Manžel nechce další (třetí) dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 12:19
Manzel nechce dalsi (treti) dite

Mame doma dve deti (6 a 2 roky). Cekali jsme treti dite, ale kvuli vade srdce jsem musela ve 22tt na preruseni tehotenstvi. Toto treti tehu bylo neplanovane, zvazovali jsme I interupci, ale nakonec jsem si mimco,,vybojovala", ale stejne to nakonec skoncilo spatne.. :?
Ted je to zhruba 3 mesice po ukonceni. Ja bych chtela jeste treti dite, ale manzel o tom nechce ani slyset… Ja ale v sobe porad citim, ze pokud nebudeme mit treti mimco, tak nebudeme,,kompletni". 22tt jsem zila s tim, ze budeme mit tri deti a nevim jestli se nekdy dokazu preorientovat na to, ze budeme,,jen" ctyri… ????

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
kruel
Kecalka 412 příspěvků 16.04.19 12:22
@Anonymní píše:
Mame doma dve deti (6 a 2 roky). Cekali jsme treti dite, ale kvuli vade srdce jsem musela ve 22tt na preruseni tehotenstvi. Toto treti tehu bylo neplanovane, zvazovali jsme I interupci, ale nakonec jsem si mimco,,vybojovala", ale stejne to nakonec skoncilo spatne.. :?
Ted je to zhruba 3 mesice po ukonceni. Ja bych chtela jeste treti dite, ale manzel o tom nechce ani slyset… Ja ale v sobe porad citim, ze pokud nebudeme mit treti mimco, tak nebudeme,,kompletni". 22tt jsem zila s tim, ze budeme mit tri deti a nevim jestli se nekdy dokazu preorientovat na to, ze budeme,,jen" ctyri… ????

Chápu že to musí být těžké a je mi líto co se stalo. Pokud ale manžel nechce, nemůžeš ho nutit. Chce to čas, přeorientovat se zvládneš :kytka: jen to nebude hned, ještě je to pro tebe čerstvé… Hlavně nezkoušej na manžela nějaký „podraz“

unuděná
Kelišová 7001 příspěvků 16.04.19 12:23
@Anonymní píše:
Ted je to zhruba 3 mesice po ukonceni. Ja bych chtela jeste treti dite, ale manzel o tom nechce ani slyset… Ja ale v sobe porad citim, ze pokud nebudeme mit treti mimco, tak nebudeme,,kompletni". 22tt jsem zila s tim, ze budeme mit tri deti a nevim jestli se nekdy dokazu preorientovat na to, ze budeme,,jen" ctyri… ????

No a zeptala ses manžela, proč třetí nechce? Co my tady zase vyvěštíme?
Já bych tipla, že zážitek z potratem byl pro něj asi dost silnej, ještě to nezpracoval, možná se bojí o tvé zdraví (jak by zvládl péči o dvě malé děti zkloubit s prací, kdybys třeba byla déle hospitalizovaná apod). Nebo to může brát jako špatné znamení. Důvodů může být milion, zeptej se jeho, ne nás.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 12:27

Boji se, ze bychom to nezvladali financne a organizacne. A samozrejme I proto, ze by se pri tehotenstvi mohlo zase neco podobneho prihodit…

unuděná
Kelišová 7001 příspěvků 16.04.19 12:31
@Anonymní píše:
Boji se, ze bychom to nezvladali financne a organizacne. A samozrejme I proto, ze by se pri tehotenstvi mohlo zase neco podobneho prihodit…

To se asi bojí oprávněně :nevim: Neznám vaší fin. situaci, ale faktem je, že s nástupem dětí do školy opravdu hodně vzrostou náklady. Já bych mu dala ještě čas, aby to v sobě nějak zpracoval. Nutit opravdu nemá cenu.

ivašot.
Echt Kelišová 7517 příspěvků 16.04.19 12:31
@unuděná píše:
No a zeptala ses manžela, proč třetí nechce? Co my tady zase vyvěštíme?
Já bych tipla, že zážitek z potratem byl pro něj asi dost silnej, ještě to nezpracoval, možná se bojí o tvé zdraví (jak by zvládl péči o dvě malé děti zkloubit s prací, kdybys třeba byla déle hospitalizovaná apod). Nebo to může brát jako špatné znamení. Důvodů může být milion, zeptej se jeho, ne nás.

No ale jestli i zvažovali na začátku 3. těhotenství interrupci, tak to nebude asi jen tím zážitkem…

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 48488 příspěvků 16.04.19 12:36
@Anonymní píše:

No a boji se opravnene? Nekdy na to maji chlapi lepsi nahled.

unuděná
Kelišová 7001 příspěvků 16.04.19 12:36
@ivašot. píše:
No ale jestli i zvažovali na začátku 3. těhotenství interrupci, tak to nebude asi jen tím zážitkem…

To je fakt. No, já ho chápu. Myslím, že zakladatelka má ještě hodně rozházené hormony a je to normální, že chce zalepit tu prázdnou náruč..Ale on to vidí racionálně. Třetí nechtěli, proč by najednou měli chtít?

Netopirek
Echt Kelišová 9055 příspěvků 16.04.19 12:37

Sama píšeš, že chtěl interupci. Dítě sis musela vybohovat. Takže on tři děti nechtěl nikdy.
Můžeš ho zkoušet přemlouvat.
Na chlapy působí dobře fakta.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2407 příspěvků 16.04.19 12:37
@Anonymní píše:

Dej chlapovi čas, můj manžel nechtěl o dalším těhotenství slyšet skoro rok, když jsme přišli o dvojčátka ve 22tt.

unuděná
Kelišová 7001 příspěvků 16.04.19 12:40

@Netopirek To by mě zajímalo, jaká fakta může uvést, aby ho přesvědčila o 3. dítěti :mavam:

Tichošlápek
Extra třída :D 13683 příspěvků 16.04.19 12:40

Třetí dítě jste neplanovali. Manžel se pravděpodobně smířil s tím, ze bude, když už jsi jednou těhotná. Ale to je velký rozdíl - smířit se s již existujícím tehotenstvim a cíleně se snažit o další. Podle mne proste další dítě nechce, čím víc na nej budeš tlačit, tím méně bude chtít. Je to ještě čerstvé. Myslím, ze i tebe ta touha časem trochu pustí.

Netopirek
Echt Kelišová 9055 příspěvků 16.04.19 12:43
@unuděná píše:
@Netopirek To by mě zajímalo, jaká fakta může uvést, aby ho přesvědčila o 3. dítěti :mavam:

Finanční rozpočet, že to zvládnou. Třeba…

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 16.04.19 12:45

Taky bych nechtěla a manželovi se nedivím. Nemá cenu to lámat přes koleno třeba za čas bude chtít sám.

unuděná
Kelišová 7001 příspěvků 16.04.19 12:47

@Netopirek Tyjo, to bych teda chtěla vědět, na základě čeho by ho vytvářela. Má dvě předškolní děti, nemůže tušit, jaké budou náklady za pět let, za kolik a jestli vůbec bude manžel pracovat, jestli ona sežene po MD práci atd. Tam je tolik proměnných, až se to zdá jako totální nesmysl :think:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama