Reklama

"Manže a já" - jméo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.17 23:39
"Manže a já" - jméo

Ahoj,

holky jak to bylo u vás výběrem jména? Prosadily jste si svůj vkus, našly nějaký kompromis nebo se podřídily muži? Je to tak, moje „umělecká“ duše poskytuje opravdu velké zásoby kreativity, zvláště, pokud jde o pojmenování potomka. Ale manžel nás usilovně drží při zemi. Jako ve všem :D. On musí, abychom neodlétli někam na mých obláčcích :D. Jenomže teď nastala chvíle, kdy musíme sladit duhové barvy s černobílou klasikou a nastal problém. Manžel uznává jména pouze taková, která slyší všude kolem, prý aby náš mrňous nevyčníval. Ale pro mě není lepší představy, než někde vyčnívat, nebo minimálně mít jméno, které se dá označit za kreativní. A co teď, jak to vyřešit? Škoda, že se nedá na ultrazvuku poznat, po kom mrňous zdědí dušičku :mrgreen:.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.17 23:46

My teda dítě nemáme, ale můj chlap, ač jinak normální je na ještě silenejsi jména, než já. Takže holka by podle něj mohla být třeba Frýda… Takže tady to budu zachraňovat já :D přeji ti ať vyhraješ, protože originální hezké jméno je super věc.

zrcadlo
Kelišová 6627 příspěvků 28.02.17 00:01

My jsme se s manželem shodli (oba máme rádi jména s historií, i když v dnešní době méně používaná). Já osobně jsem spíš pro, aby vaše dcera byla třeba Jana (mimochodem v posledních letech velmi málo dávané jméno) a doma jí říkejte klidně Jasněnko. Takže za mě radši černobílé jméno a barevná osobnost, která ho nosí, než duhové jméno s černobílou osobností.

Tamtama
Extra třída :D 11691 příspěvků 28.02.17 00:03

Sice neporadím, ale fandím ti :palec:

Heivka
Závislačka 2969 příspěvků 28.02.17 00:05

My s manželem prošli kalendář a jakmile měl někdo z nás na jméno námitky tak se škrtlo. Druhé kritérium bylo aby jméno nebylo v nejbližší rodině. A poslední kritérium byla vzdálenost od narozenin. Nakonec nám vypadly dvě jména pro kluka a jedno pro holku.

zrcadlo
Kelišová 6627 příspěvků 28.02.17 00:07
@Saatine píše:
My teda dítě nemáme, ale můj chlap, ač jinak normální je na ještě silenejsi jména, než já. Takže holka by podle něj mohla být třeba Frýda… Takže tady to budu zachraňovat já :D přeji ti ať vyhraješ, protože originální hezké jméno je super věc.

Můžu se zeptat, proč máš pocit, že ve vašem případě ty budeš tlumit, aby to jméno nebylo šílené, ale v případě zakladatelky naopak fandíš originálnímu jménu a přeješ jí, ať vyhraje? Vždyť to jsou dvě protichůdné myšlenky :nevim:

Niny
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 28.02.17 00:11

My to jednu dobu chtěli udělat tak, že si každý měl vzít jednu sadu jmen. A rozdělit na tři hromádky - nemyslitelné, možná, opravdu se mi líbí. Pracovat samostatně… ono, když se každý má sám za sebe zamyslet nad jménem, kolikrát do hromádky „možná“ nebo „líbí“ dá jméno, které by nečekal.
Chtěli jsme si to takle promýšlet třeba týden a pak hromádky porovnat a dojít ke kompromisu, on by se určitě našel.

Potom jsme se dohodli sami… a tak čekáme až nějaké miminko přijde, aby mohlo dostat jméno.

kadlina
Neúnavná pisatelka 17156 příspěvků 28.02.17 00:19
@Anonymní píše: Škoda, že se nedá na ultrazvuku poznat, po kom mrňous zdědí dušičku :mrgreen:.

Podle mě se kreativec po mamince vyrovná s „tuctovým“ jménem lépe, než konzervativec po tatínkovi s extravagantním ;) Kreativec si dá nějakou vyčnívající přezdívku a bude cool (i když tento výraz už asi nefrčí :mrgreen: ), ovšem vyčnívající konzervativec bude trpět.
A upřímně holce se nebude na 99% líbit jakékoliv jméno jí dáš a klukovi s dostatečným sebevědomím se bude líbit i Pepazdepa, když na to příjde :mrgreen:

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1861 příspěvků 28.02.17 00:22

U prvního potomka mi přítel ustoupil, že si můžu zvolit jména, pokud si nedám říct pohlaví. Tak jsem mu to odsouhlasila a jména vybrala. Ale stejně jsem svoje návrhy probírala s ním a s rodinou. TAkže Emmu mi naštěstí zatrhnul :mrgreen: U druhýho mimča chtěl, aby se kluk jmenoval po něm a po jeho otci, což jsem byla rezolutně proti i u prvního dítěte. Holčičku, že vybere on. Naštěstí jsem věděla, že to bude kluk, tak jsem mu Elišku povolila :mrgreen: On zase ustoupil mě, že u kluka rodové jméno necháme jako druhé a první jméno jsem vybrala já. Takže dohady, dohady, přemlouvání. Jednou se dokonce urazil, že nechci dát jméno po něm. Ale zároveň říkal, že bude šťastný za kluka a bude mu jedno, jak se bude jmenovat :mrgreen:

Bábrdl
Generální žvanilka 20927 příspěvků 28.02.17 00:23
@Anonymní píše:
Ahoj,holky jak to bylo u vás výběrem jména? Prosadily jste si svůj vkus, našly nějaký kompromis nebo se podřídily muži? Je to tak, moje „umělecká“ duše poskytuje opravdu velké zásoby kreativity, zvláště, pokud jde o pojmenování potomka. Ale manžel nás usilovně drží při zemi. Jako ve všem :D. On musí, abychom neodlétli někam na mých obláčcích :D. Jenomže teď nastala chvíle, kdy musíme sladit duhové barvy s černobílou klasikou a nastal problém. Manžel uznává jména pouze taková, která slyší všude kolem, prý aby náš mrňous nevyčníval. Ale pro mě není lepší představy, než někde vyčnívat, nebo minimálně mít jméno, které se dá označit za kreativní. A co teď, jak to vyřešit? Škoda, že se nedá na ultrazvuku poznat, po kom mrňous zdědí dušičku :mrgreen:.

Našli jsme takové, které se líbilo oběma.

Na ta originální jména bacha. Myslíš si, jak jsi originální, nastane „vlna popularity“ a bude jich hromada. Pro zajímavost: v loňském roce se narodilo výrazně více dívek jménem Mia než třeba Lenka (což bylo v minulé generaci velmi populární jméno, jak všechny víme)

fia80
Závislačka 2964 příspěvků 28.02.17 00:56

My jsme každý vybrali jména, která se nám líbí nebo které bychom byli ochotni akceptovat.

Pak jsme porovnali ty, které jsme měli oba a z těch jsme nakonec vybrali.

Jinak můj muž u prvního dítěte strašně prudil s Elvírou, která bude tančit u tyče a bude gothička - jméno mu teda neprošlo, tak v budoucnu uvidíme, zda se trefí alespoň s tou tyčí nebo gothikou, když máme dceru s jménem Julie, která za mé generace byla dávána taky velmi málo a teď jich je celkem hodně.

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 39313 příspěvků 28.02.17 00:58

No u prvního to bylo jasné, o už jsem snad řekla při seznámení že až jednou budu mít syna bude o Viktor :mrgreen: a manžel že proč ne že je to pěkné jméno :mrgreen: u prostředního byl boj, manžel chtěl Damiána :lol: a já mu to odkývala, byla jsme si tak jistá holčičkou :lol: a pak na utz šílený šok. manžel teda pak přišel že ví že Damiána nechci a že teda vybereme společně jiné což byl boj a nakonec jsme řekla že s mě líbí Tomáš a manžel že teda ano :mrgreen: a u třetího jsem klučičí ani nevěděla a rovnou jsem řekla že počkáme až dle utz co to bude :lol: manžel že tentokrát vybírá on a prý že barnabáš se mu líbí 8o 8o, naštěstí potvrdili holčičku, já navrhla Valerii, manžel si poklepal na čelo že takové jméno prostě nedá že vymyslí sám :mrgreen:.Po měsíci se ptám co vymyslel a prý v kalendáři jsou bud divná jména nebo starodávná :mrgreen: :mrgreen: a že ta Valinka nezní tak blbě :mrgreen: takže jsme ve výsledku vybrala všechny jména já :mrgreen: My chtěli spíš méně dávané a po nikom z rodiny. jen jméno Tomáš je dávané často ale v tu chvíli jsme se nedohodli na jiném. Já navrhovala Tobiáše nebo Adama a to manžel řekl že nikdy :mrgreen:

zzpet
Kecalka 327 příspěvků 28.02.17 01:02

Já bych výběr nestavěla na tom, aby bylo jméno originální nebo běžné, ale hlavně na tom, aby nám doma dobře znělo, aby se hodilo k příjmení (a nebyla to úplná slátanina typu Jasněnka Tlustá), aby nám šlo s mužem oběma takzvaně dobře přes pusu, aby se nám líbila třeba jeho zdrobnělina nebo zkrácená verze a abychom měli oba pocit, že jsme vybrali krásné jméno :-) Jak se upneš na to, aby bylo jméno hlavně originální, tak nevymyslíte nic kloudnýho, nehledě na to, že ta originální jména jsou často pro toho dotyčného jen k zlosti - děcka se mu budou posmívat atd. A pokud bude povahově spíš introvert a nebude mu příjemné být všude středem pozornosti, tak vás bude proklínat a trpět. Pokud naopak bude extrovert a bude chtít vyčnívat, najde si k tomu jistě dost jiných způsobů a asi i lepších, protože to bude něco, o co se sám zasadí, něco, co vyjde z jeho osobnosti. Takže na originalitu bych kašlala, resp. neviděla bych ji jako hlavní kritérium výběru. Zkuste si vybranými jmény doma volat jakože do vedlejšího pokoje na fiktivní třeba dvouleté, pak šestileté a pak patnáctileté dítě. U nás to docela fungovalo - u některých jmen jsme si uvědomili, že by se nám třeba moc líbilo ve zdrobnělině pro malé batolátko, ale pak „dospělejší“ verze třeba pro puberťáka už nás úplně neoslovila, tak šlo jméno do pryč :-)

Jogrr
Závislačka 4201 příspěvků 28.02.17 01:03

Na jmene pro holku jsme se shodli hned, na jmene pro kluka az pri ceste do porodnice :mrgreen:
Ja chtela klasiku, Petra, on chtel neco modernejsiho, Dominika. Varianta byla kompromis Tomas, ale rekla jsem si, ze kdyz bude mit me prijmeni, necht ma krestni jmeno takove, jake vybral muz. Takze mame uz ctyri tydny Dominika a neumim si predstavit, ze by se jmenoval jinak. Materska laska je mocna :mrgreen:

EscapistV
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 28.02.17 02:41

No kdyby to bylo ne mém muži, tak máme Luka nebo Leiu :mrgreen:
Ne, on hlavně chtěl, aby měla případná holka druhé jméno po jeho babičce, s kterou měl super vztah. A jméno jsme vybrali tak, že jsme oba různě nadhazovali jména, co nám tak utkvěla, neřešili jsme modernost nebo obvyklost, jenom aby sedělo k cizímu příjmení. Takže nakonec jsme dali asi hodně běžné jméno, ale je nám to fuk. :) Já jsem si to jméno hodně přála, ale nechtěla jsem ho ovlivňovat, tak jsem ho jen tak nadhodila s ostatníma jménama a muž ho hned vybral. :lol:
A pak jsme zkoušeli různý varianty, jak zní jméno na jazyku, když ho budeme volat, jak jí budem říkat, když zazlobí, nebo jak by znělo kdyby ji vyhlašovali na Oscarech :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama