Mám strach o bydlení

Anonymní
20.11.19 16:59

Mám strach o bydlení

Dobrý den, mám problém, bydlim v pronájmu kde nemám trvalý pobyt a majitel mi řekl že po půl roce mi ho dá. Píšu mu tedy po půl roce zda mi ho dá řekl že zatím ne, že to teď nejde a že NEJSPÍŠ v únoru 8o :roll: :roll: psal mi že se mohu přihlásit na město, nevím co s tím ale mám strach, protože klidně mě může vykopnout z bytu a nedokáže že tu bydlím. Jednou jsem si přihlásila trvalý pobyt jen na smlouvu, ale teď mi mamka říkala že už to nejde že to musí povolit majitel. Kdybych se přihlásila mám obavy ze mě za to vykopne. Na městskem úřadu jsem se ptala už na dvou úřadech a vždy se mi aloeat vyslali že to absolutně nejde abych se k nim tam přihlásila. Prosím co mám dělat :( :( :( :( :(

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

3114
20.11.19 17:02

Pokid vim, tak k přihlášení TP souhlas majitelé nepotřebuješ, stačí smlouva. Ale samozřejmě je blbost to dělat bez domluvy, protože, jak správně píšeš, ve chvíli, kdy to zjistí, ti smlouvu zruší. A dle popisu bych ani nepočítala s tím, že ti to někdy povolí. Pokud máš strach, že tě vyhodí, najdi si jiný podnájem. To mi v této situaci přijde jako nejlepší řešení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2536
20.11.19 17:02

Vykopnout tě jen tak nemůže… Snad máš nájemní smlouvu, kde je sjednána nějaká výpovědní lhůta. Takže určitě nemůže přijít a rict, že zitra nemáš kde bydlet… To s trvalým bydlištěm nijak nesouvisí. Teď ho máš hlášeno kde?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.11.19 17:05
@Martha03 píše:
Vykopnout tě jen tak nemůže… Snad máš nájemní smlouvu, kde je sjednána nějaká výpovědní lhůta. Takže určitě nemůže přijít a rict, že zitra nemáš kde bydlet… To s trvalým bydlištěm nijak nesouvisí. Teď ho máš hlášeno kde?

Mám ho ještě ve starém bytě ale je jen otázka času kdy mi ho bývalá majitelka zruší, jak to je tedy s přihlášením na město mě řekli že to nejde a tenhle blb říká že že to jde

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.11.19 17:12
@chaela píše:
Pokid vim, tak k přihlášení TP souhlas majitelé nepotřebuješ, stačí smlouva. Ale samozřejmě je blbost to dělat bez domluvy, protože, jak správně píšeš, ve chvíli, kdy to zjistí, ti smlouvu zruší. A dle popisu bych ani nepočítala s tím, že ti to někdy povolí. Pokud máš strach, že tě vyhodí, najdi si jiný podnájem. To mi v této situaci přijde jako nejlepší řešení.
  • Nahlásit
  • Citovat
13831
20.11.19 17:15

Máš nájemní smlouvu?? Pokud ano tak nepotřebuješ souhlas majitele, ven prostě smlouvu zajdi na úřad a nahlas se tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5989
20.11.19 17:16
@Anonymní píše:
Mám ho ještě ve starém bytě ale je jen otázka času kdy mi ho bývalá majitelka zruší, jak to je tedy s přihlášením na město mě řekli že to nejde a tenhle blb říká že že to jde

Jezis. To neumis dojit na mesto, se smlouvou, ze bydlis tady a oni ti trvaly pobyt udelaji na zaklade smlouvy.
Nebo mas podnajemni smlouvu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.11.19 17:30

Normalne dojdi na mesto a prihlas se do toho bytu. Majitel s tim nic nezmuze. Taky pronajimame byt. A najemnikum tedy trvaly pobyt dovolujeme. At si tam exekutor vezme co chce. Kuchynskou linku si neodnese a zbytek jako lednici, mikrovlnku a valendy, stul a zidle tam nechali drivejsi najemnici. Je to starsi vybaveni. Kdyz to majitel nekousne, je vypovedni doba. My davame 3 mesice. A vratnou kauci 2 mesicni najem.

• Nahlásit
  • Citovat
a12
40212
20.11.19 17:31
@Anonymní píše:
Mám ho ještě ve starém bytě ale je jen otázka času kdy mi ho bývalá majitelka zruší, jak to je tedy s přihlášením na město mě řekli že to nejde a tenhle blb říká že že to jde

Pokud ti ho byvala majitelka zrusi, budes ho mit automaticky na tom úřadě kde je bývalý byt, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 17:35

Majitel ale není povinen dávat trvalý pobyt na svůj byt. Ja pronajímám byt na smlouvu, trvalý pobyt jsem jim nepovolila ani nepovolím, v bytě nemá nikdo trvalý pobyt a odpady platím za byt ja..Nájemníci mají trvalý pobyt na své rodice. Nikomu to takhle nevadí. O co ti jde, s trvalým pobytem? Bezdomovec nejsi, pokud bydlis. Vyhodit z bytu Tě může tak i tak, s normální výpovědní lhůtou 3 měsíce. V případě tvych problémů akorát trvalým pobytem pridelas problémy majitelovi, například exekuce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.11.19 17:54
@Kriss Tina píše:
Máš nájemní smlouvu?? Pokud ano tak nepotřebuješ souhlas majitele, ven prostě smlouvu zajdi na úřad a nahlas se tam.

A až tk zjistí a pak mi ne prodlouží smlouvu…

• Nahlásit
  • Citovat
5989
20.11.19 17:56
@Horká.cokolada píše:
Majitel ale není povinen dávat trvalý pobyt na svůj byt. Ja pronajímám byt na smlouvu, trvalý pobyt jsem jim nepovolila ani nepovolím, v bytě nemá nikdo trvalý pobyt a odpady platím za byt ja..Nájemníci mají trvalý pobyt na své rodice. Nikomu to takhle nevadí. O co ti jde, s trvalým pobytem? Bezdomovec nejsi, pokud bydlis. Vyhodit z bytu Tě může tak i tak, s normální výpovědní lhůtou 3 měsíce. V případě tvych problémů akorát trvalým pobytem pridelas problémy majitelovi, například exekuce…

Vsak ano. Kdyz jim to ty zakazes, je jechic problem, ze se neumi ozvat nebo si alespon zjistit, ze souhlas majitele bytu opravdu nepotrebuji.
Ty s tim prd zmuzes. Kdyz najemnici dojdou se smlouvou na urad, normalne jim ho tam daji :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10777
20.11.19 18:07

Majitel ti nemá co dávat trvalý pobyt. Pokud máš nájemní smlouvu na svoje jméno, tak se můžeš jít normálně přihlásit. A ano - bez souhlasu to sice jde, ale jemu se to líbit nebude.

Ale - trvalý pobyt ti nezaručuje žádnou jistotu, je to jen úřední adresa. Dát ti výpověď z bytu může tak jako tak - buď podle zákoníku a nebo podle toho, co jste si domluvili ve smlouvě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
20.11.19 18:07

My nepovolujeme trvalý pobyt v bytě, který pronajímáme a pokud by to někdo přes to udělal, neprodloužili bychom mu smlouvu.
Proč si nenapíšeš bydliště k rodičům?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
449
20.11.19 18:13
@a12 píše:
Pokud ti ho byvala majitelka zrusi, budes ho mit automaticky na tom úřadě kde je bývalý byt, ne?

Presne tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama