Mantinel v postýlce

3813
25.7.04 21:48

Mantinel v postýlce

Ahojky, chtěla jsem se zeptat do kolika měsíců miminka je vhodný mantinel v postýlce. Mám 3 měsíční holčičku a už se začíná pěkně točit když spinká. Bojim se, aby se o ten mantinel neudusila. Ale taky se bojim, když ho sundám, aby si neporanila hlavičku o postýlku. Zlatka+Terezka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3743
25.7.04 21:56

Ahoj malý bude mít rok a mantinel máme pořád. Vojta spí nejraději zabořený obličejem do něj. Neboj neudusí se, pokud není igelitový. A je skvělý na tlumení ran otáčejícího se dítěte:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
25.7.04 22:38

My máme doma 6 denní holčičku a mantinel už v postýlce máme spolu s nebesy. Krásně to tlumí zvuky v postýlce a miminko nemá pocit obrovského prostoru kolem sebe. Tak trochu jí závidím, hned bych si tam ustlala místo ní :lol: . Jeden mantinel, ten u mojí postele, odsouvám vždycky na noc bokem abych na ni viděla a mohla ji kontrolovat bez vstávání. Nemyslím si, že by se mohla udusit, jsou z příjemného prodyšného materiálu. Syn spával přitisknutý k mantinelu jako k nějaké hračce už od narození a neudusil se, přestože byly z 1cm molitanu potaženého látkou.

• Nahlásit
  • Citovat
147
26.7.04 10:19

Ahoj holky,
trošku už po postýlkách pokukuji… Co je to prosím ten mantinel?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.7.04 11:02

Ahojky to je ochranný pás v postýlce je to v horní části a má to chránit hlavičku :-) jukni se na nějaký stránky s povlečením, tam to uvidíš

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
26.7.04 23:32

Našemu Ondrovi je 15 měsíců a mantinel stále používáme, protože jinak by při spaní vystrkoval nohy z postýlky. :wink: Např. kamarádky holčička „nemůže“ spát ve své postýlce, protože její maminka je vždy naprosto zděšená tím, jak se dokáže do špršlí postýlky zamotat. :oops:
Ondrovi se to jednou stalo, když jsem mantinel prala, to mu bylo asi 6 měsíců. Měla jsem pocit, že si zlomí nohu nebo spíše obě…
Kromě toho mantinel vypadá v postýlce pěkně.
Zdraví
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
1132
27.7.04 12:36

Ahoj,

Iva ma pres rok a mantinel mame stale (mela ho az od 3 mesicu, predtim spala v kosi). Tak trochu se bojim ho sundat - ona se totiz k nemu v noci tuli :D.

Pavlina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
27.7.04 14:26

Ahojky,

mantinel do postýlky je báječná věc. Máme jej hned od narození t.č. 5 měsíců a myslím, že ještě dlouhou dobu míti budem. Alešek se začíná v postýlce pěkně točit, a tak nám slouží nejen jako ochrana před bouchnutím do špruclí, ale i proti případnému „průvanu“. Jen jsem udělala malou kosmetickou úpravu, máme jej natažený od boční (kratší) strany postýlky až přes tu delší - důvod? Jednoduchý, neviděli bychom na malého do postýlky tedy na jeho hlavičku a tím pádem ani on na nás.Nám se to osvědčilo. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama