Manžel se chce rozvést

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 22:02
Manžel se chce rozvést

Ahojte maminky i nemaminky,

obracím se na vás protože mi je hrozně :-( můj manžel trpí schizofrenii neléči jí nechce si to přiznat :-( byla jsem obviněná z věcí které jsem neprovedla. Řekl mi že v sobě má prázdno myslí si že mě už nemiluje oznámil to své mámě a semnou se domlouvá na rozchodu:-( máme malou holčičku já ho miluji a nechci ho ztratit. Nevím jak se mám chovat zda odejít nebo ne. Nemám zatím kam odejít, nechce semnou spát v posteli zavírá se předemnou a já samozřejmě chodíla a prudila vyčítala jsem mu hodně věcí které jsou pravda např. ztratil zájem o vše do práce nechodí jsme spolu 24 hodin denně. Na otázku zda se to spraví mi říká že tenhle pocit zná a že je to už v háji:-( jeho máma mi radí zůstat nevím jak se k němu chovat a jak manželství zachránit poradte mi prosím :-( na otázky odpovím děkuji vám

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 10.11.14 22:08

Tak to je mi moc líto, že jste se jako rodina dostali do takové situace…schizo­frenie není zrovna lehká diagnóza. Nevím, jak bych se zachovala…asi bych se vší silou snažila o to, aby bral léky, snažila bych se ho donutit jakkoli to jde, klidně bych ho i nechala hospitalizovat proti jeho vůli, aby mu nastavili léčbu, dokud se nestabilizuje.
Neléčená schizofrenie je totiž průšvih…obzvlášť, když máš malé dítě. V tom případě i ty nejhorší scénáře, co tě napadnou, můžou být reálné.

Gosi
Kelišová 5813 příspěvků 10.11.14 22:17

Jestliže má schizofrenii(má ji, nebo si myslíš, že ji má?) a nic s tím neplánuje dělat, tak běž… to, že jeden chce na vztah opravdu nestačí i kdyby byl v pořádku, bohužel…můžeš se teda zkusit jít poradit za nějákým odborníkem a spíš co on by ti k tomu řekl…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 22:21
zakladatelka

Majki. r : je to prostě průšvih :-( k malé se chová úžasně miluje jí jen vidí prostě problém u mě. Chtěl po mě doznání z toho že jsem jeho myšlenku kterou napsal napsala do televize :roll: 8o že nás sledují jak se milujem atd… o nočním vidění mluvil. Už vidím jak se o nás normální rodinu někdo zajímá :roll: je mi hrozně bojim se odejít když odejdu tak to bud bude konec nebo mu možná cvakne že nás miluje. Nechce si svou nemoc přiznat. Holky nejhorší na tom je že je to ten nejlepší táta a manžel do ted byl taky nejlepší :-( říká mi jak mě má rád jako člověka že mi přeje to nejlepší ale že tam ta láska není a že za to můžu já :-( hledám si byt abych se postarala o malou v penězích zatím problém tak velký není. Koupily jsme před měsícem ještě jeden dům před rekonstrukcí ale napsala jsem ho na něj :zed: slibuje že ho přepíše zpět ale o to tu ted nejde

meduzza
Echt Kelišová 8773 příspěvků 10.11.14 22:24

Zakladatelko to je hrozné. Tu schizofrenii diagnostikoval odborník?

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 10.11.14 22:28

Nevěřila bych jeho řečem o tom, že tě nemiluje, pokud nebere léky. Brala bych všechno hooodně s rezervou. Schizofrenie je hodně smutná nemoc. Pokud jsou pacienti dozorovaní a berou léky, můžou prožít vcelku kvalitní život, ale jakmile neberou léky, je to hazard i s životy ostatních…v mém blízkém okolí se stala hrozná tragédie právě kvůli schizofrenikovi, který nebral léky, bylo to i ve zprávách.
Manžela miluješ, tak mu pomoz co to jen jde. Poptej se odborníků, jak docílit toho, aby bral léky. A jak mít jistotu, že je bere každý den. Někdy si to hlídají i sami lékaři, může docházet např. několikrát týdně k lékaři, který mu bude podávat léky, jakmile by nepřišel, je to varovný signál pro hospitalizaci.
Ale pokud uděláš všechno pro to, abys mu pomohla a on stejně nebude brát léky, sbalila bych se s malou a nechala bych se rozvést…okamžitě bych omezila styky a rozhodně bych ho nenechala s malou o samotě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 22:31
Zakladatelka

No prakticky ano :-(pracovala jsem ve zdravotnictví a dle jeho příznaků to sedí jistě. Myslí si že ho sledují na mě si vymýšlí pohádky a chce doznání 8o to jsou příběhy jak z televize trpí paranoiou nemůžu něco říct hned to vztahuje na sebe když si něco s bratrem řekneme vidí tom že se na něj domlouváme 8o vzala jsem ho k neurologovi je po téžkém úraze hlavy který měl ještě přede mnou udělal z toho to že ho chci vzít do blázince že to by se mi líbilo :-( jsem na dně miluju ho a fakticky nevím co dál

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 10.11.14 22:32

Vůbec tě nechci strašit, ale je to natolik závažná věc, že by sis měla hlídat i jakékoli první známky agrese. Zatím tě může jen vinit z jeho výmyslů, pokud se ale nebude léčit, tak se to časem může stupňovat a nebude tě jen vinit, ale i trestat.
Jak mu byla ta schizofrenie diagnostikovaná? A jak je to dlouho? Co byl spouštěč?

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 10.11.14 22:35

Tak jestli jsi ho diagnostikovala jen ty, pak je třeba, abys ho nějak dostala i k odborníkovi. Pomůže to jak jemu, že ho třeba donutí brát ty léky, ale i tobě, protože se budeš mít na koho obrátit. Každopádně to nejde jen nechat být.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 22:37
Zakladatelka

Majki. r

ono je to těžké snažila jsem se mu pomoci :-( sama jsem si v jednu chvíli myslela že je to mnou tak jsem navrhla antidepresiva pro mě 8o a on mi řekl určitě je chceš dávat mě! vypojil pc máme dva ten byl jeho s tím že se spojuji s někým atd… nemohu se podívat ani na účet :-( udělat příkazy nic řekl mi že ve mě už nemá důvěru :-( nemám ani kamarádky pouze jednu žila jsem jen pro něj a dceru a ted jsem v háji jsem silná protože jsem nemohla ani chodit cvičit hned by mi to oplácel :-( ale jinak pro nás udělal všechno a co se stalo za tu tragédii?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 22:41
Zakladatelka

Majki. r

on ví že jí má ale nechce si to přiznat ví to i jeho rodina takové scény jsme zažily všichni ale nechce si to přiznat a jít k doktorovi :-( netuším co byl spouštěč asi ta myšlenka umím chiromantii a řekla jsem mu že má talent na psaní at to zkusí tak to zkusil dal mi to přečíst a pak to viděl prý v televizy a já ho zradila 8o plakala jsem ted hodně už mi to ani nejde :-( zavírá se do jiného pokoje nechce abych na něj sahala nic :nevim:

pikola
Generální žvanilka 20186 příspěvků 10.11.14 22:45

Ja bych asi odesla a pokud by vas chtel zpatky musel by se lecit. Tohle prece neni zivot, prece nechces aby v tom zilo vase dite.

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 10.11.14 22:46

Napadá tě, jak bys ho mohla donutit brát léky a jít k doktorovi? Rodina ti nepomůže? Ví nějaký lékař, že má tuhle diagnózu?

Electrolux_EHM_4400
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 22:46
@Anonymní píše:
Majki. ron ví že jí má ale nechce si to přiznat ví to i jeho rodina takové scény jsme zažily všichni ale nechce si to přiznat a jít k doktorovi :-( netuším co byl spouštěč asi ta myšlenka umím chiromantii a řekla jsem mu že má talent na psaní at to zkusí tak to zkusil dal mi to přečíst a pak to viděl prý v televizy a já ho zradila 8o plakala jsem ted hodně už mi to ani nejde :-( zavírá se do jiného pokoje nechce abych na něj sahala nic :nevim:

A ty jsi byla u doktora pres hlavu na vysetreni? :think:

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 10.11.14 22:54

@Electrolux_EH­M_4400 co tím chceš říct?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Český lev ON-LINE: Červený koberec zazářil hvězdami, kdo ale zazáří u cen?

Dnes je tu 26. ročník Českého lva, kdy se po červeném koberci do Rudolfina... číst dále >

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >