Mam úzkosti a deprese

Anonymní
28.2.21 10:59

Mam úzkosti a deprese

Dobrý den. Nevím jestli chci pomoct nebo to jen někomu napsat. Omlouvám se za pravopis.
Jde o úzkosti a deprese, je mi 27 ale myšlenkami 15. Každý den je jiný.. vše je jinak… Mam plány ale ty se denně mění… (přítelkyně, děti, vše co je v běžném dospělém životě normální) drogy a léky jsem nikdy nebral. O to více mě to děsí. Chci sem napsat všechno ale to taky nejde.. vždy bylo všechno na nic a mám pocit že to tak zůstane.. kamarády jsem odstřihl protože mám strach… (Nevím z čeho…) Sociální sítě jsem zrušil ze strachu. Určitě vám budu připadat jak nějaký psychopat ale nejsem akorát už nevím co dál.. děkuji a jestli máte podobné

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1642
28.2.21 11:08

Nepřipadáš mi jako psychopat, alr jako někdo, kdo má ošklivé úzkosti. A depresi dost možná taky.

Najdi si psychoterapeuta a jdi to řešit do terapie. Asi by neuškodila ani konzultace s psychiatrem nad nějakými antidepresivy.

A neboj, nejsi v tom sám :hug: Úzkost je v našem světě mnohem horší pandemií, než celá korona. Řekni si o pomoc, dá se to řešit, i zbavit se toho dá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16006
28.2.21 11:20

Ne psychopat - ale člověk s úzkostnou poruchou. Navíc současná situace tomu dost nahrává.

Ta se dá léčit. Ideální je kombinace léků a psychoterapie. A zejména pokud máš rodinu, tak pro to, aby to fungovalo to chce ideálně zajít na psychiatrii, počkat až zaberou léky a v mezičase si najít psychoterapeuta a začít tam chodit. Nebo alespoň zajít za praktickým lékařem a nechat si napsat nějaká základní antidepresiva a počkat, jestli nebudou stačit jen léky.

Představa že to nikomu nechceš říct, že to musíš vyřešit sám, protože jinak jsi špatný je mechanismus, kterým se úzkost a deprese udržuje u moci a krade ti víc a víc tvého života a přebírá kontrolu nad tebou.

Pokud i zavolat praktikovi je pro tebe zatím moc, kup a projdi si alepsoň tuhle knížku.

https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
28.2.21 11:56

@Ou děkuji za zpětnou vazbu, kdyby to bylo tak jednoduché jak to zní.,. Díky a budu se snažit to řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
28.2.21 11:57

@Ou děkuji za zpětnou vazbu, kdyby to bylo tak jednoduché jak to zní.,. Díky a budu se snažit to řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
15.3.21 01:17

@Jirkaaz viem, že ma tu zase jedna dotyčná bude na mňa útočiť, ale ja to píšem Tebe, tak by si to mohla odpustiť 🙏
Ja som mala už dva krát úzkosti, deprese a následne syndrom vyhorenia. A v tomto stave som robila sama na smenach na benzínke. Pomohla mi terapeutka z Prahy (mnou už dávno overená), namiesala mi Bachovky, za 14 dní som to v práci zvladala jak nikdy. Druhý krát ale už nezabrali, pri druhom vyhoreni. Duvod ten, ze toho nahromadeneho stresu už bolo moc moc… tu mi zase pomohla pani s ktorou som už dlhšie komunikovala a vyzná sa v alterne hodne, naordinovala mi dva druhy homeopatík a na 4. deň som bola jiny človek. Jako problémy neodídu, niektoré teda aj ano, no hlavne sa zmení tvoje vnútro, nazvem to odolnosť a postoje k danej veci. Opravdu neni vždy treba siahnuť po chemických liekoch, ale nájsť si dobrého terapeuta. Držím palce, inak pomáha mi veta teraz, Zvládnu jakoukoliv situaci. Je to afirmace. Drž sa pa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat