Manžel je někdo úplně jiný

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 22:25
Manžel je někdo úplně jiný

Ahoj ve spolek.
Jsem tu relativně nová, jen jsem pročítala, ale rozhodla jsem se Vám sem taky napsat, abych věděla, jak to třeba vidí někdo jinej než já :)
Mám na to klid, čas, tak Vám sem taky hodím do placu jeden životní příběh :)

Jsem mamka dvou dětí, vdaná za muže, který býval jiný.. býval „živý“… :nevim:
Ale to, jaký je, je až konec příběhu :)
Celé tohle je vlastně trochu o mě, o mém životě. Každá druhá máme v životě určitě chaos, lítáme od rána do večera, vaříme, pereme, obskakujeme děti, makáme až než si večer sedneme a čučíme do blba, hlavně že je klid :-D
Abych to teda celé nějak začala, jsme manželé x let, dvě děti, domácnost, běžný režim - teď už. Ale nebývalo to tak.
Manžel strávil poslední tři roky v kamionu, znáte to, peníze pěkné, ale děti ho skoro neviděli…
Nyní je to cca pul roku, co pracuje taky jako řidič, ale už jen zde, každý den doma.
Děti jsou věkově škola a školka.
Je třeba uvést, že manžel děti NIKDY neodvedl ani nevyzvedl… nikdy.
Ač jsem xkrát se tázala, oznamovala - odpověď byla - „nevím, kam bych pro ně šel“! Což už tohle je docela mazec.
Starší školní už „tatínka“ vnímá dost, vidí jak se chová, jak jedná, udělá si už svůj objektivní názor. Mladší je to celkem ještě asi i jedno.
Např. Slíbený výlet - nejede se, nevhodné počasí/nechce se mu/či jiné drama.
Manžel s dětmi nebyl nikdy sám mimo byt. NIKDY.
Dle jeho slov, by je obě nezvládl.

Já jsem si relativně zvykla na takový život. Co si neudělám, to nemám. Nemám „toho partnera“ na kterého se můžu obrátit, spolehnout, takový ten parťák pro všechno.
Přes den si kolikrát ani nevzpomenu, že jsem „sama“.. ale večery, takové ty chvíle, kdy se s kamarádkami s dětmi sejdeme někde na chatě a tátové tam jsou… atd, to na mě jde teskno..
Můžu hovořit do aleluja, „pojeď s námi“, bude sranda apod. viz třeba teď o prázdninách. Kamarádek chlapy tam byli také, super parta, všechny on zdá, viděli se už, ale neodjíždí na delší dobu z domova.. jako kdyby byl nějaký krtek zalezlý v noře, v bezpečí.. :zed:
Starší už tohle vidí, že „tátové“ kamarádek, si s nimi hrají, se všemi jejími kamarádkami, v bazénu, vozili 8mi leté holky 200m na motorce krokem po lesní cestě, zážitek jako blázen :potlesk: všechny zážitky mají děti se mnou, s mými přáteli, s mou rodinou..
Je to ach tak smutné.. Naučila jsem je plavat, jezdit na kole, na bruslích, letos v zimě máme v plánu lyže, veškeré zážitky jsem u toho byla, byla jsem s nimi.. Je to tak důležité!

Já vím, že ani když jsme se poznali nebyl nějaký kempař, že by hltal přírodu, lovil zážitky, ale „pozdě bycha honit“ :mrgreen:
Jenže s postupem času a věku vedle sebe vidím někoho jiného, někoho, kdo žije. Kdo má alespoň jednoho kamaráda, komu nevadí sedět v trávě, vyspat se ve stanu, smát se něčemu co společně zkazíme, nebudeme umět :mrgreen: Někoho uvolněného, kdo touží po něčem novém..

Manžel nemá problém vypouštět z pusy věty typu - pro děti není důležité, aby něco zažili, nebudou si to pamatovat, je důležité, aby měli jídlo v lednici, apod.
Nikdy děti neobjímá, nedává jim pusu (každý při puse slintá) :roll:, netulí se k nim, takové to ňuchání.. vždyť jsou jeho přeci..

Starší dcera se od něj dost odtahuje, nechodí za ním už, aby mu řekla co zažila, např. na táboře, jak se měla, on sám se nezeptá a ona ví, že jí laxně odpoví, už to ani nezkouší..

Nějak se v tom plácám a nevím, nechci asi úplně ho poslat do háje, aby děti pendlovali mezi námi..

Jen jsem se z toho asi potřebovala vypsat a vypovídat…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
terien
Extra třída :D 12441 příspěvků 07.08.19 22:39

Když to vezmu podle názvu diskuze, tak manžel je jiný než kdo? Než koho sis vysnila, než koho sis vzala nebo chtěla vzít, než za jakeho jsi ho považovala? Pecka je pořídit si s takovým chlapem dítě, protože nám netvrd, že to byl smysl jeho života. A úplná pecka je pořídit si s ním druhé, u toho musel úplně skákat radostí :roll:

robinka
Ukecaná baba ;) 1015 příspěvků 07.08.19 22:46

A mezi čím se rozhodujes? Opustit = být na vše sama. Neopustit = být na vše sama. :nevim:

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16263 příspěvků 07.08.19 22:55

No tak do ted jezdil a jezdil a doma nebyl tak si asi těžko mohl zvyknout se o ně víc starat atd atd
ty se divíš tomu že to nezná vždyt se to neměl kdy naučit

Venett
Kecalka 256 příspěvků 07.08.19 22:58

@ka2ka tak u toho školního dítka něco stihnout mohl :think: Jezdil poslední 3roky :lol:

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16263 příspěvků 07.08.19 22:59
@Venett píše:
@ka2ka tak u toho školního dítka něco stihnout mohl :think: Jezdil poslední 3roky :lol:

pokud mu je sedm moc toho stihnout nemusel ;)

Venett
Kecalka 256 příspěvků 07.08.19 23:02
@ka2ka píše:
pokud mu je sedm moc toho stihnout nemusel ;)

Proto píšu „něco“ :mrgreen: Třeba zjistit, co znamená „mít doma“ dítě a jeho potřeby :think:

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16263 příspěvků 07.08.19 23:04
@Venett píše:
Proto píšu „něco“ :mrgreen: Třeba zjistit, co znamená „mít doma“ dítě a jeho potřeby :think:

tak evidentně to nezjistil, no bude se muset postarat zakladatelka aby to zjistil, sám od sebe to zjištovat nebude když to nepotřebuje :nevim:

Venett
Kecalka 256 příspěvků 07.08.19 23:11
@ka2ka píše:
tak evidentně to nezjistil, no bude se muset postarat zakladatelka aby to zjistil, sám od sebe to zjištovat nebude když to nepotřebuje :nevim:

A proto nechápu, že zaklad. nenapsala nic bližšího o době před kamionem a důvodu mít druhé dítě..

Takhle to je takový „výkřik do tmy“, že je „jiný“ :think:

P. S. život s kamionem znám taky :lol:

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16263 příspěvků 07.08.19 23:18

@Venett je to napsaný jak formou románu věty typu je to ách tak smutné :nevim: možná kdyby mu napsala na papír adresu a čas kdy má dítě vyzvednout tak by to bylo jinak

Venett
Kecalka 256 příspěvků 07.08.19 23:20

@ka2ka :palec: :lol:, ale nechce, nepůjde a netrefí :mrgreen: :mavam:

wildcherry
Neúnavná pisatelka 19176 příspěvků 07.08.19 23:23

Muze, o kterem pises, ze si prejes, je prece na mile vzdalen tomu, ktereho sis vzala a zplodila s nim dobrovolne dve deti.Ja ti rozumim co si prejes, ale ptam se, proc sis teda zaridila takovou rodinu?

flicek18
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 07.08.19 23:40

Oznámila bych, že ten a ten dne vyzvedava že školy dítě on, dala mu papírek s adresou a napsala čas kdy má vyzvednout.
Kdyby jsi mu v sobotu ráno oznámila, že za hodinu všichni čtyři odjíždíte na výlet. Co by udělal?

Caboverde
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 07.08.19 23:55

Řekla bych, že takový musel být vždycky. Je to osobnostní nastavení. Možná i zkušenosti z jeho původní rodiny. Je to jako bys popsala mého tchána. Manžel je naštěstí trochu víc socializovaný. Občas s námi jede na dovolenou nebo výlet. S dcerou si pohraje a neignoruje její zájmy, ale vím, že má svoje limity, proto se ho nesnažím předělávat, už takový byl, když jsme se poznali. Nemám žijícího ani jednoho rodiče, jsem jedináček a dcera tak má většinu zážitků spojených se mnou a mými přáteli. Navíc bych řekla, že cestování mají rádi lidé, kterým nevadí změna a nemají problém se rychle aklimatizovat. Třeba to tvůj muž k životu nepotřebuje a preferuje zápecnictví. ALE jsem přesvědčena o tom, že nejvíc co můžu dítěti dát, jsou společné zážitky a společně prožitý čas.

AloisR
Stálice 99 příspěvků 08.08.19 00:03

Když jsem si přečetl nadpis, měl jsem trochu předsudky :D dále už je to teda hodně smutné, to co popisuješ mi přijde jako úplná ztráta chuti do života. Nemá nějaký zdravotní problém? Deprese…? Jinak asi rozprava a pak pohrozit rozvodem, třeba se vzpamatuje. Chudáci děti, může jim to dost negativně ovlivnit život. :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama