Manžel a domácí práce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
366
23.1.22 00:46

Manžel a domácí práce

Dobré ráno ženy 😂
Musím se někde vykecat z toho, co se mi doma děje.

Jsem 33tt, první dítko má 3 roky.. manžel chodí do práce, takže doma vše zůstává na mě, což je v pořádku když jsem doma. Manžel bere můj úklid domácnosti a starání se o synka pořád jako samozřejmost.
Dnes jsem manžela poprosila, když má volno, aby umyl nádobí. Samotného ho nenapadne vůbec nic co se domácnosti týče, i když viděl že mi od rána není dobře a,, štěkám do záchodové mísy,,. 😂 Řekla jsem mu to ráno… během dne jsem ho ještě 3× poprosila aby to udělal, bez reakce..o půl 9 jsem šla uspat syna a on to začal umývat 😂 😂. Tak jsem si říkala.. hlavně že to umyl.. ale nejvíc mě dostalo, že ten,, tydyt,, za mnou přišel, vyžadoval abych mu poděkovala za to, že to teda umyl. :) Tak jsem poděkovala, ale nezapomela dodat, že že já žádné poděkování za uklízení nedostávam. Bylo mi řečeno že si to nezasloužím, protože žijeme v nepořádku a on nevidí že bych někdy uklidila. 😂 😂
Teď už spí, já nemůžu spát a doufám, že to byl pouze zkrat způsobený špatnou náladou. 😂

Nejvíc mě dokáže naštvat tvrzení, že když je žena doma s dítětem, automaticky musí všechno zastat sama a chlap má za úkol jen chodit do práce a prudit. 🙏 😂

Co vy s partnerem, manželem a domácí práce? Dělite se, nebo zůstává vše na vás?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
117
23.1.22 03:46

Dělíme se.. peitel děla vše sám od sebe. Ale většinou to je tak ze já dělám prádlo, susicku koupelnu podlahu a peitel kuchyň, myčku a vaření. Nemusime si nic rikat. Proste jdem a uděláme to :) když vidíme nějaký bordel hned se to udělá. Na nic se nečeká. Pak se to nekupí a není takovej binec.
Jinak co budete dělat až bude mimčo venku? To ze chlap chodí do práce neznamená že nebude doma pomáhat. A jesrli mu děla problém uklidit tak jeď tu taktiku, že bordel který on udělá si sám hned uklidi. Hned budeš mít min práce :lol: :mrgreen: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12781
23.1.22 05:52

@Veri.sta sis jej tak naučila, tak máš co jsi chtěla :nevim:

Jinak u nás jsou role rozdělený. Udělá to ten, kdo je při tom, nebo má zrovna čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14606
23.1.22 05:55

Dnes bych vstala s tím, že bych mu udělala snídani, kafe a pak bych celý den nedělala nic.. A oznámila mu, že nic dělat dnes nebudu.. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1335
23.1.22 06:28

U nás je vše na mě…chlap je OSVČ a v práci od nevidím do nevidím… Dělám mu sebou svačinu na celý den…nicméně uznává že já toho mám doma s miminkem taky dost (on si s ní hraje ale nevykoupe, nenakrmi, neprebali, ale aspoň ji podrží, pochová, utěší než já třeba připravím jídlo, občas uspava případně mi podává třeba plenku nebo čistý oblecek…) a že není třeba perfektně uklizeno nebo navareno nijak neřeší…sám mi kolikrát řekne nic nevar, já si něco koupím, nebo si vezme něco z lednice (salám, sýr…) Nicméně když je doma a já mu řeknu aby něco udělal tak to udělá většinou hned..poděkování vyloženě nevyžaduje..ale podekuju mu pokaždé když takhle něco udělá..on mi také vždy poděkuje když mu třeba uvařím čaj nebo nandám jídlo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
455
23.1.22 06:29

Domaci prace u nas na pul. Jsem proste cvrcek a cvrkam cvrkam. Radsi bych byl prcek :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.1.22 06:35

Doporučuji se domluvit s kamarádkou a na víkend odjet - dítě nechat tatínkovi k opatrování. Pěkně od pátku odpoledne do neděle večer. A žádné, že mu navaříš a napečeš, aby nemusel nic dělat.

No, a po víkendu si řeknete, jak při dítěti měl čas na domácí práce.

Vždycky, když Ti nebude úplně akorát, pověz mu to. Že Ti není dobře, jsi unavená,…

Když budeš vsechno sama statečně zvládat, neuvidí, jak je to namáhavé.

Škoda, že jeho maminka nepovažovala za rozumné ho už jako malého kluka přitáhnout k domácím pracem. Teď by jsi
měla míň starostí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12212
23.1.22 07:10

Já si tímhle manžela pěkně rozmazlila. Na rodičáku jsem dělala všechno, malý vstával hodně brzy a většinou jsem v devět měla vše hotovo, on si jako miminko hověl v nosítku (jinak stejně jen řval a chtěl nosit) a jako větší si krásně hrál. Pak se narodila druhá dcera, já dál krásně zvládala, protože byla úplně ukázkové spící mimčo. A když jsem se v jejích dvou letech vrátila do práce na plný úvazek, musel manžel začít fungovat. Dalo a dává mi to dodnes docela dost práce ho navigovat tak, aby ta spolupráce nějak vypadala a nepřipadal si, že ho sekýruju. Prostě má pořád trošku pocit, že já přece zvládnu všechno a hlavně je přesvědčený, že mě to baví. Jenže ani já nejsem na baterky, že :lol: a svůj volný čas bych chtěla trávit jinak, že.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44914
23.1.22 07:12
@Králičice píše:
Dnes bych vstala s tím, že bych mu udělala snídani, kafe a pak bych celý den nedělala nic.. A oznámila mu, že nic dělat dnes nebudu.. 8)

On nemá ručičky na to, aby si uvařil kafe? Hlavně aby mu to dotyčná dobře osladila a rozmíchal, a nesmí za pomenout vyfoukat. Vy se mi zdate. Doufám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12212
23.1.22 07:14

@Dlouhá punčoška tohle je za mě úplně neúčinné. On to jeden víkend zvládne, buď jí doma nechá naprostou spoušť a v opačném případě bude machrovat, jaká to byla brnkačka a předhazovat, jak on by to zvládl levou zadní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1933
23.1.22 07:18
@Cenarius píše:
@Veri.sta sis jej tak naučila, tak máš co jsi chtěla :nevim:Jinak u nás jsou role rozdělený. Udělá to ten, kdo je při tom, nebo má zrovna čas.

Presne tak. Ja hned na zacatku vztahu rekla, ze nemam problem uvarit, uklidit, vyprat…ale sluzku ze nedelam.
Nastesti muj chlap je normalni, a vi ze doma se samo nic neudela…mame dite, to ma super vzdorovy obdobi. Takze nekdy stihnu vse vcetne uklidu, a kdyz ne, nema problem vzit vysavac. Nebo kdyz je doma, tak vari vzdycky on. V zivote mi nerekl, ze to vypada, ze doma nic nedelam… Rekl by mi to jednou, a dlouho by si ten den pamatoval :lol: :lol:
Nekdy me taky stve, ale ve finále jsem rada za takovyhle prispevky, pac vim ze oproti nekterym, mam doma fakt chlapa a ne rozcapenyho pitomce :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57675
23.1.22 07:22

Když je doma a není v práci, tak dělá běžně domácí práce. Ale my jsme zvyklí, že spolupracujeme běžně při nějaké domácí práci, vaření, práce venku kolem domu atd. Dělá turnusy. Takže jsou dny, kdy je daleko v práci. A je to pouze na nás. Kdyz má stejný čas volno, tak doma dělá cokoli.

Někteří muži potřebují, aby se jim přesně řeklo něco. Umyj nádobí. Vysaj. Setři podlahu. Takže s ním mluv otevřeně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14606
23.1.22 07:30

@inkakřivák - asi jsem větší mrcha než ty.. To kafe a snídaně by bylo proto, aby to nečekal 8) A proč se od rána hádat :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14606
23.1.22 07:34

Mimochodem - ještě bych chtěla, aby mi za to kafe poděkoval :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44914
23.1.22 07:37

@Králičice U nás je to jinak, u nás dělá snídaní manžel mně, do postele. I když třeba dnes zaspal. Já jsem je dělávala kdysi, dětem.
Co se týče domácnosti, děláme oba. Ale já si říkám, mě to vyhovuje. Protože on je schopný začít uklízet podlahy ve chvíli, kdy dělám buchty třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat