Mám strach o babičku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.1.22 19:41

Mám strach o babičku

Moji babičce je 94 let. Žije sama ve městě v garsonce. Je čiperná, vše si zařídí sama, v létě skoro každý den běhá na zahrádku co má pár zastávek autobusem a pak tak km pěšky, kde pěstuje zeleninu, brambory atd.
Bohužel se babička pohádala kdysi dávno s půlkou rodiny, takže mluví jen s naším tátou, se mnou a moji sestry teď už ex přítel. Já bydlím hodně daleko, takže ji teď vidím málo, navíc přes hranice, ale voláme si.
Babička má většinou vypnutý telefon aby ji nikdo nevolal. Volá jen ona relativně pravidelně, nejvíc se o ní stará ten ex.
Co se ale nestalo, babička měla nehodu, nakonec se doplazila k telefonu a zavolala si sanitku. 14 dní byla v nemocnici a nikdo z rodiny to nevěděl! 8o všem nám zavolala až když ji dovezli zpátky domů. Nabízeli ji prý že k ní někdo bude docházet, nechce. Já že nějaké tlačítko, taky nechce. Ona je na to až moc hrdá, děláme si z ní pár let srandu že padne někde s rýčem :roll: to nikomu nebylo divný, že tam je bez bot, bez ničeho?

O co mi teď jde, napadá vás nějaké řešení jak ji pomocí aby se něco takového neopakovalo? Zapnutý telefon je asi jasné, ale co dál? Já jsem daleko, táta má dost problémů sám se sebou se zdravím a ex je sice zlatý, ale pro něj je to vlastně cizí že jo..
Je mi z toho hrozně smutno, 14 dní ji vlastně nikdo od nás nesháněl :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18.1.22 19:48

Nainstalovat aplikaci Záchranka a možná i Familylink co se dává dětem do mobilu, když bude mít zaplá data, uvidíte, kde se nachází. Teda…pokud má chytrý telefon.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12227
18.1.22 19:52

Naše babi byla hrdá taky, ale nakonec jsme ji donutili a mobil nosila zapnutý pořád na krku v kapsičce. Pak upadla v koupelně a zlomila si nohu. Ihned byla schopna okamžitě zavolat kamarádce (samozřejmě nás nechtěla rušit, protože to,, nic není " a my jsme určitě v práci). Bohužel, domů už se nevrátila, zemřela na pooperační komplikace :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.22 20:00
@Kazimíra Olejovka píše:
Nainstalovat aplikaci Záchranka a možná i Familylink co se dává dětem do mobilu, když bude mít zaplá data, uvidíte, kde se nachází. Teda…pokud má chytrý telefon.

Nemá chytrý telefon, ale to není problém koupit. Ona ho ani sebou nikam nenosí, prostě ho má jako pevnou linku :roll: který zapíná jen když se jí chce

• Citovat
  • Nahlásit
28731
18.1.22 20:02

A v nemocnici nejste nikdo jako kontakt, že by vám dali vědět, kdyby babičku někde hospitalizovali?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.22 20:04
@Kriss Tina píše:
A v nemocnici nejste nikdo jako kontakt, že by vám dali vědět, kdyby babičku někde hospitalizovali?

Ona jim nikoho nedala :nevim: já nevím jak to funguje. Mi neříkejte, že oni sami nedokážou někde sehnat číslo v dnešní době na někoho z rodiny

• Citovat
  • Nahlásit
34897
18.1.22 20:07
@Anonymní píše:
Ona jim nikoho nedala :nevim: já nevím jak to funguje. Mi neříkejte, že oni sami nedokážou někde sehnat číslo v dnešní době na někoho z rodiny

Přijde mi, že jim schválně nikoho nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28731
18.1.22 20:07
@Anonymní píše:

Dokážou, ale babička musí dát povolení a napsat tam někoho jako kontakt, jen tak někoho sami shánět nebudou. Já mám třeba mamku a manžela, ale kdybych je neměla zapsané, tak v případě že se mi něco stane je nikdo sám shánět nebude, oni nesmí nikomu podávat informace, pokud to ten pacient nedovolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.22 20:11
@Kriss Tina píše:
Dokážou, ale babička musí dát povolení a napsat tam někoho jako kontakt, jen tak někoho sami shánět nebudou. Já mám třeba mamku a manžela, ale kdybych je neměla zapsané, tak v případě že se mi něco stane je nikdo sám shánět nebude, oni nesmí nikomu podávat informace, pokud to ten pacient nedovolí.

