Mamograf po třicítce

Anonymní
18.5.20 21:49

Mamograf po třicítce

Hezký večer holky, měla bych takovou otázku. Ráda bych začala chodit preventivně na mamograf, je mi 32 musím mít od dr žádanou nebo stačí zavolat a normálně se objednat? Jinak, vím že si to zaplatím sama ;) V rodině měla rakovinu prsu babička, tak bych nechtěla nic zanedbat. Moc děkuji. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2591
18.5.20 21:54

Musíš mít doporučení od gyn. nebo obvoďáka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8089
18.5.20 21:54

Já jen píšu názor přímo známé radioložky. Mammografii prsu vůbec nedoporučuje a každé, která se jí na toto ptá, posílá na Sono. To záření prý může udělat víc škody, než užitku :nevim:

Příspěvek upraven 18.05.20 v 21:57

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1205
18.5.20 21:55

Musíš mít žádanku, buď od gynekologa, nebo od praktika a hradí to pojišťovna. Mamograf stojí jak kde, kolem 800Kč, pokud máš pojištění, je zbytečné to platit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
211
18.5.20 21:56

Jako samoplátce mít žádanku nemusíš. Však až se budeš objednávat se na to zeptej. Já si platím sono misto mamografu taky bez žádanky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.20 21:57

@Martina84 Moc děkuji, já právě čtu všude něco jiného. Teď naposledy, že doporučení mají mít jen ty co jim vyšetření hradí pojišťovna. Tak jsem se radši chtěla zeptat těch co mají zkušenosti ;)

• Nahlásit
  • Citovat
13418
18.5.20 21:58
@Aduš8 píše:
Já jen píšu názor přímo známé radioložky. Mammografii prsu vůbec nedoporučuje a každé, která se jí na toto ptá, posílá na UTZ. To záření prý může udělat víc škody, než užitku :nevim:

Prý je to hoax, každopádně mně to doktorka řekla taky, sono ano, mamo ne, to až skutečně těch 45+

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2591
18.5.20 21:58
@Anonymní píše:
@Martina84 Moc děkuji, já právě čtu všude něco jiného. Teď naposledy, že doporučení mají mít jen ty co jim vyšetření hradí pojišťovna. Tak jsem se radši chtěla zeptat těch co mají zkušenosti ;)

Já na tom ještě nebyla, ale vím to od mamky. Chodí jednou za rok. Taky to máme v rodině.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
18.5.20 21:59

V kolika letech byla babičce rakovina prsu zjištěna? Pokud to bylo až ve vyšším věku a jinak se v rodině další případ rakoviny prsu/vaječníku/tlustého střeva nevyskytl, tak je zbytečné chodit v takto nízkém věku hned na mamograf. Bohatě v rámci prevence stačí ultrazvuk a pravidelné samovyšetřování. Stačí se objednat jako samoplátce, žádanka není potřeba - pokud není v rodině zvýšené riziko nebo pokud nemáš potíže, tak to pojišťovna neproplatí. Pokud by se jim na UZ něco nezdálo, tak ti ten mamograf stejně udělají, ale jinak je to v tomto věku zbytečné záření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50169
18.5.20 22:00

V tomhle věku ti udělají sono (ta mladá prsa jsou pro sono přehlednější). Můžeš si říct o žádanku u gynekologa, na základě rodinné anamnézy by neměl být problém. nebo jít jako samoplátce. Ale určitě na tom není v tomhle věku nic divného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8089
18.5.20 22:00

@Bubla Bůčková že by ale tuhle zprávu šířil někdo, kdo u toho stroje pracuje a obsluhuje ho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
878
18.5.20 22:01

Je mi 34, babicka mela také karcinom prsu a jsem zrovna objednaná na sono. Žádanku my napsala gyndr a proplatí mi to pojistovna v rámci benef. programu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13418
18.5.20 22:03
@Aduš8 píše:
@Bubla Bůčková že by ale tuhle zprávu šířil někdo, kdo u toho stroje pracuje a obsluhuje ho?

Zrovna nedávno proběhla kampaň na FB tady v Čechách. Někdo to vypustil na NET a to byla lavina, snad i k soudu za to půjde. Prostě mamograf je bezpečný a tady běžně chodí ženský i 25+,každý rok si to platí 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.20 22:03
@Ayinka3 píše:
V kolika letech byla babičce rakovina prsu zjištěna? Pokud to bylo až ve vyšším věku a jinak se v rodině další případ rakoviny prsu/vaječníku/tlustého střeva nevyskytl, tak je zbytečné chodit v takto nízkém věku hned na mamograf. Bohatě v rámci prevence stačí ultrazvuk a pravidelné samovyšetřování. Stačí se objednat jako samoplátce, žádanka není potřeba - pokud není v rodině zvýšené riziko nebo pokud nemáš potíže, tak to pojišťovna neproplatí. Pokud by se jim na UZ něco nezdálo, tak ti ten mamograf stejně udělají, ale jinak je to v tomto věku zbytečné záření.

Až někde po padesátce. Jinak moc děkuji za info.

• Nahlásit
  • Citovat
19260
18.5.20 22:07

Mamografii ti bez zavazne duvodu pred ctyricitkou na zadnem normalnim pracovisti neudelaji. Takze, chodit, na mamograf, ze chces, nepujde. Objednej se na UZ a hlavne, to je v tvem veku nejdulezitejsi, si najdi, jak se kazdy mesic po MS pravidelne vysetrovat…

Příspěvek upraven 18.05.20 v 22:11

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama