ráno nemohla vyspat a nevstal by s dětmi on, byl pak děsně protivný, takže mi to za to snad ani nestojí. Jinak je ale fajnový táta, s dětmi si hraje, když má čas vezme je ven na procházku.
Nepřidává tomu, že jedno z dětí má i lehce zdravotní problémy. Snad nic vážného, ale čeká nás pár dní v nemocnici z čehož mám už teď strašnou hrůzu. Nemocnice nesnáším, budu tam jen s jedním, druhý prcek doma s tátou a navíc mám strach aby nakonec neobjevili nějakou vážnější diagnozu.
Jsou to asi běžné problémy, co trápí spoustu mamin, ale mě je ted trochu líp když jsem si to všechno sepsala a zapřemýšlela si nad tím. Moc díky, že jste to dočetly až sem :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
jdukolem
Hvězda diskuse 49252 příspěvků 02.11.14 21:38

V první řadě se musíš pořádně vyspat a odpočinout.. nevyspalá a unavená vidíš věci černější než jsou..čili za mě domluv se s rodičema, s mužem s někým kdo si děti vezme a pohlídá je dýl než 2 hodiny a udělej si spací víkend.. prostě nic nedělej jen spi a odpočívej a pak si zkus popřemýšlet o těch dalších věcech cos tu psala..ale unavená nevyspaná bych teda nic neměla sílu řešit

Teeeri
Echt Kelišová 8583 příspěvků 02.11.14 21:42

Je mi líto jak to máte doma těžké. S dvojcaty je to jiné. Nevim ale co ti poradit. Možná si s manželem promluvit. O všem a co te trápí. Určitě bude lip :-)

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.14 21:44
@Anonymní píše:
Předem se omlouvám za anonym, román a zmatenost (a chyby, píšu z mobilu). Asi ani nečekám rady, jen ze sebe potřebuju dostat můj momentální splín a nemám, komu jinému bych se s tím svěřila.
Jsem na mateřský s 1,5 letými dvojčaty, mám vcelku fajnového muže, domek, spokojený život, finančně si rozhodně nemůžeme moc vyskakovat, ale bídu s nouzí také nemáme. Co mě ted asi nejvíc trápí, je ta izolace doma s dětma. To neustálé paci paci, bububu baf 24 hodin denně, pořád dokola mě ubíjí. Jasný, čas od času mám i čas sama pro sebe, děti už jsou vcelku velké a babičky rády pohlídají. Ale v takové ty bežné všední dny si přijdu hrozně sama. Bydlíme na vesnici a bohužel tu nemám žádnou maminku na společné procházky atd. Moje kamarádky jsou ještě bezdětné, takže ted jsou někde uplně jinde než já, vídáme se občas. Tady u nás jsem se s dvěma maminama snažila „sblížit“, ale bohužel to nemělo odezvu. S tím souvisí i další problém..manžel mi vyčítá, že se mu nevěnuju, že čas raději trávím na počítači. Ano počítač je můj způsob, jak se z toho nezbláznit, můj kontakt se světem. Ale rozhodně si nemyslím, že bych byla nějaký závislák na počítači 24 hod denně a že bych se manželovi nevěnovala. Náš vztah se s dětmi rozhodně strašně moc změnil, ty první měsíce s dvojčaty byly hodně krušné, ale myslím si, že ted už se to stabilizovalo, že jsem si našla svůj systém a že se mi docela daří skloubit péči o děti a o domácnost (jasný barák rozhodně není neustále vypulírovaný, mámy dvojčat a více dětí pochopí, ale snažím se ze všech sil). Jenže manžel mi poslední dobou pořád něco vyčítá. Že se v pokoji válí dětí oblečení, že jsem neuklidila tohle a támhleto. Podle mě totální prkotiny. Jasný mě taky vytáčí spousta věcí, co dělá, ale dokážu se nad to přenést. Přijde mi, že mě neustále jen kritizuje.
Další bod mrazu - sex, ten šel s dětmi taky hodně do kopru. Není čas a energie. A přijde mi, že z manželovi strany ani zájem. Přijde mi, jako kdybych ho už moc nepřitahovala, ale co se postavy týče, jsem na tom stejně jako před dětmi, leckterá „náctka“ by mi mohla závidět. Milenku určitě nemá, neměl by kdy. Je teda fakt, že ani z mý strany to neni žádná velká hitparáda, poporodní hormony si asi ještě pořád nedaly pokoj :?
Jsem unavená z dětí, pořád ještě musím 1-2× za noc vstávat, což je sice super oproti tomu jak to bylo ještě před pár měsíci. Ale 1,5 letý spánkový deficit už si prostě vybírá svoje. I kvuli tomu jsem možná někdy lehce protivná. V tomhle směru bohužel manžel moc nefunguje, noční vstávání je od začátku téměř výhradně na mě. Když jsem ho párkrát poprosila, jestli bych se ráno nemohla vyspat a nevstal by s dětmi on, byl pak děsně protivný, takže mi to za to snad ani nestojí. Jinak je ale fajnový táta, s dětmi si hraje, když má čas vezme je ven na procházku.
Nepřidává tomu, že jedno z dětí má i lehce zdravotní problémy. Snad nic vážného, ale čeká nás pár dní v nemocnici z čehož mám už teď strašnou hrůzu. Nemocnice nesnáším, budu tam jen s jedním, druhý prcek doma s tátou a navíc mám strach aby nakonec neobjevili nějakou vážnější diagnozu.
Jsou to asi běžné problémy, co trápí spoustu mamin, ale mě je ted trochu líp když jsem si to všechno sepsala a zapřemýšlela si nad tím. Moc díky, že jste to dočetly až sem :)

rozumim ti naprosto…ja uz to ziju 5 let, naprosta izolace vesnice, obce…a neni sance na zmenu,,,divni lidi, divny kraj…

B EL
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 3 inzeráty 02.11.14 21:44

Taky to tak máme. Občas o jede o víkendu k babičce a my máme čas pro sebe, děláme co chceme, kdy chceme, v klidu popovídáme a ještě se pěkně vyspíme. Tohle je určitě super nakopávačka energie. Doporučuji!
Jinak jsem na tom stejně, občas jde hlava kolem z toho stereotypu, ale právě tyhle víkendy to pěkně přetrhnou a zas je energie! Taky vstávám jen já a ani bych to jinak bych to už nechtěla, protože když jsem párkrát chtěla aby vstal v noci on, tak to nebylo zrovna ideální..ale zas musím říct, že čas od času mu ráno řeknu jestli si jí na chvilku nevezme a já si přispím, ale to je tak 1× za 2 měsíce.

Janha
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 02.11.14 21:45

Pokud babicky rady hlidaji a ty s tim nemas problem, prvni co bych udelala je, dohodla s babickou cely vikend, dovezla v patek nebo nejpozdeji v sobotu rano deti a prijela pro ne v nedeli vecer. S manzelem si zalezte do betle, pritahnete servirovaci stolek s dobrotama, cucte na nejaky filmy, dejte si vanu, namasirujte si zada, hrajte treba clovece, nezlob se nebo slovni fotbal, ale bez deti. Proste si od nich odpocinte oba dva, hlidaci babicky je treba vyuzit ;) nekdo nema ani jednu, tak sup do toho a naplanujte rodicum vikendovou zabavu s dvojcaty :)

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.14 21:47

Nic z toho neresi tu izolaci…taky jsem na pocitaci hodne protoze to je jedine co mam, jediny kontakt ze svetem.

pannda
Kelišová 6826 příspěvků 33 inzerátů 02.11.14 21:48

Máte společné přátele, které mají děti? Se kterými byste třeba naplánovali výlet či víkend na chatě?
My jsme taky jednu dobu bojovali mezi sebou s nezájmem, spíše ze strany muže, dělá práci(koníčka)na­víc, a sedí třeba do noci i více u pc, a kašlal na mě. Prostě jsem se začala bouřit, museli jsme si sednout a promluvit. Teprve ted, když už má dítko 4 roky, hledáme tzv. smysl života, začali jsme více chodit mezi lidi, občas v létě na pivo, v zimě na plesy(nikdy jsme nebyli), občas si spestříme víkend s našimi přáteli, tedy výlet i s dětmi, grilování..
Dítě nám v nouzi pohlídá babina, ovšem u nás doma, nikdy nespalo u nich. Jen v létě na chatě je s babičkou třeba celý týden na chatě, ale to bylo zatím letos poprvé.
Taky jsem neměla po porodu i dva roky náladu na nic moc, ani na sex, ikdyž jsem měla spací dítko od 4 měsíce bez vstávání. Teď to doháníme, cítím se i zamilovaná, zkrátka to chce nenechat do vztahu vtáhnout stereotyp. Najděte společné téma, čas na sebe, vyražte do společnosti…

Mazlucha
Echt Kelišová 9276 příspěvků 02.11.14 21:49

Nenervuj se :hug:. My máme skoro půlroční holčičku. Začátky byly těžké…
Vše je o domluvě s manželem. Mě manžel vyhověl, malá byla u něj přes noc, poprvé po 14ti dnech co jsme byli doma z porodky.Byla jsem vyřízena a manžel fungoval, v noci prebalil, hodil mi ji na kojení a pak jsem mu ji dala zpět a bylo… Odpočinula jsem si.
Teď jsem vyřízena asi jako ty. Malá potřebuje pozornost 20 hodin denně, vůbec nespí, nic s ní neudělám a manžel mi to nevycita…
Hoď řeč s manželem a řekni mu svůj názor na věc a jak se citis, to pomůže…

jonatanka
Závislačka 2971 příspěvků 02.11.14 21:50

Já taky doporučuji „využít babičky“, aspoň na jednu noc…a vy si udělejte den/večer/noc pro sebe, jděte na večeři, nebo stačí i sami na vycházku, mluvte, buďte spolu.

Kobea
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.14 21:50

Ahoj,
měla jsem to před lety podobné.
Bydleli jsme s tchány (takže pomoc s dětmi jsem měla) ve vesnici, kde jsem nikoho neznala. Měsíc mi trvalo, než jsem se seznámila s jednou mono mamkou :mrgreen: (bez urážky, měla jednu holčičku) a pak s další. Přes server pro dvojčata jsem se seznámila s jinou dvojčatovkou, má kluky o trochu mladší, než jsou moje děti. Ona byla mobilní, takže přijela k nám autem nebo jsme se scházely ve vedlejší vsi v sokolovně (obdoba mateřského centra), i se všemi čtyřmi dětmi, samozřejmě.
Pokud jsi mobilní, doporučuji najít někoho v okolí, kdo má dvojčata v podobném věku, jako jsou ta Tvoje. Měla jsem dobré vztahy s maminkami s jedním dítkem, ale s mámou dvojčat jsem si prostě rozuměla líp.
Taky jsem si vynutila jednou za měsíc volné sobotní odpoledne.

B EL
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 3 inzeráty 02.11.14 22:09

Jenže o tom volném víkendu právě na nějakou izolaci zapomeneš a přece není psáno, že musíte být doma. Můžete jet po krámech, do kina, na večeři a klidně si udělat i hezký večer když se ráno nemusí vstávat. My máme takovýhle víkendík právě za sebou a supéér! :palec:

Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 02.11.14 22:18

Chápu tě, sama nejsem typ, který by si mateřskou nějak zvlášť užíval, a to jsem na ní už 4 roky. Ale ono to hrozně letí a vím, že ten poslední 1,5 roku uteče jako nic, už se vidím v práci :mrgreen: (chodím do práce 2-3× měsíčně, až patologicky natěšená, i to pomáhá). Přestěhovali jsme se na ves, kde se s nikým neznám, ale to mi kupodivu nevadí, nemám nějak chuť se tu s někým družit, jsou mi milejší občasné návštěvy kamarádek, co jsou taky na MD- tos tedy psala, že nemáš, tak není třeba blízko vašeho bydliště město s nějakým mateřským centrem? Já občas zajedu s klukama i na dětské hřiště na sídlišti, kde jsme předtím bydleli, i to je fajn, je s kým promluvit.

S tím uklízením, to fakt nechápu, kde se berou chlapi, co vyčítají bordel. Já se snažím udržovat nějaký přijatelný stav, ale nepatřím mezi ženy, co mají nutkavou potřebu furt něco pulírovat a mít sterilní domácnost, manžel je stejný, resp. není stejný, já když lamentuju nad nějakým bordelem, kouká udiveně, jaký že bordel. Nevidí umatlanou podlahu, drobečky na gauči… Pokud by nějaké připomínky ke stavu měl, doporučím mu, ať to uklidí :mrgreen:. Ale bohužel vím, že je pořád dost omezených chlapů, co myslí, že žena na mateřské se kope do zadku, takže má mít vše vypulírované k dokonalosti 24h denně, kdežto on, chudák po 8h šichtě má nárok odpočívat :cert:.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.14 22:26
Zakladatelka

Určitě máte pravdu, že volný víkend jen s manželem by mohl hodně pomoci. Je fakt, že sami na sebe máme strašně málo času. Když si někdo vezme děti přes týden, většinou doháním resty - uklid, uvařit večeři atd. Večer jsme oba unaveni. A o víkendu, když vyrazím k našim, tak většinou bez manžela. Zkusím to s babičkami dohodnout, jedna noc by projít mohla :)
@Kobea sehnat mámu s dvojčaty v okolí by bylo uplně nejbáječnější. Píšu si s manželovou vzdálenou sestřenicí, která má o rok starší dvojky, ale bohužel bydlí přes 200km od nás, což je naprd. Viděli jsme se jednou a suprově jsme si rozuměly. Je to prostě fakt, že monomámy jsou na trochu jiné vlně. Zkusím zapátrat tady poblíž :palec:

Lady4
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 02.11.14 22:30

Nesnaž se změnit jeho, měň sebe. Manžela lze jen obtížně změnit přímým tlakem už vůbec ne.Zkus změnit své chování a dopřej si zdánlivé sobectví. Dělej si občasné radůstky. Plánuj si malá soukromá potěšení, taková, která jsou v dohlednu, setkání s kamarádkou, procházka, něco hezkého na sebe, do domácnosti. Invenci se meze nekladou. Další věc, nesnažit se být dokonalá-perfektní máma, upravená žena, vášnivá milenka a k vždy naklizeno a navařeno. Přála by si to každá žena. Ale neznám žádnou, která by to z dlouhodobého hlediska zvládla. Někdy je lepší to doma jenom zfackovat a udělat si radůstku pro sebe. Jednou bude líp, zcela jistě bude, Zatím si užívej radosti, které i toto období přináší. Ten čas se už nikdy nevrátíš. Přeji hodně síly a lepší náladu

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Přehlídka legend: Abrhám, sestry Šafránkovy, Jelínková, Nárožný či Skopal

Pohřeb zesnulého herce Stanislava Zindulky nebyla jen smuteční pieta, ale... číst dále >

Josef Zíma a Yvetta Simonová: Zdraví je trápí, ale úsměv a optimismus neztrácí

Nerozluční přátelé Josef Zíma (86) a Yvetta Simonová (90) by mohli žehrat nad... číst dále >