Máma nechce, abych se léčila

Anonymní
6.4.20 08:49

Máma nechce, abych se léčila

Dobrý den :mavam:
Vím, že to je spíš web pro maminky s miminkama, ale už nevím, kde bych se mohla poradit. Mám psychické potíže. Několikrát už mě odvezla sanitka, protože jsem měla záchvat a tenhle můj problém komplikuje celý můj život, nedokážu chodit do práce, protože je mi psychicky špatně a ještě k tomu se strašně bojím lidí.
Třesu se, je mi nevolno, když jsem mezi lidmi a často se stydím i před známými, takže až tak moc. Dokonce když vím, že někam půjdu celé ráno jsem na wc :mrgreen:
K tomu je mi opravdu každý den mizerně, nemám sílu se ráno vzbudit, natož ještě dělat něco jiného. Každý den, když jedu z práce domů tak brečím a nedokážu přestat.
Nemám sílu s někým vůbec mluvit, ani to nedokážu, často se mě všichni ptají, proč se ksichtím. Já se nedokážu ani usmát, ani se nechci s nikým bavit, nedokážu reagovat na různé situace.
Celkově cítím, že je semnou něco špatně, jenže už se dostáváme k problému.
Chtěla bych se léčit.
Pokoušela jsem se mámě vysvětlit, jak mi je. Několikrát si četla moje záznamy dne, kde jsem psala, jak mizerně mi je a že už nemám sílu. Nechci od mámy žádné pochopení, dokonce ani nepotřebuji její pomoc, ale ona má s tím problém.
Jde o to, že je mi 18, bydlím s mámou a mladší sestrou a mámě dám vždycky všechny peníze, co mám. Když jsem o tom s ní už několikrát mluvila, vždycky řekla, že budeme bez peněz, pokud se budu chtít léčit a že musí přemýšlet. Já jsem chtěla co nejdříve zavolat svému obvodnímu lékaři a vysvětlit mu, jak mi je. Je mi mizerně, že mé mámě vůbec nezáleží na tom, jak se cítím. Já chápu, že jsem otravná, ale nedokážu s tím nic dělat.
Doufám, že se nezlobíte, že jsem to sem napsala :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13908
6.4.20 08:52

Jsi dospělá, zavolej lékaři - psychiatr - a objednej se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2572
6.4.20 08:53

Přesně tak, proč se neobjednáš k lékaři. Svolení mámy nepotřebuješ. A proč ji dáváš všechny peníze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19273
6.4.20 08:53

Není to pokračování, včera tu psala matka, že má 18 letou dceru, ta má psychické potíže a ona chtěla vědět, jak sehnat lékaře?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.20 08:55
@vokishka píše:
Není to pokračování, včera tu psala matka, že má 18 letou dceru, ta má psychické potíže a ona chtěla vědět, jak sehnat lékaře?

To asi ne

• Nahlásit
  • Citovat
71407
6.4.20 08:55
@vokishka píše:

Nebo se nekdo doma nudi… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.20 08:57
@j.a.n.i1 píše:
Nebo se nekdo doma nudi… :think:

Lidi, myslím to vážně. Tenhle příspěvek je na 100% myšlen vážně. Co by z toho nekdo měl?

• Nahlásit
  • Citovat
6.4.20 08:58

Tak v první řadě to, že se začneš léčit, neznamená nutně, že tě zavřou na půl roku do blázince. S největší pravděpodobností budeš žít svůj dosavadní život pod medikací. Takže neváhej a objednej se na psychiatrii, čím dřív, tím líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14508
6.4.20 09:01

Neber ohledy na ostatní, ber je jen na sebe. Až se zhroutíš, stejně domů peníze nepřineseš, tak co. Zavolej na nejbližší psychiatrii, doporučení od obvoďáka nepotřebuješ a řeš to co nejdříve. Není potřeba, aby ses trápila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24696
6.4.20 09:02
@Anonymní píše:
Vím, že to je spíš web pro maminky s miminkama, ale už nevím, kde bych se mohla poradit. Mám psychické potíže. Několikrát už mě odvezla sanitka, protože jsem měla záchvat a tenhle můj problém komplikuje celý můj život, nedokážu chodit do práce, protože je mi psychicky špatně a ještě k tomu se strašně bojím lidí.
Třesu se, je mi nevolno, když jsem mezi lidmi a často se stydím i před známými, takže až tak moc. Dokonce když vím, že někam půjdu celé ráno jsem na wc :mrgreen:
K tomu je mi opravdu každý den mizerně, nemám sílu se ráno vzbudit, natož ještě dělat něco jiného. Každý den, když jedu z práce domů tak brečím a nedokážu přestat.
Nemám sílu s někým vůbec mluvit, ani to nedokážu, často se mě všichni ptají, proč se ksichtím. Já se nedokážu ani usmát, ani se nechci s nikým bavit, nedokážu reagovat na různé situace.
Chtěla bych se léčit.
Pokoušela jsem se mámě vysvětlit, jak mi je. Několikrát si četla moje záznamy dne, kde jsem psala, jak mizerně mi je a že už nemám sílu. Nechci od mámy žádné pochopení, dokonce ani nepotřebuji její pomoc, ale ona má s tím problém.
Jde o to, že je mi 18, bydlím s mámou a mladší sestrou a mámě dám vždycky všechny peníze, co mám. Když jsem o tom s ní už několikrát mluvila, vždycky řekla, že budeme bez peněz, pokud se budu chtít léčit a že musí přemýšlet. Já jsem chtěla co nejdříve zavolat svému obvodnímu lékaři a vysvětlit mu, jak mi je. Je mi mizerně, že mé mámě vůbec nezáleží na tom, jak se cítím. Já chápu, že jsem otravná, ale nedokážu s tím nic dělat.
Doufám, že se nezlobíte, že jsem to sem napsala :mavam:

Objednej se k psychiatrovi. Máma by naopak měla být ráda, že se léčit chceš. Nikam tě nezavřou, nejspíš budeš brát jen léky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3865
6.4.20 09:03

A to jsi u vás doma jediná vydělávající osoba nebo proč říká, že budete bez peněz? Navíc to, že začneš někam chodit na terapie neznamená hned, že přestaneš chodit do práce. Zavolej praktické dr, ať ti někoho doporučí, maminky posvědcení na tohle opravdu nepotřebuješ, jsi plnoletá.
P. S: s matkou si nastav nějaká pravidla - ok bydlím u tebe, budu ti na domácnost přispívat tolik a tolik. To že ji dáváš celou svoji výplatu opravdu není v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26086
6.4.20 09:05
@Anonymní píše:
Chtěla bych se léčit.
Doufám, že se nezlobíte, že jsem to sem napsala :mavam:

A když Tě několikrát odvezla sanitka, to Ti nedali z nem. doporučení, at jdeš k praktikovi, psychiatrovi atd.?

Když Ti je 18 a už nechodíš do školy a pracuješ, tak prostě zavolej praktikovi, at Ti napíše doporučení k psychiatrovi, jiná možnost není…o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26086
6.4.20 09:13
@Anonymní píše:
Lidi, myslím to vážně. Tenhle příspěvek je na 100% myšlen vážně. Co by z toho nekdo měl?

Tak každý, kdo někdy skončil náhle v nemocnici, tak dostane zprávu, se kterou se má do pár dnů hlásit u svého oš. lékaře a řešit další postupy, nějak mi přijde divné, že matka jako Tvůj zákonný zástupce (18 Ti je až ted, při dřívějších odvozech sanitkou Ti nebylo) by se na to vykašlala…
Takže by Tě Tvůj praktik nehnal na psych. vyš.?

A v 18 letech v dnešní době moc pracujících a vydělávajících dětí není, trochu to zavání trollingem… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.20 09:21
@free333 píše:
Tak každý, kdo někdy skončil náhle v nemocnici, tak dostane zprávu, se kterou se má do pár dnů hlásit u svého oš. lékaře a řešit další postupy, nějak mi přijde divné, že matka jako Tvůj zákonný zástupce (18 Ti je až ted, při dřívějších odvozech sanitkou Ti nebylo) by se na to vykašlala…
Takže by Tě Tvůj praktik nehnal na psych. vyš.?A v 18 letech v dnešní době moc pracujících a vydělávajících dětí není, trochu to zavání trollingem… :nevim:

Já jsem žádnou nedostala, oni mě zkontrolovali a poslali domů s diazepanem, že to bude úzkost. Potom, když se to stalo vícekrát už mě jen zkontrolovali a poslali domů. Potom jsem byla u obvodního lékaře a on nějaký papir napsal, že se mám objednat k psychiatrovi. V tu dobu bylo hodně problémů a hlavně jsme neměli s mámou peníze. A máma řekla, že to musím překonat.

• Nahlásit
  • Citovat
233
6.4.20 09:21

Všechny psychické neduhy vyléčí pravidelné požívání alkoholu v malých dávkách!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama