Mám strach, že se mi narodí postižené dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.19 15:16
Mám strach, že se mi narodí postižené dítě

Ahoj, předem prosím o neukamenování, ale celý život mám hrozný strach, že se mi narodí postižené miminko. Vidím a slyším to kolem sebe, ať už jde přímo o postižení, nebo nějaké zdravotní komplikace apod, mám z toho úplně panickou hrůzu.. Mam dvě zdravé a krásné děti, moc bych chtěla třetí, ale strašně se bojím, co když to třetí nebude zdravé? Stát se to může vždycky, nemám k tomu sice žádné předpoklady, ale co když? Teď máme krásný život a já se strašně bojím, že by se to mohlo pokazit.. druhý porod byl velmi těžký, malem kleště, syn po porodu nedýchal, měl velký hematom na hlavě, zlomenou klíční kost, jednu ledvinu menší… Ze všeho se dostal a teď je to velmi šikovné dítě… Ale musím říct že po tomto porodu se bojím ještě víc… Prosím o názor, jestli to třeba měl někdo stejně? Prosím anonym, chodí sem rodina.. děkuji..

Reakce:
Lucias241
Kecalka 266 příspěvků 08.09.19 15:21

Měla jsem to před třetím stejně. Říkala jsem si, jestli to štěstí nepokousim. Naštěstí jsou všechny děti v pořádku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.19 15:30

Naprosto tě chápu. Mám to stejně i s počtem dětí. Nejvíc se bojím toho, co se hned neprojeví. Jako velký strašák je pro mě autismus. V okolí mám 3 takové děti.
První dítě mělo těžký porod ukončený vexem. Naštěstí je v pořádku. I když to začíná vypadat na nějaké poruchy učení a poruchu pozornosti. Což tedy nepovažuji za velký problém.
Druhé dítě má problemy s imunitou, ADHD, vývojovou dysfazii. Dlouho jsme právě čekali, jestli se mu nepotvrdí autismus.
Plánujeme třetí dítě a taky se bojím, co bude. Snažím se nepřipouštět si to.

IvinkaM
Nováček 2 příspěvky 08.09.19 15:31

Měla jsem to taky úplně stejně, dvě zdravé děti a třetí na cestě a naráz neopodstatněný strach. Nevím, co poradit, prostě věřit, že bude všechno ok, já měla strach až do porodu. Třetí je naštěstí zdravé :)

Ou
Echt Kelišová 8953 příspěvků 08.09.19 15:31

Začni věnovat pozonrost své dovednosti zvládat svoje úzkosti. TO je něoc co se dá naučit, trénova a co se dá minimálně dost zvládnout, ne-li se jich vpovětšinou bavit.

Mrkni do téhle knihy - dost srozumitelně to vysvětluje a nabízí základní cesty, které se dají zvládnout vlastní silou, pokud v úzkostných stave nejsi moc utopená.

https://obchod.portal.cz/…ost-a-obavy/

Pokud se ukáže, že to vlastními silami úplně nedáš, tak vstup do psychoterapie - právě kvůli úzkostným stavům byla vymyšlení.

nonina
Závislačka 4187 příspěvků 08.09.19 16:23

Jako matka dítěte, které má zdravotní problém Tě naprosto chápu. Tobě by mohlo pomoci si sama v sobě vyřešit, jak bys na takovou situaci reagovala.
Prostě co bys dělala, kdyby se to stalo. Já to tak mám, kdykoliv mne čeká něco nového, něco, co jsem ještě nezažila, tak si v hlavě vyřeším nejhorší situaci a pak vím, že už mne všechno může jenom příjemně překvapit. Bojuji tak svým způsobem se svými úzkostmi. Našla jsem si tuto cestu a nejsem tak nejistá.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 08.09.19 16:27

Pujdes se zravou holkou lesem, kousne ji kliste a muzes mit nemocny dite taky. Pojede na kole, blbne spadne a nasledky na cely zivot. Si nevyberes. Takhle nemuzes premyslet… narozenim ditete vsechno jen zacina.

johanka.1987
Nováček 8 příspěvků 10.09.19 09:38

Taky mam pochybnosti, nejsem uplne zdrava, ale nechci si to připouštět.

Váš příspěvek
Reklama