Otec nepomáhá

14
15.4.21 18:41

Otec nepomáhá

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat.
Máme 8 měsíčního syna, přítel chodí normálně do práce od 6 do 14:00 hod.
Potom přijde z práce a skoro vůbec mi nepomáhá, naopak si stěžuje, že mu pořád něco je a tak ale na fotbal jde normálně.
A občas je toho na mě moc přece jen nejsem stroj. Přítel mi jen vždy řekne že je taky unavený z práce a že to nechápu jaké to je být unavená z práce a tak a nevím sama co už mám dělat.
Máte někdo podobnou zkušenost? :,( :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3121
15.4.21 18:47

Tak asi jsi věděla, jaký je, než jste se rozhodli mít dítě, ne? Jdi do práce, ať jde na rodičák on, pochopí rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31894
15.4.21 18:51
@Didi12 píše:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat.
Máme 8 měsíčního syna, přítel chodí normálně do práce od 6 do 14:00 hod.
Potom přijde z práce a skoro vůbec mi nepomáhá, naopak si stěžuje, že mu pořád něco je a tak ale na fotbal jde normálně.
A občas je toho na mě moc přece jen nejsem stroj. Přítel mi jen vždy řekne že je taky unavený z práce a že to nechápu jaké to je být unavená z práce a tak a nevím sama co už mám dělat.
Máte někdo podobnou zkušenost? :,( :,(

Ne. Muž jede dvanáctky a má i noční. Jestli je unavený, ať se nechá vyšetřit u praktika. U zdravého mladého mužr snad nemůže 8 hodin práce znamenat, že doma nehne prstem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2482
15.4.21 18:55

A jak ti Jako nepomáhá?? Je to tvůj být nebo váš společný? Protože pomáhat s úklidem apod ti muze třeba kamarádka, co přijde na návštěvu, pro člověka, co tam žije, by úklid a věci související, měly být samozřejmostí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
15.4.21 18:56

@Russet
Je mu teprve 28 let.
Pořád, že má taky své starosti a že to nechápu, malý je teď sice na mě dost závislý ale dokáže s přítelem vydržet.
Přítel není ani zedník nebo něco podobně fyzicky náročného. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2356
15.4.21 18:58

Nastesti podobnou zkusenost nemam. Zkus nastavit pravidelny cas, kdy se bude starat on, treba jedno odpoledne+nejaka pravidelna cinnost, ktera bude jen jeho. Casto to byva koupani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
15.4.21 18:59

@Beckyttine5
Samozřejmě je to náš společný byt, žijeme spolu už 3 roky.
Občas pomůže s úklidem ale poslední dobou se mu nic nechce a někdy to prostě všechno nezvládám, máme 3 pokojový být a snažím se to vše zvládat sama ale jak je na mě malý závislý tak nevydrží chvíli sám. Radši jde s pejskem na hodinu ven 😔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18877
15.4.21 19:01

@Didi12 Jde se psem a syna nechá doma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14

@Lily Evans právě takový nikdy nebyl, to až poslední dobou 😔a občas jak se říká už padám na hubu a je mi jen řečeno, že pracuje a má svoje starosti a že to nechápu jaké to je být unavená z práce. Přitom jako brigadnice jsem jela i 12 v domově seniorů a on má jen 8 hodinovou práci a fyzicky není náročná 😔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64330

@Didi12 ne.. Pac jaký si to uděláš, takový to máš. Můj přijde z práce cca 4, bere malého ven minimálně na hodinu. O víkendech a ním tráví mnohem víc času a kdykoliv řeknu, tak pohlida. Plus normálně pomáhá doma, jen nezehli, to nesnáší :mrgreen: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
15.4.21 19:02

@Monchichik nechá ho samozřejmě doma semnou ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
15.4.21 19:07
@Didi12 píše:
@Monchichik nechá ho samozřejmě doma semnou ☺️

Tebe prudí, že veme psa a jde na hodinu ven, místo aby byl s vámi doma.
Zeptám se opačně - proč jste doma, místo abyste s ním šli ven?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17529
15.4.21 19:12

A co tedy dělá poté, co přijde z práce? Proč nejdete s tím psem ven všichni? Co přesně nestíháš? Mě to přijde typický postoj „ty jsi na mateřské DOVOLENÉ, celé dny doma, tak nepotřebuješ odpočívat. Já nosím prachy a po zbytek času mám nárok na odpočinek“ :roll: Hlavně si nepořizujte další dítě, to bys psychicky nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
15.4.21 19:14

@martina.se
Jak říkám, je takový poslední dobou, oba dva jsme z dětského domova a přítel si toho sice zažil dost než našel byt a tak ale tedka máme už 3 pokojový být a je vše tak jak má být, jen poslední dobou, je to to takové že si myslí, že stres pociťuje jen on…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3447
15.4.21 19:17
@martina.se píše:
@Didi12 ne.. Pac jaký si to uděláš, takový to máš. Můj přijde z práce cca 4, bere malého ven minimálně na hodinu. O víkendech a ním tráví mnohem víc času a kdykoliv řeknu, tak pohlida. Plus normálně pomáhá doma, jen nezehli, to nesnáší :mrgreen: :lol:

to ho chápu, já taky nesnáším žehlení, takže u nás, kdo chce mít vyžehleno musí si to udělat sám :-)

Můj přítel teda takto pravidelně s dětmi nechodí, ale když jde ven bere často aspoň jedno dítě s sebou, když jsem unavená, tak je zabaví, dohlídne, aby se umyly, vyčistily si zuby, oblíkly se atp., doma uklízí, občas vaří, žehlí si, ale zase nepere, no to zvládnu sama…;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat