Potrat, nevím, jak se rozhodnout

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.19 23:58
Potrat, nevím jak se rozhodnout

Ahoj, vzdy jsem tvrdila ze potrat uz nechci nikdy zazit (mam za sebou jeden samovolny a i tak me to rozhodilo). Kdyz se nam konečně po roce snahy, vypoctu, ovu testu a nevim ceho povedlo pocit, bylo to zvláštní. Ja zrovna padla do zdravotnich potizi, manzel na to zaskocene rekl ze si myslel ze uz je neplodny a uz to necekal (taky ma nějaké zdrav. problemy). Domácnost a peci o deti tahnu ja, on „pouze“ vydelava prumerny plat. Fungovalo to dokud jsem byla fit. Ted bohužel resim nepříjemné zdravotní potize ktere budou zřejmě spise trvaleho nebo dlouhodobeho charakteru a dost me omezuji v práci, pohybu, myšlení, proste ve vsem. Navic mi hrozi akutni stavy, ktere mohou prichazet necekane. Dostala jsem velke množství leku nevhodných v tehotenstvi neb jinak to neslo aby se predeslo ohrožení meho zivota. Ke vsemu to muze byt dedicne. Momentálně jsem rada ze rano vstanu a vecer jdu spát, nechodím do práce, ani ven, sotva se nejak postaram o deti. Manzel nepomůže, nechava me v tom, bohužel nikdy na nej v tezsich situacich nebyl spoleh. Neumím si vubec predstavit ze se do tohoto narodi miminko a jak to zvládnu. Tehotenstvi muze moje problémy jeste zhoršit. Vim ze rozhodnutí je na mne, ale co byste udelaly vy co uz deti mate, sly byste na potrat? Jsem tak vycerpana ze mam sotva sily pro ty deti co uz mam, natoz pro dalsi miminko. Rodina moc pomoct nemůže, musim se rozhodnout sama a pak si poradit.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.19 00:21

Já bych v tomhle případě UPT podstoupila. Anonym kvůli popisu následující situace - s přítelem jsme pár měsíců, on má z předchozího čerstvě školou povinné, já čerstvě skolkove dítě, teď jsme si našli společné bydlení oba normálně pracujeme. A zjistili jsme že nám selhala ochrana v léte. Miminko jsem si chtěla nechat, po prvotním šoku souhlasil i partner. Jenže mě poprvé těhotenství (není teprve druhé, bohužel jich pár nedopadlo) způsobuje takové stavy, které neznám že to ohrožuje nejen mě ale i moje dítě. Že X krát denně zvracim a jsem strašně vyčerpaná ok, to by se ještě dalo. Ale od „termínu MS“ normálně krvácím (údajně pouze hematom). Mám závratě, teploty, každý den omdlevani, neudržím v sobě nic jiného než čistou vodu, Max matovy čaj. Nic co zabralo dříve jako zazvorova lízátka, cucani ledu, ledová Coca-Cola po douskach, vše jde ven. Na jednu stranu jsem vyčerpaná na druhou nemůžu spát protože jak lehnu, tak mám dojem, že sedím na centrifuze… A den za dnem je to horší, takže jdu v úterý na UPT, protože už bohužel opravdu nemůžu. Už se mi stalo že jsem omdlela u dítěte a prostě me dítě je pro mě na prvním místě a nehodlám ho už nijak ohrozit. Navíc denně musím řídit a to opravdu nejde v těchto stavech, které nepolevuji ani na chvilku.. MUDr mi Teda zdravotní důvody neuznal, prý by se to vše dalo vyřešit hospitalizaci a přísným klidovým režimem, takže si to hold uhradím sama, ale v tomhle případě prostě je pro mě důležitější být ok a moct fungovat. A to mám fungujícího partnera, sice se teprve stěhujeme, ale je oporou, uklidňuje mě utesuje, stojí pri mě.. Pravda je že finální rozhodnutí je jen na tobě, u mě prostě rozhodl moment kdy jsem málem při kolapsu padla na vlastní dítě a ublížila mu..

Amelie30
Závislačka 3317 příspěvků 08.09.19 00:21

Osobně bych na potrat nešla, když už jsem se o prcka snažila. Na druhou stranu je u vás tolik problémů, že se nedivím, že ho zvažuješ a počítám, že většinou tady budeš mít odpověď, ať na potrat jdeš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.19 00:39

Nemohla bys priblizit o jaky zdravotní problem se jedna? Kdyz jsi anonymne… Nejak si neumím představit o co jde, jak moc je to vazny a omezujici a tedy nevim jak poradit..

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 08.09.19 03:33

Potrat. Kdo by se o dite staral? Chlap k nicemu… u tebe nastane nejaky kolabs atp kvuli zdravotnimu stavu a buh vi, co se kvuli tomu prihodi diteti. :,( kdo se o dite bude starat pozdeji, kdyz treba nebudes moct? Nevim jakou nemoc mas - epilepsie? Bipolarni poruchu? Rozstrousenou sklerozu?

Kačus82
Echt Kelišová 7552 příspěvků 08.09.19 05:32

Jsem spise proti potratum, ale ty mas jednoznacnou zdravotni indikaci a navic muze, ktery te nepodrzi. Do tohoto stavu, navic jestli beres leky ohrozujici tehotenstvi nebo plod, by bylo silene privest mimco, ktere za nic nemuze a riskovat rozlozeni cele vasi jakz takz splacane existence.
Jestli chces jakysi souhlas, tak tady jeden máš. Drzim palce, st to vyresite.

kve-tinka
Kelišová 5337 příspěvků 4 inzeráty 08.09.19 06:38

Ja nechci rejpat, ale napisu to…zdrav. potize na obou stranach, ty pises, ze lehnes a spis, takze, kde berete silu na sex? 8o :think: a proc jste se nechranili? Ja mam maleho kojence, chut na sex nula, ale i tak jim antinu, aby z nahodneho, rychleho nastojaka nebylo mimi… :nevim:

Elzaaa
Kecalka 367 příspěvků 08.09.19 06:44

Proc jste se tedy o dite snazila? Manzela asi znate vite jaky je a zdravotni problemy asi taky nenastaly pres noc :roll: tohle nepochopim

VilaAnalka
Stálice 90 příspěvků 08.09.19 07:32

Urcite jsi otehotnela navzdory minimalne dvojimu antikoncepcnimu jisteni. Protoze to tak dospely clovek dela, pokud dite nechce, zejo?

vokishka
Neúnavná pisatelka 15567 příspěvků 08.09.19 07:37

Pokud berete léky, které můžou plod negativně ovlivnit, tak je zřejmě přerušení nejlepší řešení.

Kaci89
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 08.09.19 07:50

Jak pisou holky vyse..mas zdravotni problemy a nechranis se..nevim co chces slyset, minimalne jsi nezodpovedna a tvuj chlap k nicemu. pises, ze ma prumerny plat, tak to pocitam s tim, ze dela nelde ve fabrice nebo v kanclu.zas tak unavenej byt nemuze, ze nehne prstem.muj chlap je osvc, maka jak sroub i o vikendu ale doma me s cimkoli pomuze.do toho delame barak, mame rocni dite. takze nechapu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.19 08:09

Asi mě lidi odspudí…ale jsem na tom podobně jako Vy a o dite se snažím. Nezmam dne, kdy bych nemela bolest nebo nejaky zdravotni potiz. Ale není to dedičné. Jedná se o vyhrezlou plotenku v krkcni oblasti, chronicke bolesti kloubů a svalová slabost, hranicni hyperfunkce stitne zlazy, take trpim obcas na migreny a tu naposled jsem mela v tehotenstvi, ktere nedopadlo dobre. Mam za sebou 3 potraty a snazime se dál. Posledni tehotenstvi jsem zvracela, jen jsem cca 2 mesice ležela stejne to špatně dopadlo. Ale chápu i Vás. Ja kdybych to mela dedicne, rozhodne se uz nesnazim. Takhle si rikam, ze to snad nejak zvladnu. Nemam problem zaplatit si 24h aupair, kdyby bylo úplně nejhůř. Manžel funguje. Rozhodnete se podle sebe. Co opravdu uvnitr citite. Pokud na díte uz nemáte sílu, je něco, co by pomohlo? Pomoc okolí, chůva apod? Nemohl by si manzel najit lepe placenou praci? Pokud je situace neřešitelná, a opravdu to nezvladnete, asi bych také volila potrat. Ale je to slozitá situace…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.19 08:16

Koukám jako blázen 8o Copak jsem psala, že jsem měla zdravotní potíže pred otěhotněním? A chlap není nemocnej, jen měl už před lety špatné spermio a když to vic jak rok nešlo, začal si asi myslet, že už táta být nemůže. @VilaAnalka @kve-tinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.19 08:23
@Anonymní píše:
Nemohla bys priblizit o jaky zdravotní problem se jedna? Kdyz jsi anonymne… Nejak si neumím představit o co jde, jak moc je to vazny a omezujici a tedy nevim jak poradit..

Mohla. Mám silné alergické reakce, ve třetím tt mi otekla ústa po jídle, které mi nikdy nevadilo, za týden znovu, náběhy na anafylaktické šoky, potíže s dýcháním, otoky, vyražky, křeče, průjmy, poklesy tlaku, závratě. Abych se nedusila a neotekala mam kombinaci nekolika kortikoidu (5 různých) a další léky, antihistaminika, adrenalin.. Bohužel mam alergii i na ty léky na alergii, takže mi to pořád vysazuji a nasazují nové. Ktome strašný stres, že tu anafylaxi nebo zachvat nepřežiju. Na spoustě těch léků se píše že se v těhotenství užívat nemají, nesmí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.19 08:24

@Kaci89 manžel dělá na CNC a má kolem 28-32tis měsíčně pokud te to zajímá :roll:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama