Mámy atopiků

6774
18.12.07 12:35

Mámy atopiků

Ahojte,
mojí dcerce diagnostikovali minulý týden atopický ekzém. Nikdo z rodiny mé ani mého manžela není alegrig, astmatik ani atopik, takže veškeré informace čerpám od naší dr. (a těch moc není) nebo z internetu. Proto by bylo moc fajn, kdyby se tu našlo pár maminek, co mají taky doma malé atopiky a popovídat si nejen o tom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1084
18.12.07 13:14

Nazdárek!
Jsem (bohužel) zkušená matka atopička - sama mám atopák a moje prostřední dítko -Štěpánek taky. Začal mu tak ve 2-3 měsících, teď už je to mnohem lepší, má to občas a jen pod kolínky a v loketních jamkách. Takže, chceš-li něco vědět, ptej se, bude-li to v mých silách, poradím.
Pa Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6774
18.12.07 13:19

Katulinku, díky :D Už jsem si tu pročítala nějaké diskuse o AE a zaregistrovala jsem tě tam. Inna ho má zřejmě taky od 2 měsíců, diagnostikovali jí ho ale až teď. Dostala na to jen glycerin. mast a endiaron pastu, kterou jsem přestala používat, protože se jí to (asi díky mé diete) dost zlepšilo a taky má všechno žlutý :roll:
My nikdo nic takovýho v rodině nemáme, tak jsem s tím vůbec nepočítala, taky jsem si pobrečela, je mi jí děsně líto, ale budeme bojovat. Jsou na tom děti mnohem hůř, ona to má zatím pod krkem, tam je to nejhorší, teď ale jen zarudlý, už se to sloupalo…dál za uchem a pod kolínkama. Zmizelo to z hrudníčku (tam to měla jen trošičku) a z tvářiček. Četla jsem, že někomu perfektně zabírá Rubisan (homeo mast), slyšela jsi o tom?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6774
18.12.07 13:20

A držím palce, aby se AE neprojevil i u Klárky, koukám na metřík, že jsou jé zrovna 2 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1084
18.12.07 13:31

Zrovna o téhle mastičce jsem neslyšela, ale ono radit mazání je riskantní; každému zabírá něco jiného. My zkusili téměř vše co se dá, na chvíli vždycky něco pomohlo - dobré (ale drahé) byly mastičky od firmy Just, měsíčková kosmetika od Weledy, na určitá stadia ekzému dělané mastičky z lékárny, rakytníková Indulona, konopná mast, Lipobase, Excipial....... chce to prostě zkoušet, chvíli vytrvat a když to nepomůže, jít dál. Hodně nám pomohla homeopatika, ty bere dodnes. A vidíš, já držela naprosto neuvěřitelnou dietu (bez mléka, vajec, lepku.....) a jemu to nepomohlo a já se málem sesypala. Nejhorší to bylo tak mezi 7-10 měsícem, pak se to začalo zlepšovat. Takže, je to boj, ale není to tragedie; někdo nosí brýle, někdo má ekzém. Tak buďte v pohodě a držím palečky.
Jo, taky doufám, že Klárce se to vyhne.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
18.12.07 14:25

Ahoj Patsy,
mám stejně starou holčičku jako ty. Když měla měsíc, objevil se jí kojenecký ekzém na obličeji a postupně se rozlezl po celém tělíčku, zůstal z toho atopický ekzém. Od té doby co používám krém A-DERMA EXOMEGA (stojí něco přes 300 Kč, ale je to 250 ml), tak má nádhernou pleť a občas má jen červená místa po krčkem, pažičkama a pod kolínkama. Jednou týdně ji koupu v pěně taky od A-DERMA. Pokud bys měla možnost dostat třeba tester nebo od někoho trošku na vyzkoušení, stálo by to za to, já jsem to malé vyzkoušela na nožičkách a do rána to bylo nesrovnatelné, tak jsem pak krém koupila a mažu ji teď dvakrát denně.
I náš doktor byl překvapený jak jí to zmizlo (nežiji totiž v ČR a tady ten krém neznají, koupila jsem ho v Brně v lékárně na doporučení jedné kamarádky).
Přeji vám ať se vám to brzy zlepší a jak píšeš, jsou horší věci, hlavně ať jsou naše děti zdravé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.12.07 15:35

Nelliku, ale Exomega se maze pred koupeli, aby se do pokozky nedostala voda, ne? Neni tudiz urceny primo na ten exem.

• Nahlásit
  • Citovat
6774
18.12.07 16:44

Já vím, že zbývá jen zkoušet a zkoušet, dr. mi moc neporadí…držím klasickou atop dietu - bez mléčných výrobků, vajec, ořechů, z ovoce jen banán, nejím hořčici, je toho spousta. Ale zdá se mi, že se jí to opravdu zlepšilo, otázka je, jestli je to dietou. Za týden zkusím začít jíst sýry a uvidím. Zatím beru aspoň vápník v tabletách. Jinak peru v Lovele, oblíkám ji jen do 100%ní bavlny.

Nellinku, to je skvělý, že to Nicol tak pomohlo. O tomhle krému už jsem taky četla, zabral víc dětičkám, tak určitě vyzkouším, za tohle mi líto peněz rozhodně není, díky za radu! Hlavně, ať jí to vydrží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
18.12.07 20:58

Ahojky maminky atopiku.....me ditko nastesti atopik neni,ale ja sama mam tento ekzem uz 24 let.....V rodine jsem jedinna,genetika nikdy nic neprokazala…My rodice prosli se mnou snad 10 leciteli,mazali vsim moznym,koupala jsem se ve vsem,na co pomyslite…mazala se konopnou masti…nikdy nic nezabralo…k tomu jsem dostala kompletni alergii na potraviny…Ale nechci vam tady psat muj zivot…chci vam jen napsat,ze pres ty vsechny leky a masti mi nakonec pomohl jedinny krem…a to EX-OMEGA od Adermy…opravdu jsem nikdy nemela od ekzemu takovou kuzi,jako po tomto kremu.Mazu se s nim 2 krat denne a co myslim,ze je jeste dulezite,kdyz se koupu,tak jedinne v tekutem mydlu z Tee-tree oleje,Od fi Muller.Podotykam,ze jsem silny atopik a ani kremy dane na tento ekzem mi nepomohly,jako prave tento.Urcite ho vsem atopikum doporucuji.ahoj a vsem zdrava ditka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
158
18.12.07 21:33

Ahoj, zázrak na atopický ekzém je krém ELIDEL 1%, nám strašně moc pomohl, když byly dceři 3 měsíce, jen nevím, jestli ho kožaři nebo alergologové normálně předepisují, je poměrně dost drahý a pojišťovny ho nechtějí proplácet.Kadla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5331
18.12.07 21:49

ahoj, určitě nic nezkazíš, když malou budeš koupat spíš míň, ta chlorovaná voda je dost hrozná a mýdlo mám pro synka taky od A-dermy - tekutý gel, stojí přes 200,– ale vydrží dlouho, moje kožařka doporučila být ve vodě co nejmíň, sprchovat a opatrně i osušovat - nedrhnout kůži. Obecně se to vždy na podzim a zimu zhorší, v létě byl syn úplně bez ekzému a na podzim to zase začlo. Až bude malá větší, tak si plánujte dovolenou u moře - prodloužit sluníčkovou sezónu:)

iv-ka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6774
19.12.07 10:07

Dobré dopoledne,
děkuju holky za rady, koupu jí 2× týdně ve spec. olejíčku - Oilatum, jinak jen každý večer „umyju“ vlhkou žínkou. A-Derma-Exomega určitě vyzkouším, jsou na to samé dobré ohlasy. Jen doufám, že jí udělají alergologické testy a nebudou se cukat, že je na to malá. Musím je ukecat, kdyby nechtěli, protože to je jediné vyšetření, které se dá atopikovi udělat a kdyby na něco přišli, ulehčilo by mi to pátrání.
O Elidelu jsem taky slyšela, ale lékárníce-kamarádka, mi ho nedoporučila na malý mimčo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6774
19.12.07 11:56

Ještě se chci zeptat, jestli jí ten krém A-Derma-Exomega můžu mazat i na obličej? A maže se celé tělo nebo jen ložiska? Pověřila jsem manžela, aby ho dnes koupil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213
10.1.08 13:02

Ahojky všem,

malá má cca od 5 měsíce taky AE a taky jsme vyzkoušeli spoustu mastiček a krémů. Dlouho jsme používali na koupání Linolu, ale efekt byl spíš opačný. Až někdy v létě mi jedni známí, jejichž holčička je dost silná atopička, doporučili A-Derma Exomegu a jak u nich, tak u nás zabrala na výbornou. Malou koupu v tom sprchovém čistícím oleji od Exomegy a pak ještě mažu krémem (tím ale už jenom ty problematický místa). No a jsem nadšená. Asi před měsícem mi ten sprcháč došel a tak jsem ji jen mazala, no a ekzém se znovu objevil, takže u nás opravdu zabírá kombinace sprcháče s krémem.

Držím všem palce, Robalka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
17.1.08 20:09

Ahoj, znovu bych chtela otevrit tudo diskuzi - hledam totiz stale tipy, jak zmirnit AE u sebe - po porodu se mi rozjel nejdriv na rukou, pak klasika nohy, ohyby… ted ale obcas i brisko a predlokti… a hruza - paliva loziska nad hornim rtem…
klasicky mi zabiraji kortikoidy, mazu elidel, excipial..oilatum koupel… lipobase… indulona - a nic. Porad se to vraci… tak uz jsem docela nestastna.

Dikec za kazdou radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama