Manžel nechce aby dcera byla u babičky

13.7.21 15:32

Manžel nechce aby dcera byla u babičky

Bohužel jsem nenašla přímo takový problém v diskuzích. Manžel nechce, aby naše dcera (10 měsíců) byla u babičky (mojí mámy), nebo u kohokoliv jiného. Nemá problém, když babička přijede a odpoledne ji vezme na procházku, ale nechce, aby si jí brala a byla s ní u nich na baráku kousek za Prahou (nedej bože aby tam přespala).
Dnes ji babička vzala k prarodičům na chatu a manžel mi řekl, že si to nepřeje, že jsme za ni zodpovědní a jedině pokud tam bude jeden z nás. Sama bude moct být třeba až ji bude 10-12 let (jak jako budeme řešit prázdniny? Tábory? ŠvP? Přespání u kámošky?…to ale zatím neřeším). Platilo by to prý i pro jeho rodinu, ale ti jsou v zahraničí.

Možná bych ještě pochopila to přespání, že je ještě maličká, ale aby tam nemohla být ani přes den? Celý dětství bude připoutaná jen k nám? Podle mě to není zdravé pro nikoho. S manželem jsme si teď prošli krizí a nechci se zase rozhádat, ale nevím, jak to řešit.

Zažila jste někdy něco takového? Jak jste to řešili?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1600
13.7.21 15:36

Ja byt manželem bych byla jen rada, že máte možno byt chvilku bez dcery. Ty si odpočinek nebo v klidu uklidiš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1605
13.7.21 15:38

Nezarli manzel, ze jeho rodina je daleko? Nezarli na tvoje rodice? Jinak ja se s tim nesetkala. My se s manzelem zatim vzdy na vychove domluvili, je to o kompromisech, ale ten musi chtit udelat oba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32506
13.7.21 15:38

Nemá nějaký problém s důvěrou? Jasně, dcera je malá, ale proč by ji babička nemohla vzít někam na zahradu a vrátit večer, to nechápu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14033
13.7.21 15:42

Má problém i s jeho rodiči?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.7.21 15:47

@Tinuvien možná máte pravdu, je celkem nedůvěřivý obecně. Měl i problémové dětství, což mi je líto, ale nemůže za to „trestat“ svojí dceru. @Kosopemi žárlivost v tom asi nebude. On se odstěhoval přes půlku světa, jelikož tvrdí, že jeho rodina je toxická a rád je má jenom na dálku.

Chci to s ním konstruktivně řešit, ne se s tím smířit. Ale nevím jak a nevím, zda jsou jeho názory/požadavky na výchovu v jakési normě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.7.21 15:48

@topazio řekl, že pro jeho rodinu a okolí platí úplně stejná pravidla. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1605
13.7.21 15:52

A pomaha ti? Hlida dceru, aby sis mohla odpocinout? Tim by se dalo argumentovat. Jestli jsou argumenty rozumne? Nektere mamy nedaji dite hlidat ani ve 3 letech, jine uz spi u babicky v pul roce. Ale 10 let je pro me dlouho. To uz dite u prarodicu ani byvat nechce, ma jine zajmy a za me mu nesvedci ani byt porad u maminky a tatinka a neopoustet bublinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10886
13.7.21 15:53

Ja nevím, kdyby to tu napsala ženská, tak jí všichni podpoří, že je to v tomhle věku normální. Moje děti (2 a 4 roky) dodnes mimo domov nespaly, nebylo to potřeba. Pokud měl špatně dětství, jak ty píšeš, tak je prostě možné, že má strach. Ono přijde období, kdy si dcera sama řekne, že chce u babičky zůstat a nevěřím, že by ji pak nenechal. Jste rodiče oba a měli byste navzájem respektovat svá přání. Nemyslím si, že to dítěti může nějak ublížit, když bude s babičkou trávit čas jen přes den. Trvala bych ale na tom, aby se malé věnoval samostatně a ty jsi měla čas pro sebe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3754
13.7.21 15:53

@Barbarella123 Myslím, že tvoje rodina pyká za manželův vztah k vlastní rodině.
Myslím, že jeho postoj je přes normu… aby dítě nemohlo do 12 let zůstat někde bez dozoru rodičů? Jak budete řešit školku, školu v přírodě, tábor apod.?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64415
13.7.21 15:57
@Barbarella123 píše:
Bohužel jsem nenašla přímo takový problém v diskuzích. Manžel nechce, aby naše dcera (10 měsíců) byla u babičky (mojí mámy), nebo u kohokoliv jiného. Nemá problém, když babička přijede a odpoledne ji vezme na procházku, ale nechce, aby si jí brala a byla s ní u nich na baráku kousek za Prahou (nedej bože aby tam přespala).
Dnes ji babička vzala k prarodičům na chatu a manžel mi řekl, že si to nepřeje, že jsme za ni zodpovědní a jedině pokud tam bude jeden z nás. Sama bude moct být třeba až ji bude 10-12 let (jak jako budeme řešit prázdniny? Tábory? ŠvP? Přespání u kámošky?…to ale zatím neřeším). Platilo by to prý i pro jeho rodinu, ale ti jsou v zahraničí.

Možná bych ještě pochopila to přespání, že je ještě maličká, ale aby tam nemohla být ani přes den? Celý dětství bude připoutaná jen k nám? Podle mě to není zdravé pro nikoho. S manželem jsme si teď prošli krizí a nechci se zase rozhádat, ale nevím, jak to řešit.

Zažila jste někdy něco takového? Jak jste to řešili?

Ve vztahu jste dva… On o tom přece nerozhoduje sám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
601
13.7.21 15:58

Syna by nechal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6702
13.7.21 16:00
@Barbarella123 píše:
@Tinuvien možná máte pravdu, je celkem nedůvěřivý obecně. Měl i problémové dětství, což mi je líto, ale nemůže za to „trestat“ svojí dceru. @Kosopemi žárlivost v tom asi nebude. On se odstěhoval přes půlku světa, jelikož tvrdí, že jeho rodina je toxická a rád je má jenom na dálku.Chci to s ním konstruktivně řešit, ne se s tím smířit. Ale nevím jak a nevím, zda jsou jeho názory/požadavky na výchovu v jakési normě.

Je cizinec? Pokud měl těžké dětství tak ztratil důvěru i v nejbližší rodinu a chce chránit dceru, aby jí nikdo nemohl ubližovat. Musíte najít kompromis. On by měl začít na sobě pracovat (třeba i s pomocí terapeuta), aby z dcery vychoval sebevědomou bytost a ne ustrašenou chudinku. V tomhle věku jsem děti přes noc taky nedávala, takže to chápu, ale od nějakých 2 - 3 let u babičky spávaly. Dále, jak jsi zmínila, dcera bude chtít jednou spávat u kamarádky a nebo kamarádka u ní, takže pomalu na to manžela připravovat. Mluvit, mluvit a hledat kompromisy. V partnerství to není o tom, že jeden řekne a tak to bude a přesto nejede vlak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25179
13.7.21 16:00

Je Cech? Jak si predstavuje treba prazdniny skolkoveho ditete? Nebo skolou povinneho? On si predstavuje, ze nebudes pracovat? Do skoly a skolky ji pusti, nebo tam bude chodit s ni?

Příspěvek upraven 13.07.21 v 16:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5213
13.7.21 16:01

Jeho postoj je patologický a nenormální…

běžné je takové chování u kojenců a batolat - ty většinou spávají opravdu doma, ale pokud mluvil o hranici snad 10-12 let tak to je úplně scestné a musíte to opravdu řešit!

od cca 2-3 let vídám ve svém okolí úplně běžně děti spávat u prarodičů (některé i dříve),
manžel má prostě v sobě nedořešený vztah ke své rodině a problém s důvěru a holt na tom bude muset zapracovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat