Manžel nemá rád konflikt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.19 12:37
manžel nemá rád konflikt

Ahoj, chtěla bych si trochu ulevit. Můj muž je zlatý a hodný člověk. Přijde mi, že je každý rok hodnější. Problém je, že se začal tak vyhýbat konfliktu, že radši vinu vezme na sebe, než by si dělal starosti. Dneska jsme měli donášku a ten blbý řidič sousedům zbořil plot. Můj manžel bez debat vinu vzal na sebe a okamžitě sousedům přislíbil opravu plotu, řidič jen zamumlal omluvu, skočil do auta, když viděl, že má šanci, a zmizel. A tohle je jedno z mnoha. Zásadně nevymáháme reklamace, když se nám něco pokazí, protože si nechce s lidmi dělat zlou krev, prý mu to za to nestojí. Takže to dělám já a to si ještě občas poslechnu, že si zbytečně dělám s lidmi zle. Jako manžel je opravdu hodný, ale dneska se cejtím, jak kdybychom sousedům ten plot zbořili my, protože muž okamžitě vyběhl s omluvala a nabídkama, jak jim to opraví, a rovnou na ulici začal konat. Kolemjdoucí by řekli, že ten, co boural, byl můj manžel. Nakonec jsem to teda zatrhla, že prostě není náš problém, že ten řidič boural, a že si to sousedi mají vyřídit s ním. :( náladu mám úplně pokaženou. anonymně, chci si jen ulveit a vím, že kdyby to tu někdo známý našel a manželovi se to doneslo, tak by mu to bylo hodně líto.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Božislava
Závislačka 3143 příspěvků 20.05.19 12:49

Tvůj mírumilovný muž potřebuje pevnou ruku. :?

Lama Lama
Hvězda diskuse 53242 příspěvků 20.05.19 12:53

Jojo, todle dělají lidé s nízkým sebevědomím. Jsou hodní a pro druhé by se rozkrájeli, protože jeji hodnota je závislá od hodnocení okolí. A negativní je tedy nežádoucí. Neřídí se sami sebou, zda jim jejich konání dává smysl, ale okolím

babanci
Ukecaná baba ;) 1781 příspěvků 20.05.19 12:58

Možná, kdybys měla nějakého rapla vzteklého, jaké kolem sebe vidím denně, že bys byla za takového hodného radši. Jak to tak pozoruju, buď jsou to neskuteční vzteklouni, co jsou na první našlápnutí hned celý vaření, ale zase jsou akční a do života hrr nebo hodní kliďasové, co je zase nechává v klidu i to, že v koupelně opadaly dlaždice už před čtvrt stoletím. :lol: :lol: :lol: Existuje něco mezi?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.19 13:01

Tak jsme se teď s manželem trochu chytli. Trvá na tom, že plot sousedům zaplatíme my, protože to byla naše donáška a není fér hodit sousedům na krk číslo cizího chlapa a říct jim vyřeště si to. Bublá mi krev. Sebevědomí nízké nemá, nevím, proč to dělá. Přijde mi, že zkrátka chce mít klid a že si za žádnou cenu nechce nikoho pohněvat. Asi až na mě teda. Nebo to mám opravdu pokroucené já a manžel má pravdu?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.19 13:02
@babanci píše:
Možná, kdybys měla nějakého rapla vzteklého, jaké kolem sebe vidím denně, že bys byla za takového hodného radši. Jak to tak pozoruju, buď jsou to neskuteční vzteklouni, co jsou na první našlápnutí hned celý vaření, ale zase jsou akční a do života hrr nebo hodní kliďasové, co je zase nechává v klidu i to, že v koupelně opadaly dlaždice už před čtvrt stoletím. :lol: :lol: :lol: Existuje něco mezi?

asi ne :cert: :D

Lama Lama
Hvězda diskuse 53242 příspěvků 20.05.19 13:03
@babanci píše:
Možná, kdybys měla nějakého rapla vzteklého, jaké kolem sebe vidím denně, že bys byla za takového hodného radši. Jak to tak pozoruju, buď jsou to neskuteční vzteklouni, co jsou na první našlápnutí hned celý vaření, ale zase jsou akční a do života hrr nebo hodní kliďasové, co je zase nechává v klidu i to, že v koupelně opadaly dlaždice už před čtvrt stoletím. :lol: :lol: :lol: Existuje něco mezi?

Ano, existuje. Oboje, co popisuješ, je nevyrovnaný člověk s nízkým sebevědomím. Jen jeden to řeší útěkem od konfliktů, druhý to skrývá za macho-chování.
A pak jsou vyrovnaní sebevědomí jedinci, kteří ví, co chtějí jdou si asertivně za tím a zvládnou to bez arogance, agrese, manipulací.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1802 příspěvků 20.05.19 13:06

Nemá pravdu. Udělala bych to, a asi i většina, to stejné, jako ty. Asi bych to tedy nenechala úplně vyřizovat sousedy, ale zavolala bych do té firmy a chtěla kontakt na zaměstnance, který vašim sousedům ten plot rozbil a ten potom předala sousedům ať se s ním domluví, jak škodu uhradí. Nechápu, proč byste to měli platit vy.

Uživatel je onlineDustInTheWind
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 20.05.19 13:12
@Anonymní píše:
Tak jsme se teď s manželem trochu chytli. Trvá na tom, že plot sousedům zaplatíme my, protože to byla naše donáška a není fér hodit sousedům na krk číslo cizího chlapa a říct jim vyřeště si to. Bublá mi krev. Sebevědomí nízké nemá, nevím, proč to dělá. Přijde mi, že zkrátka chce mít klid a že si za žádnou cenu nechce nikoho pohněvat. Asi až na mě teda. Nebo to mám opravdu pokroucené já a manžel má pravdu?

To už je fakt přehnané. Vždyť na tohle je určené pojištění odpovědnosti (povinné ručení) toho řidiče.

Na hraně kvůli sousedským vztahům bych bral, kdyby třeba řemeslníci něco dělali u vás a z toho vznikla u sousedů, tak to napravíte sami a vyřešíte si to s nimi, ale tohle už ne.

Když chce být manžel tak moc korektní, tak si nechte postoupit tu pohledávku na náhradu škody a můžete to uplatňovat na pojišťovnu řidiče.

_.Emilyyy
Ukecaná baba ;) 1093 příspěvků 20.05.19 13:14
@babanci píše:

Existuje, neco mezi jsou prave ty normalni chlapi ;) :lol:.Nedokazu si predstavit, ze bych byla s muzem podpantoflakem :zed:

Příspěvek upraven 20.05.19 v 13:22

Uživatel je onlineUslava
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 20.05.19 13:20

Zkuste se domluvit, že takové problémy budeš řešit ty. 8) Nemusí to být vždy nutně chlap. Třeba bude rád. Já taky konflikty nesnáším, ale všeho moc škodí. Není to vaše starost, ale když už se do toho tak dal, tak ho nech. Začněte od příště. Třeba to půjde.

baimoli
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 20.05.19 14:18
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych si trochu ulevit. Můj muž je zlatý a hodný člověk. Přijde mi, že je každý rok hodnější. Problém je, že se začal tak vyhýbat konfliktu, že radši vinu vezme na sebe, než by si dělal starosti. Dneska jsme měli donášku a ten blbý řidič sousedům zbořil plot. Můj manžel bez debat vinu vzal na sebe a okamžitě sousedům přislíbil opravu plotu, řidič jen zamumlal omluvu, skočil do auta, když viděl, že má šanci, a zmizel. A tohle je jedno z mnoha. Zásadně nevymáháme reklamace, když se nám něco pokazí, protože si nechce s lidmi dělat zlou krev, prý mu to za to nestojí. Takže to dělám já a to si ještě občas poslechnu, že si zbytečně dělám s lidmi zle. Jako manžel je opravdu hodný, ale dneska se cejtím, jak kdybychom sousedům ten plot zbořili my, protože muž okamžitě vyběhl s omluvala a nabídkama, jak jim to opraví, a rovnou na ulici začal konat. Kolemjdoucí by řekli, že ten, co boural, byl můj manžel. Nakonec jsem to teda zatrhla, že prostě není náš problém, že ten řidič boural, a že si to sousedi mají vyřídit s ním. :( náladu mám úplně pokaženou. anonymně, chci si jen ulveit a vím, že kdyby to tu někdo známý našel a manželovi se to doneslo, tak by mu to bylo hodně líto.

To nechápu. Ten řidič je zodpovědný. Nechápu, jaktože odjel! Měli jste si to vyfotit (vy nebo sousedé, je to proboha jejich plot!) a pokud je ta škoda velká, tak zavolat policii, aby sepsali protokol. Zavolejte společně do té firmy, jméno řidiče a nahlaste, co se stalo. Stejně to vyplatí z pojistky.

Annabela11
Závislačka 3743 příspěvků 20.05.19 14:33
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych si trochu ulevit. Můj muž je zlatý a hodný člověk. Přijde mi, že je každý rok hodnější. Problém je, že se začal tak vyhýbat konfliktu, že radši vinu vezme na sebe, než by si dělal starosti. Dneska jsme měli donášku a ten blbý řidič sousedům zbořil plot. Můj manžel bez debat vinu vzal na sebe a okamžitě sousedům přislíbil opravu plotu, řidič jen zamumlal omluvu, skočil do auta, když viděl, že má šanci, a zmizel. A tohle je jedno z mnoha. Zásadně nevymáháme reklamace, když se nám něco pokazí, protože si nechce s lidmi dělat zlou krev, prý mu to za to nestojí. Takže to dělám já a to si ještě občas poslechnu, že si zbytečně dělám s lidmi zle. Jako manžel je opravdu hodný, ale dneska se cejtím, jak kdybychom sousedům ten plot zbořili my, protože muž okamžitě vyběhl s omluvala a nabídkama, jak jim to opraví, a rovnou na ulici začal konat. Kolemjdoucí by řekli, že ten, co boural, byl můj manžel. Nakonec jsem to teda zatrhla, že prostě není náš problém, že ten řidič boural, a že si to sousedi mají vyřídit s ním. :( náladu mám úplně pokaženou. anonymně, chci si jen ulveit a vím, že kdyby to tu někdo známý našel a manželovi se to doneslo, tak by mu to bylo hodně líto.

Chlap je spíš trouba nez hodny…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.19 15:17
@baimoli píše:
To nechápu. Ten řidič je zodpovědný. Nechápu, jaktože odjel! Měli jste si to vyfotit (vy nebo sousedé, je to proboha jejich plot!) a pokud je ta škoda velká, tak zavolat policii, aby sepsali protokol. Zavolejte společně do té firmy, jméno řidiče a nahlaste, co se stalo. Stejně to vyplatí z pojistky.

Manžel ho nechal odjet, než jsem zasáhla, řekl řidiči, že je to v pořádku, že my to zařídíme.
Načež řidič hupsnul do auta a prásknul do bot. Manžel rovnou v saku zahodil kufřík do trávy a začal jim plot na místě opravovat. Pořád mi vře krev a mám chuť manžela konfrontovat. Zároveň vím, že jako vždy, my řekne, že to nestojí za naše nervy a že nechápe, co udělal špatně. Manželův argument je, že než se tím zatěžovat, tak na to za hodinu vydělá. To má pravdu, nosí domů velké peníze. On je od přírody hodný, ale přijde mi, že poslední dobou už to opravdu hraničí s tím, že ho každý akorát využívá. Jak jsem psala, tohle není první, a asi ani poslední příklad. No to jsem se zase vytočila :cert:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.19 15:26

A asi je to i tím, že já jsem spíš pravý opak. Bože jsem tak vytočená, že vzteky pomalu nevidím. No nic, nechám to být. Pokud sousedi budou chtít peníze či opravu po nás, manželovi řeknu, ať si to jde zařídit jak chce, že já se angažovat nehodlám. Příště budu rychlejší a zatrhnu to hned.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama