Mamografie - jak často?

606
19.11.20 13:12

Mammogram - jak casto?

Ahoj,

Chtela jsem se zeptat jak jestli chodite preventivne na preventivni vysetreni Mammogramem a jak casto a od kolika let jste zacali chodit na na mammogram?
Ja ziji v zahranici a tak me zajima jak se k tomu pristupuje v Cechach. Mne je 48 let a uz jsem mela 2 x mammogram. Prvni ve 37 a druhy ve 40 a ted by mela jit znova. V Cechach si skoro kazdy rok nechavam delat Sono, jelikoz mam nekolik cyst. Ted, ale do Cech nemuzu a tady me doktorka nechce poslat na Sono, ale rovnou na Mammogram. Trosku se bojim ozarovani tak jsem se chtela zeptat jak casto chodi ostatni zeny?

Predem moc dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
672
19.11.20 13:36

Na mamograf chodím od 40 let co dva roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17259
19.11.20 13:38

@Danus1 pojišťovna proplácí od 45let každé 2 roky mamograf

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
672
19.11.20 13:40
@stinga píše:
@Danus1 pojišťovna proplácí od 45let každé 2 roky mamograf

OZP od 40, to se může u každé pojišťovny trošku lišit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29092
19.11.20 13:48
@Danus1 píše:
Ahoj,

Chtela jsem se zeptat jak jestli chodite preventivne na preventivni vysetreni Mammogramem a jak casto a od kolika let jste zacali chodit na na mammogram?
Ja ziji v zahranici a tak me zajima jak se k tomu pristupuje v Cechach. Mne je 48 let a uz jsem mela 2 x mammogram. Prvni ve 37 a druhy ve 40 a ted by mela jit znova. V Cechach si skoro kazdy rok nechavam delat Sono, jelikoz mam nekolik cyst. Ted, ale do Cech nemuzu a tady me doktorka nechce poslat na Sono, ale rovnou na Mammogram. Trosku se bojim ozarovani tak jsem se chtela zeptat jak casto chodi ostatni zeny?

Predem moc dekuji

Tady se chodí od 45? let každé dva roky.

Pod 40 let je vhodnější UZ, protože prsní žláza je hodně hustá.

A pozor, záleží, jaký máš typ prsní žlázy, kdo má hustý typ (např. já), tak tam je vhodný UZ víc než mamograf, protože na něm v podstatě moc nevidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
539
19.11.20 15:03

Je mi 22 a od 19 chodím každý rok jako samoplatce (akorát teda mne dělají ultrazvuk). Dr mi říkala, že se má chodit každý rok, že zažila, že to už několika ženám (i dívkám!) zrachranilo život. Plus samovyšetření několikrát za měsíc beru jako samozřejmost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21302
19.11.20 19:21
@Nicole 1234 píše:
Je mi 22 a od 19 chodím každý rok jako samoplatce (akorát teda mne dělají ultrazvuk). Dr mi říkala, že se má chodit každý rok, že zažila, že to už několika ženám (i dívkám!) zrachranilo život. Plus samovyšetření několikrát za měsíc beru jako samozřejmost.

Tak to nechodis. Ona se pta na mamograf, ne na UZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
539
19.11.20 19:59

@mroe Jediný rozdíl je, že ultrazvuk se používá u mladších protože mají měkčí tkání (nebo něco takového), ale jinak obojí slouží jako prevence proti rakovině prsu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21302
19.11.20 20:06
@Nicole 1234 píše:
@mroe Jediný rozdíl je, že ultrazvuk se používá u mladších protože mají měkčí tkání (nebo něco takového), ale jinak obojí slouží jako prevence proti rakovině prsu.

No tak to se hodne pletes. A hlavne odpovidas na neco uplne jineho, na to se neptala. Na UZ nejde, pta se na MG.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
606
19.11.20 23:17

Moc vam vsem dekuji za odpovedi.

Mne se hlavne jedna o mammogram. Na ultrazvuk chodim v Cechach jako samoplatce. Z toho strach nemam. Ultrazvuk je neskodny, nevydava zadne ozarovani. Jedna se mi o to radioaktivni ozarovani mammogramem. Proto jsem chtela vedet, nebo presneji receno uklidnit tim, ze nektere z vas chodi pravidelne na mammogram a zareni neuskodilo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
539
20.11.20 10:52

@mroe můžeš mi tedy vysvětlit, jaký je rozdíl? Ráda se poučím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21302
20.11.20 16:56
@Nicole 1234 píše:
@mroe můžeš mi tedy vysvětlit, jaký je rozdíl? Ráda se poučím.

Krome toho, ze se obema zpusoby vysetruji mimo jine prsa, je rozdil zcela zasadni, jak v metode, tak ve vysledku a moznostech zobrazeni. Dokonce ani mozny casovy rozestup neni stejny. Obe metody se doplnuji a casto pouzivaji obe, jedna nemuze plnohodnotne nahradit druhou. Ale ty chces jen rypat, protoze tohle si dokaze najit kazdej b…c.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4088
20.11.20 17:05

@mroe

áále, tak vono…někdy najít relevantní info je docela těžké, v té změti co se povaluje na netu

mohu se zeptat? Poslala jsem paní, věk cca 42, trochu hraničně v prsu pohmatově něco, takže lépe vyšetřit, odeslána na mammograf, objednala se do centra, kde je i mamologie, komplet

a den před vyšetřením mi volá, že jí tam prej někdo řekl, že jí udělaj i sono rovnou, at si donese žádanku…na obě metody současně

nevím no, když posílám na mammograf, posílám prostě na mammograf, kdyby si tam chtěli doplnit sono tak si doplnit vyšetřující lékařka může, ala tahat ze mě žádanku předem? jen takto při objednání na recepci??

děje se to běžně? nevíte, mě se toto nestává, tak sem byla volajaká zmatená…jestli paní kecá nebo co se tedy děje?? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29092
20.11.20 17:08

@Borrealis

Já jsem byla na mammografu jen s žádankou na mammograf a UZ mi udělali hned také, protože to uznali za vhodné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43556
20.11.20 17:09

@Borrealis bezne mi delaji jen mg. Kdyz jsem mela problém, na pracovisti, kde delají mg, mi udelali i sono. Na jednu zadanku o mg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama