Manžel nechce nic, chce jen klid - má depresi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 23:45
Manžel nechce nic, chce klid

Holky prosím o názor, radu..jsem zoufalá a uvažuji, že odejdu. Muž má asi depresi, již delší dobu, ale nechce si to přiznat ani s tím nic dělat. Je to složité, celé naše dlouhé manželství 20 let, překonali jsme mnohé. Poslední dobou se to vše zhoršuje. Manžel zamrz a je mu tak asi nejlépe, ale já z toho šílím. Nedává na jevo city, emoce, prostě nic. Nespí se mnou ani v ložnici, vše odmítá. Nechce o tom mluvit, zkoušela jsem myslím už vše. Prosby, po dobrém, po zlém, slzy, vše hodit za hlavu a denně se tvářit že je vše ok, jsem z toho už pěkně frustrovana…
Najít si milence mi prostě nejde, nejsem zatím v tomto stádiu a brala bych to jako konečnou a navíc ho mám stále ráda a záleží mi na něm. Ráda bych to nějak srovnala, ale jak? Vše odmítá. Nechat to být dlouhodobě prostě nedokážu. Potřebuji parťàka, komunikovat, smát se a žít. Přijdu si vycucla jak citron:(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Reakce:
poučená
Ukecaná baba ;) 1552 příspěvků 09.04.19 23:50

Asi bilancuje svůj život. Říká si: „Mládí je v p*deli, do penze daleko.“

Anebo ho něco tíží, o čem nechce mluvit.

Nejde se vcítit do něj? 20 let jste spolu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 23:55

Tak určitě, taky si myslím, tíží ho spoustu věcí, některé prkotiny, ale chlapy to berou jinak…Ale od toho jsme přeci manželé, partneři, abychom se vzájemně podpořili a udělali si ten život hezký…nic zásadního se u nás neděje. Nemusí mě proto úplně odstrihnout přeci.

Jabadabadu
Zasloužilá kecalka 716 příspěvků 09.04.19 23:56

Najdi si nějaký vlastní koníčky a nech manžela na pokoji. Nemůžeš čekat, že ti manžel bude po 20letém manželství dělat parťáka a komunikovat s tebou nad rámec provozních věcí. Teď už nemá důvod se před tebou přetvařovat a hrát zamilované divadlo. Průměrná ženská není pro chlapa vyjma sexu partner k zábavě a komunikaci. K tomu má hospodu, kamarády a vlastní koníčky. :mavam:

poučená
Ukecaná baba ;) 1552 příspěvků 10.04.19 00:01
@Anonymní píše:
Tak určitě, taky si myslím, tíží ho spoustu věcí, některé prkotiny, ale chlapy to berou jinak…Ale od toho jsme přeci manželé, partneři, abychom se vzájemně podpořili a udělali si ten život hezký…nic zásadního se u nás neděje. Nemusí mě proto úplně odstrihnout přeci.

Zajdi k psychologovi. Dá ti náhled, jak to muži po 20 letech manželství mají. Co jim běhá v hlavě. Jisté je, že něco jiného, než ženám.

belladonna
Závislačka 2990 příspěvků 10.04.19 00:03
@Jabadabadu píše:
Najdi si nějaký vlastní koníčky a nech manžela na pokoji. Nemůžeš čekat, že ti manžel bude po 20letém manželství dělat parťáka a komunikovat s tebou nad rámec provozních věcí. Teď už nemá důvod se před tebou přetvařovat a hrát zamilované divadlo. Průměrná ženská není pro chlapa vyjma sexu partner k zábavě a komunikaci. K tomu má hospodu, kamarády a vlastní koníčky. :mavam:

„Nedává na jevo city, emoce, prostě nic. Nespí se mnou ani v ložnici, vše odmítá. Nechce o tom mluvit“. Vždyť toto je šílené. To není jen nějaké přetvařovat a hrát zamilované divadlo. Já bych to tedy nazvala krizí, když to nechce řešit on, zašla bych možná k odborníkovi sama, pro nějaké rady. Netuším, co poradit, když promluva s manželem nepomáhá.

Průzkumník
Závislačka 2592 příspěvků 10.04.19 00:05
@Anonymní píše:
Holky prosím o názor, radu..jsem zoufalá a uvažuji, že odejdu. Muž má asi depresi, již delší dobu, ale nechce si to přiznat ani s tím nic dělat. Je to složité, celé naše dlouhé manželství 20 let, překonali jsme mnohé. Poslední dobou se to vše zhoršuje. Manžel zamrz a je mu tak asi nejlépe, ale já z toho šílím. Nedává na jevo city, emoce, prostě nic. Nespí se mnou ani v ložnici, vše odmítá. Nechce o tom mluvit, zkoušela jsem myslím už vše. Prosby, po dobrém, po zlém, slzy, vše hodit za hlavu a denně se tvářit že je vše ok, jsem z toho už pěkně frustrovana…
Najít si milence mi prostě nejde, nejsem zatím v tomto stádiu a brala bych to jako konečnou a navíc ho mám stále ráda a záleží mi na něm. Ráda bych to nějak srovnala, ale jak? Vše odmítá. Nechat to být dlouhodobě prostě nedokážu. Potřebuji parťàka, komunikovat, smát se a žít. Přijdu si vycucla jak citron:(
@poučená píše:
Asi bilancuje svůj život. Říká si: „Mládí je v p*deli, do penze daleko.“

Anebo ho něco tíží, o čem nechce mluvit.

Nejde se vcítit do něj? 20 let jste spolu.

Tak nevím co je hustší. :think:

Jabadabadu
Zasloužilá kecalka 716 příspěvků 10.04.19 00:07
@belladonna píše:
„Nedává na jevo city, emoce, prostě nic. Nespí se mnou ani v ložnici, vše odmítá. Nechce o tom mluvit“. Vždyť toto je šílené. To není jen nějaké přetvařovat a hrát zamilované divadlo. Já bych to tedy nazvala krizí, když to nechce řešit on, zašla bych možná k odborníkovi sama, pro nějaké rady. Netuším, co poradit, když promluva s manželem nepomáhá.

To není žádná krize ale přirozený posun. Nemůžeš čekat od chlapa po 20 letech manželství, že ti bude vyznávat city, emoce (co to je?), atd. A že spí mimo ložnic? Asi se tak líp vyspí, co je na tom? Zakladatelka by se měla vzpamatovat a najít si vlastní zábavu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.19 00:10

Koníčky já mám až dost, nejsem žádná puťka domácí co čeká až co manžel a povesi se mu hned kolem krku když dorazí domů. Taky vím, že má nějakou krizi, asi středního věku, dost jsem o tom všem četla, abych byla v obraze. Holky, vše mám zmapovane, jen potřebuji určit nějaký směr, kudy dál. Děkuji

poučená
Ukecaná baba ;) 1552 příspěvků 10.04.19 00:11

Třeba je opravdu hlavně unavený. Umím si představit, že člověk potřebuje klid, ticho a klid. Tak mu ho dopřej a netrap se nad tím. Ten čas využij pro svou radost jinou, než dosud.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.19 00:15

To je přesný, netrápit se tím. To bych potřebovala pochopit.

poučená
Ukecaná baba ;) 1552 příspěvků 10.04.19 00:26
@Anonymní píše:

„Netrápit se“, to jde udělat tak, že si člověk v hlavě odkloní dosavadní myšlenky. Dá jim pomyslnou výhybku, aby mu nevpluly do hlavy. Místo nich si do hlavy zavolá myšlenky radostného těšení se. Prostě uděláš si program na dobu, kterou jsi dosud trávila s mužem a na něj se budeš celý den těšit, tedy na ten svůj program. Změní ti to život od základů. Muž bude ve svém klidu a tichu a ty budeš naplněna radostí. Tak bude všechno v nejlepším pořádku.

belladonna
Závislačka 2990 příspěvků 10.04.19 00:32
@Jabadabadu píše:
To není žádná krize ale přirozený posun. Nemůžeš čekat od chlapa po 20 letech manželství, že ti bude vyznávat city, emoce (co to je?), atd. A že spí mimo ložnic? Asi se tak líp vyspí, co je na tom? Zakladatelka by se měla vzpamatovat a najít si vlastní zábavu.

já bych to taky nedokázala hodit za hlavu, že se mnou partner nekomunikuje, že nemáme sex, že odmítá řešit společné problémy, že neřeší svoji možnou depresi. Já v tom vidím problém, některé tady spíš normální stav po 20 ti letech, no. Sama nevím, jak spolu budeme vycházet za 20 let samozřejmě, ale hádám, že toto by mi silně nevyhovovalo. Mít svůj klid, své rozdílné koníčky klidně, to se čekat dá. Oddělené ložnice praktikujeme už teď, ale spíš ta nekomunikace, lhostejnost atd. To bych asi nedávala.

Průzkumník
Závislačka 2592 příspěvků 10.04.19 00:33
@Anonymní píše:

No jestli ti k tomu nestačilo 20 let. Hm…

Dal bych mu půl roku na to začít se sebou něco dělat a pak :mavam:

Průzkumník
Závislačka 2592 příspěvků 10.04.19 00:35
@belladonna píše:
já bych to taky nedokázala hodit za hlavu, že se mnou partner nekomunikuje, že nemáme sex, že odmítá řešit společné problémy, že neřeší svoji možnou depresi. Já v tom vidím problém, některé tady spíš normální stav po 20 ti letech, no. Sama nevím, jak spolu budeme vycházet za 20 let samozřejmě, ale hádám, že toto by mi silně nevyhovovalo. Mít svůj klid, své rozdílné koníčky klidně, to se čekat dá. Oddělené ložnice praktikujeme už teď, ale spíš ta nekomunikace, lhostejnost atd. To bych asi nedávala.

No ale on to není partner. Když nekomunikuje, nemá se mnou sex, odmítá řešit problémy, to je kámoš s výhodama ovšem on ty výhody jen čerpá.

Prostě kdo nechce být veden, ten bude vlečen.

A mnohé se nechávají vléci tokem myšlenek.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Váš příspěvek
Reklama