Manduca a ekzém

12501
20.2.16 11:54

Manduca a ekzém

Zdravím maminky. :kytka:
Malá (skoro 9 měsíců) má ekzémek na zádech. Nějaké malé známky byly už v porodnici, ale to dlouho zůstávalo u jednoho flíčku na krku. Ale během posledních pár měsíců se nám ekzémek zhoršil a já, jakožto zkušený ekzematik, dumám nad všemi faktory, co by ho mohly způsobovat nebo zhoršovat. Naše domácnost je pro ekzematiky ideální, takže tady problém asi nebude (žádné plísně, prach, v uklízení jsem dost poctivá, peru v Lovele, nosíme jen bavlnku, matrace v postýlce je přímo pro alergiky, pes je často mytý a je to nelínavé plemeno vhodné pro alergiky, nemáme koberce atd…) Napadla mě manduca…nosím v ní malou docela často, samozřejmě oblíkám tak, aby se mi v ní nezapotila, ale vzhledem k tomu, že máme ekzémek hlavně na zádech, mě napadá, jestli to manduca nemůže nějakým způsobem zhoršovat. Má tady nějaká maminka podobnou zkušenost? Dále bych se chtěla zeptat, jak často manducu perete?
Všem děkuji za přečtení a za odpovědi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9271
20.2.16 13:29

To bych neřekla, to už bych se spíš víc zaměřila na tu Lovelu třeba. Že je na ní napsané „vhodné pro alergiky“ neznamená, že dítěti nevadí nějaká složka. Navíc příčina může být úplně někde jinde, třeba ve stravě… A i když se pečlivě staráš o domácnost, tak nějaký prach, roztoči a plísně tam mohou také být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12501
20.2.16 13:35

@AnastazieB Jasně, s tím souhlasím, děkuji. Já tu Lovelu mám odzkoušenou na sobě, nesnesu nic jiného, tak malé taky v ničem jiném neperu. :nevim:
S tou stravou…od zavedení prvního příkrmu si poctivě zapisuju všechno, co malá sní…zkoušela jsem vynechat nové potraviny, nechat ji jen na mléku, teď máme komplet bezmléčné, ale beze změny. Zdá se mi, že to z potravin skutečně není, ekzémek měla i když byla plně kojená. A já jím tak striktně dietně co se týče alergenů, že pochybuji, že by něco vadilo tímhle způsobem. Ale jak píšu, kojená už není, jsme na mléku bez mléčné bílkoviny.
Zkusím nějaké ty mýdlové slizy…přeci jen vše vyzkoušené nemám. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7495
20.2.16 13:51

@majki.r Taky nemyslím, že by to bylo Manducou jako takovou. Má atesty materálů (pokud teda nemáte nějaký čísnký padělek, což nepředpoládám…?).
Možná bych taky zkusila vyměnit ten prací prostředek. Můžeš zkusit mýdlový sliz (doma vyrobený gel z pracího mýdla a prací sody). My jsme taky ekzematici oba dva rodiče, děti zatím naštěstí nic nemají krom sušší kůže, ale když mažeme, tak dobré a mýdlový sliz nám naprosto vyhovuje, krom toho, že i mnohem líp pere, než Lovela. Na jeho výrobu se dá použít jakékoliv mýdlo na praní, takže si můžeš vybrat nějaké šetrné, třeba olivové. Taky je dobré přidávat do máchání prádla ocet (poradila mi to dětská dr. a fakt že nám to hodně pomohlo, když měl syn alergickou reakci na kosmetiku).
Jinak moc nevím, co poradit, předpokládám, že co se týká jídla a kosmetiky, tak jsi zkušená a víš co a jak. Jen snad možná se zeptám, jaké prostředky používáš na úklid? Já už nějakou dobu používám na většinu úklidu sodu a ocet a většinu (i eko a šetrných) prostředků už nepoužívám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7495
20.2.16 13:55

@majki.r Jo a k tvé otázce, jak často pereme nosítko, tak já sice nemám Manduku, ale Kibi, ale neprala jsem ho ani nepamatuju a šátek, co jsem používala, když byl prcek menší, tak jsem prala za 4 měsíce asi 2×. A i jinak se dost stydím, na to, že jsme ekzematici, tak máme doma, zvlášť co se narodil druhý syn, oproti tobě asi solidní bordel, o čistotě psa ani nemluvím :oops: :oops: :oops:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12501
20.2.16 14:00

@Hoa Mai Zdravím :kytka: Moc děkuji za rady, fakt ten mýdlový sliz zkusím. :kytka:
Nene, manducu mám značkovou, jinou bych nekoupila :kytka: A můžu se zeptat, jak často ji pereš?
Na ten úklid, ono to možná zní blbě, ale skoro žádné prostředky nepoužívám. Tím, že uklízím často, tak se mi nestává, že bych tu měla špínu, kterou bych musela fakt něčím drhnout. A kolikrát umývám např. koupelnu dětským mýdlem, protože je to i pro mé ruce šetrnější (rukavice mi nedělají dobře). Používám sanytol na wc a na koše…ale to večer, když malá spí a do rána to vyčichne. Jinak ještě jar na nádobí a na linku. Tu sodu s octem zkusím, není to poprvé, co o ní slyším :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12501
20.2.16 14:04

@Hoa Mai Vidíš, už jsi mi odpověděla, než jsem napsala, děkuju :kytka:
Však to se nedtyď, každý podle sebe, jak mu to vyhovuje. :kytka: Já jsem na některé věci úzkostlivá, však už mě znáš :D U nás pesan čistý být musí, berem si ho do postele, hraje si s malou v hracích koutcích a on sám je nespokojený, jak má jen blátíčko na pacičce :mrgreen: Teď jsem mu začala dávat Plaque off Animal, znáš? To je řasa, co se dává do jídla, zbavuje to pesany zubního kazu a nemusím mu tak čistit zoubky. Ten náš totiž trpí na zánět dásní a já se pak při každém olíznutí malé osypávám, když si představím ty bakterie…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7495
20.2.16 14:38

@majki.r Plaque off Animal neznám, ale zkusím, díky za tip. Naše fenka je vepřík a na jakékoliv očistné a zkrášlovací pokusy reaguje, jako bychom ji chtěli mučit, takže nějaké čištění zubů u nás nehrozí. Ale vzhledem k tomu, že děti olizuje taky, tak ta řasa by nebyla od věci.
Jinak mě napadá jedině, aby se zjistilo, jestli ten ekzém není způsobený Manducou, vysadit Manduku a buď nenosit nějakou dobu vůbec (což by ale byla škoda) nebo si koupit/půjčit šátek z nebarvené bavlny a počkat, jestli bude nějaké zlepšení. Ale osobně dost pochybuju, že by to bylo tou Mandukou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12501
20.2.16 14:45

@Hoa Mai Náš pesan byl teď taky na dietě :D
No jo, vysadit manducu, já vím :? Jen mám trochu strach, aby se mi malá neodnaučila, teď v ní vydrží krásně, jak ji dám do manducy, hned přepne do relaxačního režimu, buď spí, nebo si žvatlá :D Nemyslím, že by ten ekzémek manduca vyloženě způsobovala, ale spíš jestli ho nezhoršuje, jak se třeba maličko zapotí…materiál je biobavlna, ale přeci jen nevětrá úplně. Ale zkusím ji vysadit a uvidíme. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
20.2.16 14:50

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 10.09.19 v 20:10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7495
20.2.16 16:11
@Taciras píše:
Na zádech z manducy se mi nezdá. Vždyť záda dýchají, má na nich jen tu látkovou manducu. To bych spíš chápala, kdyby to měla na břiše.

No a to je taky pravda. Na zádech se sice taky může zapotit, přece jen je tam víc vrstev, ale zase teď v únoru, žádná vedra nejsou. Já jsem nosila běžně i v létě, na břiše jsme byli zpocení oba, těžko říct, kdo víc, ale na zádech ne. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama