Manžel nechce hlídat

1223
5.8.13 11:20

Manžel nechce hlídat

AHojky potřebovala bych poradit..
Máme dceru-9.měsíců a já mám problém s tím, že manžel nechce malou ani jeden den pohlídat. Jo když jdu do sprchy tak to tech 10-15 min vydrží, ale už příjdu a strká mi ji..Pracuje jako horník, takže vím, že chodí po práci utahaný, ještě bydlíme na baráku, kde je hodně práce na zahradě, ale o to se nějak staráme společně, já většinou když malá dopoledne spinká, od odpoledne. Každý den mám navařeno, uklizeno, lítání kolem malé(začala ted lozit, takže asi víte co to obnáší :mrgreen: )A chtěla bych aby občas malou pohlídal, šel s ní ven, abych taky měla čas pro sebe, kadeřnice, nákupy atd..Jenže na to mi řekne, že si tyhle věci mám zařídit ráno, dopoledne(tim padem i s malou),protože on je unavený z PRÁCE a JÁ JSEM JEN DOMA a jeste bych chtela více volna!!(podle něj) tímhle to končí, protože už nemám sílu se hádat :evil: Muzete mi poradit co s tím? :nevim: Vyhrožuje mi, že další dítě bude na mateřské on(ale pritom nepohlida ani první. Prostě si myslí, že jsem fakt na dovolenéé a to mě vytáčí :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6787
5.8.13 11:23

Pošlii ho už teď na rodičovskou, to se dá měnit snad každý měsíc, tak ať si to na měsíc zkusí a ty se vrať do práce a uvidíš jestli si to neroozmyslí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1223
5.8.13 11:25

@subsomi to me taky napadlo, ale do práce se mi ač na chvíli jeste moc nechce :roll: :lol: A taky, co když se mu to zalíbí a mě už doma nenechá :lol: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20554

Tak mu nevař, neper, neuklízej..jsi přece na mateřské a jsi placená za péči o dítě..ne za péči o chlapa a domácnost.. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3403

@Nela89 No, já bych přistoupila na to, ať je na rodičovské on, ať si to užije :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
5.8.13 11:26

Tak se neptej a oznam to, jdu dneska odpoledne s kámoškou. Dítě máš přebalený, plíny jsou tady, na lednici máš rozpis co kdy krmit, pa. Nedojde mu to, dokud si to nevyzkouší na vlastní kůži- ať už dobrovolně nebo trochu násilně :) Protože taky můžeš na pár dní z nějakého důvodu být v nemocnici a asi poslední co byste oba chtěli by bylo, aby chlap sotva věděl, jak se dítě jmenuje, natož se postarat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1520
5.8.13 11:27

Tak tu další mateřskou bych mu docela přála! Možná by se ještě rád vrátil fárat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3115
5.8.13 11:27

Manžel nemá co hlídat, má se starat, je to přece taky jeho dítě. Musíte najít nějaký kompromis, ale hlavně je potřeba si opravdu uvědomit, že on není chůva ale otec :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20286
5.8.13 11:28
@Nela89 píše:
AHojky potřebovala bych poradit..
Máme dceru-9.měsíců a já mám problém s tím, že manžel nechce malou ani jeden den pohlídat. Jo když jdu do sprchy tak to tech 10-15 min vydrží, ale už příjdu a strká mi ji..Pracuje jako horník, takže vím, že chodí po práci utahaný, ještě bydlíme na baráku, kde je hodně práce na zahradě, ale o to se nějak staráme společně, já většinou když malá dopoledne spinká, od odpoledne. Každý den mám navařeno, uklizeno, lítání kolem malé(začala ted lozit, takže asi víte co to obnáší :mrgreen: )A chtěla bych aby občas malou pohlídal, šel s ní ven, abych taky měla čas pro sebe, kadeřnice, nákupy atd..Jenže na to mi řekne, že si tyhle věci mám zařídit ráno, dopoledne(tim padem i s malou),protože on je unavený z PRÁCE a JÁ JSEM JEN DOMA a jeste bych chtela více volna!!(podle něj) tímhle to končí, protože už nemám sílu se hádat :evil: Muzete mi poradit co s tím? :nevim: Vyhrožuje mi, že další dítě bude na mateřské on(ale pritom nepohlida ani první. Prostě si myslí, že jsem fakt na dovolenéé a to mě vytáčí :roll:

Tohle nechápu, radu bohužel moc nemám. Co mu zkusit vysvětlit, že ty ze starání se o dítě taky bůhví jaký orgasmus nemáš a děláš prostě to, co je potřeba = je to práce jako jakákoliv jiná, jen v prostředí domova. Takže máš nárok a potřebu si taky odfrknout „po práci“.
A pokud argumentuje tím, že s druhým bude doma on, tak bych mu malou asi vrzla na celý den se slovy, ať začne trénovat a udělala bych si hezký den bez dítěte a manžela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ve-ru
5.8.13 11:28

Já se přikláním k @peggy.sl :mrgreen: Sedla bych si doprostřed bordelu a čekala, až přijde z práce, aby viděl dovolenou :lol:
A pokud máš hodné dítě - tady je tip :lol: :lol: :lol:
http://www.loupak.cz/…ske-dovolene

• Nahlásit
  • Citovat
836
5.8.13 11:33

Asi ti moc nepomůžu, ale mám doma NAPROSTO to samé. Manžel pracuje v zemědělství, taky manuálně a argumenty používá úplně ty samé jako ten tvůj…Babičky daleko, hlídání žádné. Vyřešila jsem to paradoxně tím, že jsem šla v 7M malé do práce na částečný úvazek (hlídání platím) a občas jsem jí nechala v jesličkách déle, abych si taky mohla vyřídit tyhle věci, jak říkáš. Má to obrovskou výhodu, že si od prcka trochu odpočineš a sebereš manželovi trochu vítr z plachet, že na něm nejsi úplně závislá. Malá už má přes 2 roky a už se to mírně zlepšilo, už spolu byli sami i 2 hodiny :zed: Jako když slyším maminky, že dají dítě manželovi na celý den a jedou někam si odpočinout…taky se mi někdy otvírá kudla v kapse, když manžela poslouchám, ale je fakt, že manuálně nepracuju, tak to neumím posoudit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
5.8.13 11:34

Zkus mu navrhnout, ať si tu dovolenou (včetně vaření atd.) zkusí třeba někdy o víkendu. Možná přestane mít řeči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2453
5.8.13 11:34

@Nela89 a má taky on nějaký čas pro sebe? Tím by se dalo argumentovat. Pokud jde do práce a pak domů rubčit na baráku, tak se mu celkem až tak nedivím, že očekává, že s jedním dítkem bys mohla třeba kadeřnici zvládnout i sama. Pokud má i on nějaké občasné svoje volno pro zábavu, tak bych trvala na spravedlivé možnosti pro oba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3434
5.8.13 11:36

@Nela89 Kdyby měl manžel pocit, že doma nic nedělám, okamžitě bych přestala se vším. Když začne s tím, že s druhým bude doma on, tak mu malou dej, ať si to teda vyzkouší (se seznamem, co má všechno udělat). Klidně buď s nimi doma, ale s ničím mu nepomáhej - až bude s tím druhým na RD, taky mu nebude mít kdo pomoct, že jo :lol: Tipuju, že by ho to rychle přešlo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
836
5.8.13 11:38

Jo a můj manžel kromě toho, že nehlídá, tak v domácnosti nehne ani prstem, když jsem odjela na týden k rodičům si odpočinout, tak celý týden nemyl nádobí a když jsem se vrátila, tak na všem kožich z plísně a smrad jak blázen a vůbec to neřešil :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama