Mamy na materske - vas denni program?

Anonymní
22.11.15 15:14

Mamy na materske - vas denni program?

Jen tak me zajima jak probiha vas bezny den, tyden na materske vy ktere mate jen jednoho potomka. Tak nejak mam porad vse stejne.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
22.11.15 15:33

Tak taky pořád zhruba stejné, v pondělí mám odpoledne hlídání, tak chodím na kurzy malování, úterky patří logopedii, ve středu a čtvrtek chodíváme na odpolední větší procházky, v pátek většinou bud pro tatínka nebo jen na hřiště, víkendy se liší podle toho, jestli tatínek pracuje nebo ne nebo třeba nejedeme na výlet.

Jinak vstáváme kolem sedmé, do osmi cca koukáme na pohádky a snídáme, pak převléct, úklid, hrajeme si, vaříme. Oběd kolem dvanácté, pak chvilku odpočinek a jdeme ven, na hodinku, na dvě, podle počasí. Procházky většinou spojíme s nákupem, po příchodu si opět hrajem, cvičíme úkoly z logopedie, malujeme nebo hrajeme hru. Kolem šesté večeře, přichází tatínek, po sedmé do vany, zuby a do postele. Uspává tatínek a většinou pak máme tak dvě hodiny klid, než se začne malý zas trousit a cpát se k nám do postele :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
1482
22.11.15 15:36

Tak u nás okolo půl sedmé vstávání, přebalování, převlékání, snídaně, umýt nádobí, nejnutnější úklid, vaření. Potom odpočinek, oběd. Odpoledne chodíme ven - procházky, hernička, nákupy. Navečer hraní a večerní rituály, do 8 spánek. Každý den jak přes kopírák:)).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.15 15:38

Tak ono to s jedním prckem může být doma trochu monotonní, což mimochodem většině dětí moc vyhovuje ;)
Já to řešila výletama - jednou dvakrát v týdnu sem vypadla s dětmi s kamarádkama - od dětské kavárny přes zoo až po „výšlap“ na nějakou rozhlednu třeba. Pak jsem také využila toho, že nejsem svázaná pracovní dobou a jezdila jsem navštěvovat babičky, tetičky. Ony byly poprděné z dítka, já si odpočinula u kafe.
Jak je dítě velké? Co nějaké cvičení nebo plavání?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3235
22.11.15 15:53

Kluk 3 R: Ráno v stanem - bohužel tak v sest:(,– koukáme na pohádky, snídaně. Pak si malej hraje, Já uklízím, vařím. Dopol procházka. Oběd, spaní. Svačina, procházka, večer hrani, večeře, spat. Pořád to samé. Jeden podvečer chodit cvicit;, to hlídá tatínek. Jedno dopoledne chodi cvičit malej. Jezdíme na nákup, na větši hřiště, k někomu na návštěvu. Když jsme ještě meli kočárek a Já mela dost rutiny, jezdili jsme na celodenní vylet- kus vlakem, pak procházka, někde jídlo a zpet. Ale pořád to je stejne. To je jasný. Ale kdyby člověk byl v práci tam je každý den také stejný ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5761
22.11.15 16:26

@Alyss1 no jak kde. Ja treba delala v tesku na reklamacich coz me bavilo prave proto ze to nebylo jednotvarne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7276
22.11.15 16:30

U nás je program víceméně stejný s jedním i dvěma dětmi.
Ráno vstáváme kolem 7h, připravujeme snídani, syn si hraje, pak snídáme, někdy stihneme ještě v posteli přečíst kratší pohádku.
2× týdně dopoledne chodí syn do školky, já si v té době vyřizuju doktory, nákupy, úřady nebo doma úklid. 1× týdně chodí s tátou na plavání - to mám volno, jedenkrát týdně chodíme spolu na cvičení. Ostatní dny býváme dopoledne venku.
Pak oběd, syn jde spát, spí cca 2-3 hodiny. Pak svačina, odpoledne jdeme zase ven, doma příprava večeře, syn si hraje, večeříme, pak koupání, většinou s tátou, pak ještě chvíli hraní s tátou, táta čte pohádku a cca v půl deváté spát. V té době já buď odpočívám nebo dělám doma co je třeba.
Večer máme s tatínkem padla, koukáme se na filmy, povídáme si, hrajeme karty, čteme si nebo plníme manželské povinnosti ;-). Jelikož nemáme hlídání, tak do společnosti zatím chodíme jen s dětmi, večer kdyžtak partner sám.
Takové nepravidelné činnosti: chodíme do různých herniček a kaváren s dětskými koutky, naštěstí jich tu máme dost, navštevujeme různé jednorázové akce, např. otevření dětského dopravního hřiště, akce hasičů, přehlídka historických vozů, trhy, výstava hospodářských zvířat a podobně. Chodíme ke kamarádům na návštěvy, přes léto jsme chodili často grilovat. Taky jsme byli tak 2× týdně na koupališti. Ovíkendu jezdíme buď na výlety, nebo za babičkou a dědou/oni přijedou k nám, nebo to spojíme a jedeme na výlet s prarodiči. Část toho týdne samozřejně trochu monotónní je, ale mě to i tak moc baví, se synem je legrace, hodně si povídáme a program máme celkem plný, takže se nenudíme.

Příspěvek upraven 22.11.15 v 16:38

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3854
22.11.15 16:32

Já se přiznám, že mě to na mateřské moc baví. S dcerou furt vymýšlím co dělat. Rano se budí kolem sedmé, koukáme na pohádku. Pak najíst, převlect. Dopoledne si hrajeme nebo jdeme ven. Ve 12 oběd a spanek. Až se vzbudí hrajeme si, jdeme ven. Večer chodí kolem 8-9 spát. Často trávíme dny u našich, nebo u moji babičky. Ve středu máme cvičení a ve čtvrtek plavání. Uklízím nebo vařím, když dceru někdo hlídá nebo je přítel doma. Když jsme samy, věnuji se jen jí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.15 19:57

Mám osmiměsíčního. A doma trpim.

Vstáváme v 6, dám mu jíst, do půl osmý se povalujeme. Pak vstávačka, moje snídaně, sprcha, zcivilnění, pak jde malej spát. Spí tak hodinu a půl, to se věnuju práci. Kolem 11 vyrazíme ven, na nákup. Vrátíme se domů, dáme si oběd, pohrajeme a kolem jedný zas vyrážíme ven - to střídám: moje práce, herna, dětská kavárna, prarodiče, mužova práce, nákupák s dětskym koutkem, zoo. Kolem pátý se vracíme, hrajeme si, spát chodí v půl 7. Od osmi do devít- do desíti večer zase pracuju, nebo šolichám domácnost.

Ten odpolední program se snažim mít co nejpestřejší, abych se nezbláznila, ale občas jsem líná a prostě se válíme doma :) klidně celej den :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
476
22.11.15 20:08

U mě je tedy každý den trochu jiný. Kromě jednoho dítěte (a žádného mužského) ještě z domova pracuji. Malý vstává kolem osmé. Postarám se o něj a když mám kliku tak kolem 10 zase usne a probudí se kolem jedné. V mezičase sedím u počítače a pracuju. Potom procházka, nákupy, kamarádky, vaření, praní, uklízení… Prostě kolotoč :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
476
22.11.15 20:08

Jo, ještě doplním - má tříměsíční miminko, proto zatím tolik spinká :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
680
22.11.15 20:22

Je zajimave, ze ty denni programy na materske jsou vicemene podobne a nekoho to bavi a jineho vubec. Nekdo to povazuje za stereotyp a jiny za pestry program :) Me to nekdy bavi moc a nekdy vubec (kdyz se nevyspim), ale i kdyz jedu s dcerkou po tisici tu samou trasu na odrazedle a znam kazdej kamen, tak si rikam, ze me stejne bude strasne mrzet, az to bude naposled :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
13.7.16 20:30

denní plán

Ahojte, a daří se vám váš denní plán i dodržovat? Stíháte u toho všeho i uklízet? Opravdu máte doma uklizené nádobí - i třeba navařené na druhou stranu tak, aby ani prcek nestrádal - nebo prostě máte „práci“ a prcek si musí v tu chvíli poradit, kouká na pohádky, hraje si sám… máme rok a půl starou dcerku a je to celkem chaos. Přítelkyně vstává cik-cak, někdy v sedm, jindy v devět, s ní i malá (spinká v závislosti na době, kdy jde spát - čím později, tím déle a naopak :( někdy přes den spí, jindy ne. Doma celkem nepořádek, hračky všude, vaří se teď již víc - tak každý druhý den? často přítelkyně moc nestihne, protože se přes den snaží věnovat malé a odpoledne když malá spí, tak spí s ní. Jak to máte vy? Ani jedna jste nepsali, že spíte po obědě, takže nespíte? díky za info, jsem trošku zoufalý, protože mi přijde, že ten chaos co doma máme nejde ovlivnit a takhle to prostě musí být (tak mám dojem, že to tak má prostě každý… nemá?)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.16 20:51

@Fishky běžný den když jsem doma sama: pokud s trochou štěstí spí obě děti (dvouleté i tříměsíční) tak vstáváme kolem sedmé…starší dám snídani a dívá se na pohádky, mladší nakojím, přesunu do lehátka a beru do kuchyně, kde si nachystám snídani. pak jsme všichni v pokojíčku a snídáme…po svém jídle podle času sundám prádlo z balkonu a nahodím další pračku…pak jdu uspávat mladší a starší si cca 15 minut hraje sama…to už bývá asi tak půl desáté…když se vše daří, jdu na chvilku za starší, aby mě měla jen pro sebe, umyjem si zuby, hrajem si a děláme třeba s plastelínou..pak jdu kojit, prtě přemístím za mnou do kuchyně třeba na deku…jdu umýt nádobí (starší si hraje opět sama nebo lítá kolem mladší) a pak vařit - u toho většinu starší asistuje, což je náročné, ale jde to a aspoň se zabaví). Ve dvanáct jí nahodím oběd a mezitím co jí si pověsím pračku..pak opět nakojím mladší, starší jdu uložit ke spaní a mladší zkusit taky uspat - bohužel většinou bez úspěchu, takže si s ní střídavě povídám, hraju, sama obědvám…většinou usne v době, kdy vstává starší. Té dám svačinu a jdeme si hrát. mezitím nachystám věci na venek pro nás všechny, obleču ji, sebe a jak se probudí mladší, nakojím a vyrážíme ven. Večer když se koupe, přijdeme dřív - starší lupnu do vany, mezitím jí chystám večeři a koupání pro mladší..když starší večeří, koupu mladší dítě. Pak starší vyčistím zuby, uložím a jdu mladší nakojit…podle toho jak se chytne ju uspím..někdy v půl desáté, někdy i později…no a podle toho taky stihnu někdy trošku uklidit třeba to nádobí, vysprchovat se, povečeřet…to pak chodím kolem 11 s trochou štěstí spát, když se musím učit do školy tak i ve 12. v noci pak ještě kojím…někdy ale vstávám 4:30 a chodím do nemocnice na praxi, kde jsem do oběda a doma zastupuje manžel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5893
13.7.16 20:57

@Fishky já si myslím, že má každá máma právo občas nestíhat, fakt ty děti někdy zlobí, jsou otrávené, nebo motravné- myšleno, že pořád něco vymýšlí a chtějí.. Jediné teda co mě zarazilo je ten spánek.. Já vstávám v 9 tak fakt neuvařím, neuklidím takto nic.. protože dopoledne děti chtějí ven- nebo spíš mladší, takže jdu ven, a to bych neměla oběd, nestíhala povařit..
takže asi bych radila vstávat před dítětem- např. před 7.. A pokud v noci nespí, tak si aspoň ób den, podle situace..
Já ráno vstavu okolo 7 dám základ na vaření, nějaká snídání, uprava domácnosi, menší děti vstanou, dovařím, a můžem okolo 10 jít ven, přijdem dáme oběd.. nebo něco dodělám- to pustím oběma pohádku, to napíšunarodinu, pak za půl hodinky se najíme, něco malé si pohraju a jde mladší spát..
Za hodinu a půl uklidím domácnost- hrubě, aspoŃ
Za mě bud nespat s dítetem nebbo spát, ale vstávat dřív..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama