Manžel a domácnost

Anonymní
15.4.21 20:52

Manžel a domácnost

Hezký večer, s manželem jsme se domluvili že zůstane v domácnosti, můj plat je docela dobrý a do toho máme ještě peníze z pronájmu mého bytů. Manžel do toho ještě pobírá částečný invalidní důchod, má víc nemoci vysoký tlak, bolesti zad, špatný zrak, astma a cukrovkou. Jenže mě trápí jak se teď doma chová, když přijdu z práce tak mi hned hlásí, jak se natrápil a že ho bolí to a to a čeká že se asi pose.ru. Máme velký barák, manžel ale uklízí jen 4 pokoje které nejsou ani moc velké a není tam ani velký bordel. Pak vaří, pere a žehli, máme pračku takže praní je práce nanejvýš na 3 minúty a žehlení taky není bůh ví jak náročné. Když to manželovi takhle řeknu, tak je naštvaný a uražený. Přitom on si ze mě pořád dělá srandu, že v práci jen s prominutím sedím na zad.ku. Je pravda že to není fyzicky náročná práce, ale na psychiku je to neskutečná zátěž a ani když přijdu domů nemám klid, manžel do mě pořád hučí, až mě z něho bolí hlava. Ještě mi vyčítá že já doma nic nedělám, přitom jsme se jasně domluvili že domácnost je teď na něm a co si budem zas tak náročné to opravdu není a to říkám jako ženská která se starala úplně samá o dvojčata, o domácnost a občas z domu i pracovala. Jak si manžela „srovnat“? Kdyby šel pracovat, tak by to nepomohlo to by mi pak hlásil jak se trápil v práci :roll:.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
15.4.21 20:58

No, toho už asi nepředěláš. Ale tyjo, buď ráda, kolik toho udělá. To tchán je dlouhodobě na neschopence, tchýně dělá náročnou práci fyzicky i psychicky a on fakt od rána do večera jen sedí a čumí na televizi, ani oběd si neuvaří, prádlo z pračky nepověsí, no katastrofa - takže i takoví chlapi jsou. :zed: a co s tím, pak je otázka - potřebuješ ho vůbec k životu? Co společně děláte? Máte si co říct? Máte společné děti nebo jiné závazky? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1386
15.4.21 21:01

Zajímavý, že když chodí do práce chlap, tak se tady bere jako samozřejmost, že doma dělá ještě půlku práce. Někde je asi chyba :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1264
15.4.21 21:05

Myslim, ze by ses mela do domácnosti taky zapojit. Treba ne kazdy den ale vyzehlit o vikendu bys mohla. Taky chodim do prace a ani by me nenapadlo doma nic nedelat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 21:06
@Anonymní píše:
No, toho už asi nepředěláš. Ale tyjo, buď ráda, kolik toho udělá. To tchán je dlouhodobě na neschopence, tchýně dělá náročnou práci fyzicky i psychicky a on fakt od rána do večera jen sedí a čumí na televizi, ani oběd si neuvaří, prádlo z pračky nepověsí, no katastrofa - takže i takoví chlapi jsou. :zed: a co s tím, pak je otázka - potřebuješ ho vůbec k životu? Co společně děláte? Máte si co říct? Máte společné děti nebo jiné závazky? :nevim:

Promiň, ale je snad normální že když nepracuje a nemá nějaké velké zdravotní omezení, že se o domácnost stará. To že to nedělá jeden idiot (tvůj tchán), snad neznamená že je manžel nějaký hrdina. K životu ho určitě nepotřebuji, respektive jsem sním teď proto že ho mám pořád ráda a ne z nějaké potřeby. Když nebyla pandemie, chodili jsme na výlety a sportovat, do hospody s kamarády a tak. Teď společně neděláme nic, cokoliv co manželovi navrhnu se mu nelíbí. Říct si máme co chce, ale dřív to bylo lepší teď v podstatě jen mluvíme pořád o tom samém. Děti máme společné.

• Citovat
  • Nahlásit
21077
15.4.21 21:07

Teď tu byla stejná diskuze, ale obráceně a pracující chlap, co doma nic nedela, když je žena doma je hrozny problém. Měla by ho víc prohánět. Jako taky tam zijes a sice pracujes, ale to fakt neznamená, ze doma nemusis hnout prstem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 21:07

@Nicole 1234 Já jsem takový názor nikdy neměla.

• Citovat
  • Nahlásit
18812
15.4.21 21:08

Tak snad je domacnost obou ne? Proc bys nemohla taky neco delat, stejne jako chlapi, co chodi do prace a na matersky jsou zensky? Taky vyzadujou, aby se chlap zapojil. Tvuj je navic, jak pises, dost nemocny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
15.4.21 21:10

Noo… ja moc nevim, kde je problem? Normální přeci je, že oba partneři přiloží ruku k dílu. Mně říct manžel, že žehlení je na pohodu, tak má žehličku vytetovanou na čele.
Vadilo by mi to fňukání, nicméně ID asi nemá jen tak pro nic za nic ne? A to že do tebe furt hučí svým způsobem chápu. Já se doma taky těším na manžela, až přijde domů a já si budu moct s někým normálbě popovídat :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8292
15.4.21 21:10

Ja bych toho invalidu v domacnosti serezala tak, ze by se tyden nepohnul.
Nahriva ti alespon papucky a susi v troube veceri? Oralek dobry?

Příspěvek upraven 15.04.21 v 21:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2998
15.4.21 21:11

Jakože ten, kdo vydělává prachy, doma nic nedělá? 8o
Tvůj manžel nemůže dělat na plno, proto má ID. Tak jsi mu hodila na hrb celou domácnost a divíš se, že to nedává? Mluvila jsi s ním normálně o tom, jak mu je, co zvládá a co ne? Asi dělá to, na co stačí. A to, že si chce pokecat, když přijdeš domů z práce, je snad normální, ne? Atd.
Máte děti? Jak jsou staré? Nebo bydlíte ve velkém domě sami? Pak se nedivím, že uklízí jen místnosti, které používáte.
Pokud děláš psychicky náročnou práci, tak by ti nějaké domácí práce, a vůbec práce fyzická, jen prospěly.
Měli byste spolu začít mluvit, protože takhle to nemůže fungovat dlouhodobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
417
15.4.21 21:11

Já si nejsem jistá, jestli to tady nechceš jen trochu rozvířit :-)
Ale pokud je to pravda, tak… kolik a jak staré děti máte? Jak jste dlouho spolu? Je nutné mít tak velký barák a je nutné v něm denně uklízet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7540
15.4.21 21:12

Vybodni se na žehlení, jen prádlo skladejte a máte hned jeden problém vyřešený. Žehlení je úplně zbytečná činnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 21:12

@xkoup21 Tak každý máme jiný názor, já toho taky dělám dost, o zahradu se starám jen já, nakupují jen já, dětem se víc věnují já, o víkendu se chodím starát o svou babičku, abych pomohla máme která se o ní stará 24/7. Dříve chodili i ostatní členové rodiny, teď chodím jen já protože mi jako jediné nevadí respirator.

• Citovat
  • Nahlásit
11005
15.4.21 21:16

Jakože jseš ten chudák, co vydělává, tak doma nemusí hnout prstem?

Máte děti? Kdo se o ně stará?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat