Maminky hyperaktivních holčiček

134
13.7.13 01:13

Maminky hyperaktivních holčiček

Ahojky, někdy mi připadá, že moje dvouletá dcerka je hyperaktivní. Chci to probrat s někým, kdo má podobné zkušenosti.
Díky, Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13.7.13 01:24

Ja z toho podozrievam svoju slecnu. Doktorka mi odporucila omega 3-6-9 kyseliny, tak jej davam rybi tuk. Myslim ze je menej hystericka a o nieco pokojnejsia ked ho dostava. Tyzden som jej na radu kamaratky davala b-komplex, a to ju upokojilo fakt poznatelne.

Mimochodom, mne doktorka vravela, ze to ma slecna preto, ze ma hlavu napred, a bude „nezvladatelna“, kym telo tu hlavu nedobehne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3183
13.7.13 07:50

:mavam: Ahoj, ja jednu takovou doma mam - 4letou… U nas je ted „puberta“, takze fakt na zabiti :lol: Jinak tyhle deticky jsou porad maly na to, aby Dr. se 100% jistotou mohl rict, ze jsou hyperaktivni - to je spis takove slovicko pro hodne aktivni ditka. Ja to resila s pediatrem, rikala, ze to jeste stale muze byt vekem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13802
13.7.13 07:50

@Bábi Zlopočasná zrovna včera jsme na dceru koukali z povzdálí a smáli jsme se tomu, jak jde ta hlava dopředu a až za hlavičkou vlaje tělíčko. Jinak malá chvilku neposedí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20554
13.7.13 07:56

Také mám jednoho ďáblíka doma..někdy je to boj ji uhlídat..je jako rtuť.. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1011
13.7.13 09:54

@Bábi Zlopočasná pomáhá to? přemýšlím, že bych to koupila dcerce-to je v tobolkách? a jde to cítit rybinou? na kolil to vyjde…? děkuji a omlouvám se za vsuvku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
13.7.13 22:10

Mám doma 2,5 letou… Je moc chytrá, neustále potřebuje nové a nové podněty, vše si hned pamatuje, lítá, je jí všude plno, odpoledne nespí, neustále jí s prominutím „jede huba“ - a odpovědi na otázky si vyžaduje, jinak řve. Furt jí musím něco vyprávět, objasňovat, musím se i jí vyptávat… Příklad: Gábinko kam jdeš? Ona: do obchodu já:co tam budeš dělat? ona:nakupovat já: a co koupíš? ona: rohlík atd… - když se dobereme zdánlivého konce, jede jiná konverzace v podobném duchu. Všude vleze, všechno bere, chce si všechno zkusit. Nemá pud sebezáchovy.

Rybí tuk a B-komplex jsme nezkoušeli, ale hned v pondělí fičím do lékárny. Ten B-komplex je v tabletách nebo i kapky? A ten rybí tuk - je to třeba tn sirup Marťánek? (Jeden je vitamín a druhý je myslím něco takového… ale nevím přesně, nekupujem to).

Každopádně je to na palici, to mi, děvčata, dáte určitě zapravdu. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
134
13.7.13 22:44

Maddlen, dáš mi vědět, zda produkty z lékárny trochu zabraly? :) Jsem ráda, že v tom nefrčím sama. Manžela napadlo, že to je z jídla, z éček…
A ano, je to na palici, zvlášť když mám dvě, naštěstí ale druhá je klidná - a to je fakt ROZDÍL!!!
Odkud jste?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9847
14.7.13 00:32

Hlásím se do klubu maminek hyperaktivních holčiček :mavam: té naší je 3 a půl… problémpvá je už od miminka, nespala a nespala, jen na rukou a to hodinu maximálně :( musela být u nás v posteli, do půl roka nesnesla postýlku :( od 4 měsíců je docela pravidelně 14 hodin v kuse vzůru, teď už i dýl, usíná třeba i ve 3 ráno a v 7 je zase na nohou a energie má jak kulový blesk :zed: :zed: :zed: nevim kde jí bere, chtěla bych alespoň polovinu toho co má :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ano, taky má hlavu „napřed“ oproti tělu, je divoška neskutečná, vteřinu nevydrží v klidu a půl vteřiny se zavřenou pusou, občas je to už fakt na budku… kort když našeho 11 měsíčního učí věci co neumí ani většina předškoláků 8o :think:
Ale zase musím uznat, že je hodně „vyspělá“ a klidně si sama připraví snídani, nachystá stůl k obědu, už dlouho se sama obléká a obouvá ;-) jen ty hračky nechce uklízet a často si hraje na miminko a chce nosit, krmit, zase oblékat apod.
Už jsme to řešili v PPP a na neurologii, dělali jí EEG… závěr byl středně těžkaá/lehká spánková poruch a tedy šance že bude jen živější nebo to je ADHA je 1:1 (50:50) :nevim: prý se to dá poznat až v těch 5 letech :nevim: takže musíme ještě 2 roky vyržet :zed: :zed: :zed:
Jo a puberta s ní tedy taky pěkně mlátí a je držkatá, paličatá, vzpurná a dělá hodně naschvály… :nevim: ale jsme na ní „tvrdí“, má pevný režim, sladkosti jen vyjímečně za odměnu, žádná TV (ani jí nemáme :mrgreen: ) a totální zákaz čokolády a snažíme se být opravdu důslední… Taky docela pomáhají rady z knihy „Tajná kniha rodičovských triků“ :palec:
Mladší je díkybohu klidný andílek :andel: pokud tedy nejde o jídlo :mrgreen: tak snad u toho zůstane ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9847
14.7.13 00:39

Rybí tuk a vit. B jsme dávali, ale v tomto nohužel moc důslední nejsme a zapomínáme :oops: musíme to zpravidelnit a snad to nějaký výsledek mít bude :-)
Od září jde do školky, tak doufám, že kolektiv pomůže :) :think: v PPP říkala že určitě a tyto děti to potřebují, ale menší kolektiv a individuální přístup :) půjde do soukromé školky, kde je 36 dětí, 2 třídy a 4 učitelky, tak snad to opravdu pomůže a její projevy se trochu zklidní když bude mít dostatek aktivit, kolem sebe děti, jinou autoritu než rodiče (a rozmazlující babičky :( ) a prostě tu aktivitu vybije jinak ;) a my si odpočineme a budeme na ní mít více energie, budeme klidnější a ona pak snad taky ;)

P. S. Od neurologa jsme dostali jakési přírodní tabletky na „spaní“ a celkové zklidnění, výsledek nulový, res. opačný efekt :( pomáhá fakt jen střídání aktivit po 5 minutách, aby pořád měla co dělat a vyběhat se, vyskákat se, vyřádit se a možná utehat, ale myšlenkově jí moc nerozumím a nevím co se odehrává v její hlavince :think: :nevim: na co ta nepřijde 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
14.7.13 00:49

Tak tohle znám :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
134
20.9.13 17:43

Holky,
a zkoušely jste kromě léků třeba unavit dítko fyzicky, například sportem, tancem, hrou s míčem? A je nějaká činnost, u které „posedí“? Naše například sleduje stříhání nůžkami, staví si nové kostečky, i 20 minut…a bez ségry je hodnější..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9847
13.10.13 15:55
@Caterinita píše:
Holky,
a zkoušely jste kromě léků třeba unavit dítko fyzicky, například sportem, tancem, hrou s míčem? A je nějaká činnost, u které „posedí“? Naše například sleduje stříhání nůžkami, staví si nové kostečky, i 20 minut…a bez ségry je hodnější..

fyzicky unavit… - u naší 3 leté nemožné, jen jednou se nám ji za poslední rok povedlo unavit tak, že usla hned, při čištění zubů :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jinak je jak kulový blesk a fakt se neunaví tak, aby se zklidnila a alespoň vydržela chvilku sedět :nevim:

aktivita u které „posedí“ - neexistuje :mrgreen: tedy alespoň sme ještě takovou neodhalili :nevim: vydrží si docela dlouho sama hrát, ale to je buď když by měla spát nebo s něčím co je pro děti zakázané :nevim: o tom hraní si když máme někam na čas odcházet ani nemluvím, to by si vydržela s jednou věcí v klidu, třeba i u stolu dokázala hrát i několik hodin :nevim:

Co nám ale teď hodně pomohlo je školka a kolektiv dětí :pankac: a jistě i to, jak už je starší, tak snad už bude líp ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama