Manžel chodí s dítětem jen do kavárny

Anonymní
29.12.19 13:31

Manžel chodí s dítětem jen do kavárny

Dobrý den. Prosím Vás o názor. Manžel chodí s 3 letym dítětem pouze do kavárny. Mohu mu říkat tisíckrát, ať jdou ven na procházku, vždy ho doveze (často i autem) do jedné kavárny. Tam mu vždy koupí dort a limonádu. Jinak nechodí, pouze a pouze do kavárny. I před obědem, dítě se vrátí plné pití a oběda moc nejí. Mohu manželovi říkat tisíckrát, že to není dobré… nemá to smysl. Je to velice špatně z hlediska výchovy a výživy dítěte. Jak proti tomu bojovat? Různé debaty, promlouvani do duše, vysvětlování nebyly účinné.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25971
29.12.19 13:33

Vy spolu nežijete nebo proč ho někam veze bez tebe? Spolu nikam nechodíme ven společně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14192
29.12.19 13:34

Tak je samotne nikam neposilej :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26945
29.12.19 13:35

Vůbec bych to neřešila. Oběd si může dát potom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.19 13:36
@pikola píše:
Vy spolu nežijete nebo proč ho někam veze bez tebe? Spolu nikam nechodíme ven společně?
Žijeme spolu, chodí ven sami když vaří oběd nebo potřebuji něco uklidit, jdu něco, zařídit atd. Společně samozřejmě také chodíme ven.
  • Citovat
  • Nahlásit
15061
29.12.19 13:36

A co je na tom špatného? To to dělají denně?
To musí trávit čas jak ty jim naplánuješ? Mně to přijde hezké, taková jejich společná tradice.

Když víš, že je tam bere, tak proč ho rovnou nezaúkoluješ ať jim koupí oběd? Aspoň nebudeš muset vařit.
Buď ráda, že tráví se synem čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
29.12.19 13:38

Tak to by mi taky vadilo a řešila to, zejména jestli se to opakuje! Řekla bych manželovi, že pokud chce dítě tahat pořád jen do kavárny, tak ať si počká až to dítě vyroste nejdřív. On je manžel asi trochu línej, vid, s ním dělat něco akčnějšího…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36469
29.12.19 13:40
@Anonymní píše:
Dobrý den. Prosím Vás o názor. Manžel chodí s 3 letym dítětem pouze do kavárny. Mohu mu říkat tisíckrát, ať jdou ven na procházku, vždy ho doveze (často i autem) do jedné kavárny. Tam mu vždy koupí dort a limonádu. Jinak nechodí, pouze a pouze do kavárny. I před obědem, dítě se vrátí plné pití a oběda moc nejí. Mohu manželovi říkat tisíckrát, že to není dobré… nemá to smysl. Je to velice špatně z hlediska výchovy a výživy dítěte. Jak proti tomu bojovat? Různé debaty, promlouvani do duše, vysvětlování nebyly účinné.

Tak ať tam chodí po obědě a jdi s nima ať máš přehled, co dítě jí, případně si o tom s mužem promluv, když ti to vadí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21221
29.12.19 13:46

Tak jde o to, proč chodí ven. Varianta A - abys měla doma chvíli klid. Pak bych se snažila neřešit a nemyslet na to, kam s dítětem chodí a co tam dělaj (pokud by z toho prcek neměl třeba zdravotní problémy). Varianta B - na zdravotní procházku, protože jinak se za ten den dítě ven nedostane. Pak bych je prostě nevysílala ven před jídlem, případně šla s nima (kdybych hodně stála o to, aby dítě bylo hlavně venku a vylítalo se). Ale to, že na mě manžel v tomhle dlabe a nemůže z toho udělat aspoň kompromis jednou na kafe, jednou do lesa, to by mě upřímně taky štvalo.

U nás mám tyhle „kafíčkovací“ tendence spíš já, courat jen tak po venku mě nebaví, zvlášť v zimě, když nejde si někde sednout u hřiště nebo tak něco :oops: Ale já mám dítě už „velký“ (skoro 9), když byla takhle malá, tak jsem se i donutila. Každopádně když chce manžel vyloženě na procházku (on není ani omylem tenhle kavárenskej typ), tak jdeme většinou všichni a my pak s dcerkou zamíříme na to kafe a limču a on domů :) Někdy jde muž s náma, většinou v létě na zmrzku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9483
29.12.19 13:47

Tak snad to nedělají denně ne??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.19 13:50
@karkarka píše:
Tak snad to nedělají denně ne??

Bohužel je to denně, dopoledne či odpoledne, vždy jen do té jedné kavárny. Kdykoli jdou sami, je to tak. Pokud jdou jen na chvíli „proběhnout se kolem domu“, tak se pak dozvím že místo toho jeli autem na dort. Těsně před obědem.

• Citovat
  • Nahlásit
2930
29.12.19 13:51

Jak je to často? Jestli jednou týdně, než v neděli uvaříš oběd, tak bych to neřešila a nechala být. Byla bych ráda, že jsou spolu. Pokud je to třeba třikrát do týdne, tak už bych to řešila. To že dítě pak nejí oběd bych nějak nehrotila, nají se později.
Pokud to opravdu vadí, zkus na to jít jinak. Podívej se, jaké akce a možnosti jsou v okolí a zkus to ve stylu, že je škoda, že se nepodíváte na xyz, že ty musíš vařit oběd a tak ráda bys synkovi to xyz ukázala. A požádat chlapa, jestli by tam kluka nevzal. Prostě jim navrhnout přímo nějakou akci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9483
29.12.19 13:52

Tak chod s nima. Nechápu, že denně musí s děckem manžel sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2930
29.12.19 13:53

Už čtu, že každý den. Tak buď musíš s nima, nebo ať si chodí manžel do kavárny sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1014
29.12.19 13:56
@Anonymní píše:
Bohužel je to denně, dopoledne či odpoledne, vždy jen do té jedné kavárny. Kdykoli jdou sami, je to tak. Pokud jdou jen na chvíli „proběhnout se kolem domu“, tak se pak dozvím že místo toho jeli autem na dort. Těsně před obědem.

Manžel nepracuje, že denně chodí před obědem s dítětem do kavárny? Pokud ti to vadí chod s nimi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat