Rodiče proti mě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
6 Viki
Povídálka 15 příspěvků 02.11.14 09:14
Rodiče proti mě

Dobrý den,
v blízké době mě čeká rozvod /manžel si našel jinou/. Péči o děti i majetek jsme si rozdělili dohodou, vycházíme spolu slušně. Tchánovci se chovají také skvěle, s dětmi se často vídají. Největším problémem jsou mí rodiče. Mají pocit, že jde všechno moc hladce, pořád se chtějí o něco soudit. Ano, manžel má větší příjem a já si pohorším, ale mám kde bydlet a co jíst. Nesnažím se manžela oškubat a děti mu dávám bez omezení, asi jsem proto špatná. Rozvod je pro mě těžký, protože není z mojí strany. Přesto se snažím vše vyřešit v klidu, takže chování mojí rodiny mi hrozně ubližuje. Máte někdo podobnou zkušenost? Nebo nějakou radu?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Aishenka
Ukecaná baba ;) 2078 příspěvků 02.11.14 09:17

Mami, tati neplette se do toho, rozvedu se tak jak to vyhovuje me, jsem dospela a svepravna, uz k tomu nechci slyset ani slovo.

Blekota
Závislačka 2874 příspěvků 02.11.14 09:19

Rodiče pro tebe chtějí to nejlepší. Ale jsi už dospělá, to co psala výše @Aishenka je perfektní.

Špageta
Ukecaná baba ;) 1588 příspěvků 02.11.14 09:39

Zkušenost nemám, ale byla bych moc ráda, že se dokážeme dohodnout v klidu a bez bojů. To je strašně moc a (podle mého) dlouhodobě víc než nějaká vysouzená stovka navíc.
Nenech se rodiči strhnout. Důrazně bych jim dala najevo svůj postoj v této věci a snažila se dál oprostit od případných dalších řečí. Držím palce.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 02.11.14 09:40

Taky si nemyslím, že jsou proti tobě, jen se ti snaží radit, co je podle nich nejlepší pro tebe a pro děti, zvláště není-li rozvod férový a ty jsi ustoupila.
Nicméně jim to řekni, že to chceš uzavřít, že to bolí, že se snažíš, že soudní tahanice za spravedlnost ti jen víc ublíží.
Jinak jsi snem každého rozvoduchtivého nevěrného movitého chlapa. Držím palce, ať je to brzy lepší.

renda81
Kelišová 6540 příspěvků 02.11.14 09:51

Tak jim řekni, že děkuješ za péči, ale že jste se dohodli, a že jsi ráda, že to jde hladce už kvůli dětem, že nemusí žít mezi hádkami.

6 Viki
Povídálka 15 příspěvků 02.11.14 10:08

Ano, asi jsem mohla žádat víc. Ale nemůžu jít proti své povaze :zed: Myslím, že rozvod není nikdy spravedlivý k nikomu. Beru jako výhru, že děti trpí co nejmíň a že se pro ně snažíme dělat maximum.

Tunrida
Hvězda diskuse 49264 příspěvků 02.11.14 10:11
@6 Viki píše:
Ano, asi jsem mohla žádat víc. Ale nemůžu jít proti své povaze :zed: Myslím, že rozvod není nikdy spravedlivý k nikomu. Beru jako výhru, že děti trpí co nejmíň a že se pro ně snažíme dělat maximum.

Kéž bys tak byla vzorem více matkám :(

brumdinka
Nadpozemská drbna 25409 příspěvků 02.11.14 10:25
@6 Viki píše:

souhlasím, takový přístup by měl mít v době rozvodu každý…nebylo by tolik rozvodových tahanic a neštastných dětí…

co se týká tvých rodičů určitě ti chtějí pomoct a nemyslejí to zle…vpodstatě něco podobného bylo u nás, když se moje starší sestra rozváděla…

to ustojíš, držím palce :hug:

Tunrida
Hvězda diskuse 49264 příspěvků 02.11.14 10:26

Jinak co se týče rodičů, tak oni nejsou proti tobě, ale možná jsou ukřivdění víc než ty, že ti exmanžel ublížil a oni jsou samozřejmě naštvaný a vidí to asi zase trochu jinak než ty. Já nevím, jak moc na tom rozvodu proděláváš, ale jsem fakt moc ráda, že se najdou i takové, co myslí hlavně na ty děti. Finanční vyrovnání už jde mimo děti a tam si musíš sama rozhodnout, jestli ti to takhle stačí nebo máš právo na víc.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 02.11.14 10:54

@RadkaCh já držím zakladatelce palce, vážněmoc. Ale je to trochu složitější s tím vzorem pro vícero matek. Chvályhodné je, že si otec bere děti kdykoliv chce a že funguje domluva, ovšem nefunguje náhodou ta domluva právě proto, že otec má máslo na hlavě v podobě opuštění rodiny kvůli milence a zakladatelka díky své povaze nehodlá bojovat za to, co jí finančně patří a na co má právo a spokojí se s dohodou, která je ve prospěch otce? To pak otec nepotřebuje dělat naschvály a musí být spokojen velice. Tohle ale není univerzální recept a fér recept pro ostatní ženy.
Scénáře jsou podstatně jiné, ženy chtějí svou část majetku a spravedlivé výživné dle výdělku muže, ten se nechce vzdát ničeho, co je jeho, že je to společné odmítá uznat, a nastává třenice, a uprostřed jsou děti. Nemyslím, že se jde hezky přátelsky domlouvat na dětech a na druhé straně bojovat o svůj majetek proti exmanžeovi a napsat, že to už se dětí netýká.

Takyjedna
Závislačka 4722 příspěvků 02.11.14 11:32

Já tedy obdivuju všechny lidi, kterým se stanou od jiných křivdy nedá jim to příčinu k tomu se chovat jako bůh/bohyně pomsty. Ale na druhou stranu chápu i rodiče - třeba si myslí, že kdybys dělala trošku ofuky, že by k tomu rozvodu třeba vůbec nemuselo dojít. Třeba to vidí tak, že tě má manžel na háku a ví, že rozvod je s tebou snadný, že na všechno kývneš a jemu v cestě za svojí novou láskou nic nestojí, těžko říct… :think: Ale je to tvůj život a asi bych si u rodičů trošku dupla a tím jim ukázala, že nejsem třtina ve větru se klátící, jak si myslí oni, že tohle mírové řešení je přesně to, co jsem potřebovala a že mi to za těch pár šestáků nestojí.

6 Viki
Povídálka 15 příspěvků 03.11.14 17:20

U nás je to spíš o tom, že teprve teď manželovi došly všechny důsledky jeho rozhodnutí a slušným jednáním se to snaží vynahradit alespoň dětem. Snad i moji rodiče jednou pochopí, že není potřeba všechno řešit silou. Děkuji všem.

Electrolux_EHM_4400
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.14 17:23
@6 Viki píše:
Dobrý den,
v blízké době mě čeká rozvod /manžel si našel jinou/. Péči o děti i majetek jsme si rozdělili dohodou, vycházíme spolu slušně. Tchánovci se chovají také skvěle, s dětmi se často vídají. Největším problémem jsou mí rodiče. Mají pocit, že jde všechno moc hladce, pořád se chtějí o něco soudit. Ano, manžel má větší příjem a já si pohorším, ale mám kde bydlet a co jíst. Nesnažím se manžela oškubat a děti mu dávám bez omezení, asi jsem proto špatná. Rozvod je pro mě těžký, protože není z mojí strany. Přesto se snažím vše vyřešit v klidu, takže chování mojí rodiny mi hrozně ubližuje. Máte někdo podobnou zkušenost? Nebo nějakou radu?

Radu pro tebe nemam, snad jen kasli na rodice, mas svoji hlavu a chovej se tak, jak uznas za vhodne sama. Ale tak jak si to napsala, tak pusobis jako rozumna, ferova zenska, co holt nemela stesti na partnera. Obrat list s zij svuj zivot. Preju ti hodne stesti :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.14 17:45

@6 Viki
To znám. Já požádala o rozvod. Já opustila s dětmi domov. On měl sice pořád nějaké kamarádky, ale já ho opustila kvůli jeho nadměrnému požívání alkoholu. On se brzy znovu oženil. Po několika letech, kdy jsem ho vidět nemusela se dobře snášíme, bavím se i s jeho ženou, vycházíme spolu dobře. Moji rodiče ho nenávidí doposud a jeho žena mi prý zničila život. Jejich chápání celé situace je úplně mimo. Asi to myslí se mnou dobře, ale copak jsou slepí? To já jsem si to takhle všechno zařídila, protože jsem to tak chtěla. Oni mě berou jako oběť. A pak se mají lidi domluvit, když ani v nejbližší rodině stejnou situaci každý pochopí jinak.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Matka utýraného chlapečka Simona je opět těhotná. Informaci potvrdila tyranova sestra

V sobotu to byl přesně měsíc od chvíle, co byl v Lounech utýrán ani ne... číst dále >

Nevlastní sestra Aťky Janouškové na jejím pohřbu: Měla bych po ní dědit!

Poslední rozloučení s Aťkou Janouškovou přineslo jedno překvapení. Do... číst dále >