A kde je máš napsané?

• Citovat
  • Nahlásit
2214
18.1.22 20:12
@Anonymní píše:
Moji babičce je 94 let. Žije sama ve městě v garsonce. Je čiperná, vše si zařídí sama, v létě skoro každý den běhá na zahrádku co má pár zastávek autobusem a pak tak km pěšky, kde pěstuje zeleninu, brambory atd.
Bohužel se babička pohádala kdysi dávno s půlkou rodiny, takže mluví jen s naším tátou, se mnou a moji sestry teď už ex přítel. Já bydlím hodně daleko, takže ji teď vidím málo, navíc přes hranice, ale voláme si.
Babička má většinou vypnutý telefon aby ji nikdo nevolal. Volá jen ona relativně pravidelně, nejvíc se o ní stará ten ex.
Co se ale nestalo, babička měla nehodu, nakonec se doplazila k telefonu a zavolala si sanitku. 14 dní byla v nemocnici a nikdo z rodiny to nevěděl! 8o všem nám zavolala až když ji dovezli zpátky domů. Nabízeli ji prý že k ní někdo bude docházet, nechce. Já že nějaké tlačítko, taky nechce. Ona je na to až moc hrdá, děláme si z ní pár let srandu že padne někde s rýčem :roll: to nikomu nebylo divný, že tam je bez bot, bez ničeho?O co mi teď jde, napadá vás nějaké řešení jak ji pomocí aby se něco takového neopakovalo? Zapnutý telefon je asi jasné, ale co dál? Já jsem daleko, táta má dost problémů sám se sebou se zdravím a ex je sice zlatý, ale pro něj je to vlastně cizí že jo..
Je mi z toho hrozně smutno, 14 dní ji vlastně nikdo od nás nesháněl :zed:

Jsou varianty elektronického zabezpečení, které sledují např. otvírání ledničky, rozsvícení světla v pokoji a podobně a po nějaké „podezřelé“ době neaktivity volají automaticky pomoc.
Mám dojem, že jsem četl i o nějakých aplikacích s chytrým náramkem, které reagují na srdeční slabost, krevní tlak a podobně.
Nevychytá to všecho, ale něco třeba ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.1.22 20:15

Tísňová linka na webovkách organizace Život90.

Ale pokud je umíněná a nic nechce, tak ji vysvětli, že může bez pomoci umírat i poměrně dlouhou dobu. Sama, v bolestech, polámaná na zemi, hladová, žíznivá.

Pak si snad dá říct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17239
18.1.22 20:15

A hodiny by nenosila? Nemusí vedieť že ju chcete cez ne kontrolovať. Kolegyňa ich kúpila dcére, má ich spojené so svojím mobilom a vidí kde sa dcéra nachádza, môže robiť i fotky tak vidí kde je, čo robí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.22 20:20
@Dlouhá punčoška píše:
Tísňová linka na webovkách organizace Život90.

Ale pokud je umíněná a nic nechce, tak ji vysvětli, že může bez pomoci umírat i poměrně dlouhou dobu. Sama, v bolestech, polámaná na zemi, hladová, žíznivá.

Pak si snad dá říct.

To je super, díky :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
708
18.1.22 20:28

Moji prarodiče mají mobil s sos tlačítkem. Stál myslím do tisícovky. Mají tam přiřazené tel. číslo mojí mamky na které to začne po zmáčknutí volat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2107
19.1.22 06:12
  • Pokud někdo za babičkou chodí nechat dát do „fab“ vložku prostupovou spojku protože se dá předpokládat klíč z druhé strany ;)
  • zkusit ji vysvětlil ať má telefon pořád u sebe a zapnutý. Když je na zahrádce tak ji doma na stolku bude k prdu :(
  • domluvit se ať volá s vámi pravidelně alespoň jednou denně. Pokud by poté nevolala máš větší šanci zjistit že je něco špatně.
  • jak to má se sousedy nemohl by ji někdo občas zkontrolovat? A nebo pokud by se ti neozvala tak voláš sousedovi a ten tam zaskočí ;)
  • koupit pokud ho nemá nějaký telefon s sos tlačítkem ať to volá rovnou tobě.

A hlavně ať mu drží baterie ;) cca 1000 Kč nějaký ten Aligator.

Ono tohle je těžké babička je ještě čiperka a nepřipouští si že by se něco mohlo stát :(. Bohužel třeba v té koupelně je nehoda hned. Tak ať ma mobil na dosah ruky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat