Manipulátor - rozchod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
antigravity
Povídálka 13 příspěvků 10.11.18 20:02
Manipulátor - rozchod

AHoj holky, žila jsem 4roky s manipulátorem. Jednu dobu bylo i fyzické násilí, to potom přestalo, ale pokračovalo to psychické. Střídalo se to tak, že jak dokázal být zlý, tak dokázal být extrémně hodný. Jednu dobu jsem s ním zůstávala, protože jsem měla strach odejít. V lednu tohoto roku se to trochu zlepšilo, protože přestal brát steroidy, ale občas měl stejně výbuchy vzteku, hodně křičel, byl vulgární, nebyl schopný nikdy řešit problémy v klidu apod. Nicméně se zbavil dluhů, dostal hypotéku, začal stavět barák a já si v ten moment začala uvědomovat, že nemá ani radost a společné budoucnosti se bojím. paradoxně v jeho nejlepším období jsem začala trpět těžkými depresemi a úzkostmi. Rozhodla jsem se odejít. Před 3dny jsem se odstěhovala. Asi jsem naivně čekala, že se mi že dne na den uleví, ale to se nestalo. Mám v hlavě milion střídajících se myšlenek. zda jsem se rozhodla správně apod. Vlastně ani nevím, zda mi to pořádně došlo, že jsem to skutečně udělala. Máte někdo zkušenost? Chce to čas? Děkuji za rady a zkušenosti

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.18 20:05

udělala jsi dobře dej se dokupy a najdi si jiného který bude lepší a zapomenes na toho de.....ka.hodně štěstí.bude vše ok neboj

antigravity
Povídálka 13 příspěvků 10.11.18 20:11
@Anonymní píše:
udělala jsi dobře dej se dokupy a najdi si jiného který bude lepší a zapomenes na toho de.....ka.hodně štěstí.bude vše ok neboj

Moc děkuju. než jsem ho poznala byla jsem sebevědomá, soběstačná veselá holka…je neuvěřitelný, jak se člověk nechá ovládnout, leta v tom trpí. Nechci se nějak litovat, snažím se hledět do budoucna pozitivně, ale i 4roky vedle věčně negativního člověka vás ovlivní i a na to, jak na život nahlížíte. Věřím, že bude líp a budu to zase JÁ:)

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2313 příspěvků 10.11.18 20:17

@antigravity žila jsem takhle téměř pět let. Asi úplně stejně, jako ty. Navíc byl na mně šíleně závislý. A po rozchodu bylo nejhorší, že jsem ještě dlouho měla blbý pocit, že jsem ho vlastně nechala ve štychu a on to sám nezvládne :zed:. Zvládl, já se vdala, mám úžasného muže a nejskvělejší roční dítě :D. Chce to čas, po takovém vztahu má člověk pošramocené vztahy v rodině, s přáteli, šrámy na duši. Pro mě bylo nejlepší se odstěhovat daleko a žít dál. :kytka: :hug:

mary.27
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 10.11.18 20:21

Ano, jsi skvělá, že jsi to dokázala rozseknout!
Obávám se, že ti borec dá ještě o sobě vědět, manipulátoři své oběti nepustí zase tak snadno, předpokládám, že se tě bude snažit kontaktovat…

antigravity
Povídálka 13 příspěvků 10.11.18 20:33
@Aduš8 píše:
@antigravity žila jsem takhle téměř pět let. Asi úplně stejně, jako ty. Navíc byl na mně šíleně závislý. A po rozchodu bylo nejhorší, že jsem ještě dlouho měla blbý pocit, že jsem ho vlastně nechala ve štychu a on to sám nezvládne :zed:. Zvládl, já se vdala, mám úžasného muže a nejskvělejší roční dítě :D. Chce to čas, po takovém vztahu má člověk pošramocené vztahy v rodině, s přáteli, šrámy na duši. Pro mě bylo nejlepší se odstěhovat daleko a žít dál. :kytka: :hug:

Uf, to je krásný. Moc ti to přeju. momentálně mám pocit, že nikoho nenajdu. Anebo :zed: , že jsem se citově uzavřela a budu se bát někomu začít věřit. Spíš doufám, že to bude den ode dne lepší.....

KiriMaja
Zasloužilá kecalka 990 příspěvků 10.11.18 20:34
@antigravity píše:
Moc děkuju. než jsem ho poznala byla jsem sebevědomá, soběstačná veselá holka…je neuvěřitelný, jak se člověk nechá ovládnout, leta v tom trpí. Nechci se nějak litovat, snažím se hledět do budoucna pozitivně, ale i 4roky vedle věčně negativního člověka vás ovlivní i a na to, jak na život nahlížíte. Věřím, že bude líp a budu to zase JÁ:)

přesně jako u mě, akorát já žila s manipulátorem 11let, 2 děti. taky jsem byla na začátku sebevědomá a veselá. změnila jsem se v hromádku neštěstí :o
jsem pryč, není to jednoduchá cesta, vůbec…ale zase objevuju co jsem ztratila…a jsem ráda! zase jsem to já.
je to šílená cesta…ale nedej se.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.18 20:35

Udelala si dobre.cas je nejlepsi lek.kezbych mela takovy odhodlani ja odejit.mam extremniho mamanka.drz se :hug:

antigravity
Povídálka 13 příspěvků 10.11.18 20:37
@mary.27 píše:
Ano, jsi skvělá, že jsi to dokázala rozseknout!
Obávám se, že ti borec dá ještě o sobě vědět, manipulátoři své oběti nepustí zase tak snadno, předpokládám, že se tě bude snažit kontaktovat…

První dva dny po rozchodu mi brečel strašně. To bylo nejhorší. Bylo mi to strašně líto a nevěděla jsem, jestli dělám dobře. Jako nakonec se choval nejlíp za celé 4roky snad.. Potom mi ještě dokonce sbalil věci, aby mi pomohl a přivezl mi něco, co jsem tam zapomněla. A teď už dva dny nekomunikuje vůbec......

antigravity
Povídálka 13 příspěvků 10.11.18 20:38
@KiriMaja píše:
přesně jako u mě, akorát já žila s manipulátorem 11let, 2 děti. taky jsem byla na začátku sebevědomá a veselá. změnila jsem se v hromádku neštěstí :o
jsem pryč, není to jednoduchá cesta, vůbec…ale zase objevuju co jsem ztratila…a jsem ráda! zase jsem to já.
je to šílená cesta…ale nedej se.

Moc děkuju! Trvalo dlouho, než jsi našla znovu sebedůvěru apod? Bojím se, aby to netrvalo moc dlouho :( :(

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2313 příspěvků 10.11.18 20:39

@antigravity já do toho vztahu vlítla po hlavě a dodnes ničeho nelituji. Ale manžel to se mnou ze začátku neměl jednoduché, pořád jsem se z něčeho obviňovala, měla strach mu říct, že chci navštívit kamarádku, prostě tak nějak ze všeho. Doteď jsou tím vztahem moje reakce poznamenané, ale čím déle to je, tím míň. Najednou, i přesto, že mám malé dítě, mám čas sama na sebe, na své koníčky a rodinu. A jednu jedinou výhodu to má!! Vážím si všeho, co mám tisíckrát více než normálně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.18 20:46

@antigravity Gratuluju k odchodu. S něčím podobným jsem se po 13 letech rozvedla a toto rozhodnutí považuju za své nejlepší v životě. Mám s ním 2 dospívající děti a i přesto, že se už stihl oženit, nedá a nedá pokoj. Otravuje mi život stále a snížil se k tomu nejhoršímu - manipuluje i se starsim ditetem. Ale já jsem znovu sebevědoma, atraktivní, zamilovaná a šťastná. Těch let s nim nelituju, lituju jen toho, že jsem nedokázala odejit driv. Ale byla jsem v tom s nim dobrovolně. Ty roky s nim beru jako zkušenost a varovné signály v budoucích vzrazich. A s partnerem po něm mě ty symptomy chování nezklanaly. Ted prožívám úplně jinou ligu. Drzim palce, at jseš brzy šťastná.
Anonym kvuli osobním důvodům

sediza
Ukecaná baba ;) 1655 příspěvků 10.11.18 20:57

Lidi, jako Vy, kteří dokážou odejít od manipulátora a tyrana, mi vždycky udělají radost. Našla jste v sobě velkou sílu a určitě už teď bude líp a líp. Začne to pomalu, ale s pozitivními zážitky přijde změna i uvnitř. Dělejte si radost. Kino, kámošky, knížky, relax. Neco si kupte na sebe, atd. A přijde to!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.18 21:04

Ještě doplním, že v druhém vztahu jsem skončila jeste v době před rouvodem, ale už byl manzel odstěhovany. Byla jsem šťastná ze sebe a slepá vůči tomu novému partnerovi, kterého jsem ale prokoukla už asi po půl roce. Pak jsem byla skoro 2 roky sama, jako randila jsem, ale nikdo mě nijak zvlášť neoslovil. Až pak najednou… Jsme spolu 3 roky, citim se nádherně, bydlíme spolu, jen už společné dítě neplanujeme. Dohromady máme 4 a jsme oba 40+.
Anonym z 20:46

KiriMaja
Zasloužilá kecalka 990 příspěvků 10.11.18 21:27
@antigravity píše:
Moc děkuju! Trvalo dlouho, než jsi našla znovu sebedůvěru apod? Bojím se, aby to netrvalo moc dlouho :( :(

budeš mít výkyvy nahoru dolů…klíč je se nedat. Prostě říct si, projdu to a držet se toho. Fakt to není jednoduché. Jsem normálně silná ženská, ale občas jsem fakt potřebovala podržet od kamarádek.
Posílám energii a sílu!

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >