Manžel si vzal půjčku

Anonymní
30.7.21 17:13

Manžel si vzal půjčku

Ahoj potřebuju poradit. S rodiči mého manžela jsem do teď měla fajn vztah. Nebo jsem si to aspoň myslela. Včera jsem zjistila ale dost nepříjemnou zprávu. To, že jsou zadlužený jsem věděla, ale nikdy jsme se nějak o tom nebavili, nezajímalo mě to. Ráno k nám přijel manželův otec, dali jsme kafe a já asi hodinu na to odjela pryč. Když jsem přijela domu, manžel chtěl vědět, kde je jeho rodnej list. Byl rozčílenej, nevěděla jsem proč a dala mu ho. Odjel. Já mu pak psala jestli mi může říct o co jde. Nakonec z něj vypadlo, že je v bance a půjčuje si pro své rodiče peníze. Já okamžitě začala s tím, že to teda ani náhodou. No půjčil si je. Když přijel i s jeho tátou, tak na mě - jeho táta, spustil, že kdyby moje rodiče potřebovali, taky bych jim pomohla. Já začala vyšilovat, že jako co to je, že mi nikdo nic neřekne, že to měli semnou první probrat. Na to argumentoval, že prostě nechtěl abych to věděla, že to je mezi nima. Mě se to samozřejmě nelíbí, aby manžel si bral kvuli nim nějaký půjčky. Bohužel je pozdě, už to udělal. Manžel tvrdí, že to zamnou jít nemůže -když to nebudou splácet, že to je psané jen na něj a že paní co to s nima sepisovala, tak tam napsala jen manžela a řekla jim, že zamnou případnej dluh přijít nemůže. Mě to přijde jako blbost, myslím si, že když jsme manželé, že je to prostě na oba. Jak to je nevím, nikdy jsem půjčku neměla. Manžel (snad a doufám) jinou než tuhle taky nemá. Já jsem z toho na prášky. Čekáme mimino, financí taky nemáme zrovna moc, hlavně ne na to, aby jsme platili případnou půjčku, kdyby se jeho rodiče rozhodli to neplatit. Mám pravdu já-že to půjde případně na oba, nebo je to opravdu tak, že to půjde jen na manžela? Šílim z toho, jsem za to na manžela opravdu naštvaná. S manželem jsme o tom mluvili. Slíbil, že další půjčku už brát nebude, ale kdo ví, jestli by mi to řekl, když ho nutili do toho, aby mi to neříkal. Já jim tohle nedokážu odpustit, ještě jak na mě jeho táta řval. On je už rok bez práce, na pracáku, pochybuju, že teď do práce začne chodit, aby měl z čeho dluh platit.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1471
30.7.21 17:18

Do 300 tisíc nemusíš být nikde na smlouvách uvedena.
Takhle si bývalý od kamarádky napůjčoval v menších půjčkách 500 tisíc a pak musela půlku splácet v rámci SJM prachy, z kterých nic neměla a chlap je prošustroval s milenkou.
Kolik si půjčil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19344
30.7.21 17:18

Prekerni situace, ja bych byla nas.na az na pudu. Jsou veci, ktere mezi sebou manzele proste musi probrat. To, ze nejste zrovna zadni Rockefelleri to jeste umocnuje. Pridej k tomu to, ze na tebe jeste tchan rval, nepracuje 8o (z ceho by to jako splaceli), cili penize uz s nejvetsi pravdepodobnosti neuvidite. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2642
30.7.21 17:19

Tak to bych byla naštvaná taky… A. Podle mě je to blbost… Jste manželé a ta půjčka je obou si myslím ale nevím.. Se divím že ještě jeho táta na tebe řval. 🤦🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1471
30.7.21 17:20

A má manžel s rodiči sepsanou smlouvu o půjčce? Nebo na dobré slovo?
K čemu tu půjčku potřebovali?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19344
30.7.21 17:20

Taky nechapu, na co utahl tveho muze. Tvuj muz uvazuje cim? Tchanovci maji dluhy, tak tuhle pujcku potrebuji na co? Protoze tu prvni v pohode zvladaji splacet? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6215
30.7.21 17:21

Pokud to nebudou rodiče splácet, tak budou uhánět manžela, ne tebe to je pravda. Ovšem pokud byste splácet nemohli seberou vám společný majetek. Takže se to stejně týká obou.
Jednání je naprosto sprostý a s manželem byste se měli na tom dohodnout a rozhodnout společně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15779
30.7.21 17:23

Tak to je hnus. Samozřejmě jsi spoludlužník. Proto u mě manželství nehrozí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19086
30.7.21 17:23

Jste manzele, tudis kdyby to nebylo radne splaceno, dluh jde i za tebou. Kolik si pujcil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1067
30.7.21 17:24

Je to na oba, když přijde na nejhorší tak to máte fifty fifty..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1471
30.7.21 17:26

Být tebou, v pondělí sháním právníka na zúžení jmění manželů.
@zoidberg proto před svatbou zrušení jmění manželů a hodně dobře sepsanou předmanželskou smlouvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5640
30.7.21 17:28

:zed: už zas nezodpovědnost a dluhy, nejhorší je, že jsou v tom city/rodina v člověku se logicky pere co je správné a co NE..
trvej nejméně na tom, že se půjde k notáři/na poštu podepsat Uznání dluhu na celou částku včetně úroků (na netu máš vzory, bude tam uveden i důvod, číslo půjčky, banky, údaje manžela, jeho rodičů) - chci vidět, jak půjdou nadšení ověřovat podpisy!

Dále bych trvala na tom, aby mi doložili, jak s penězi naložili - tj. vyplatili předchozí půjčky!! protože dluh spadá opravdu do SJM a týká se i tebe!

Znám dost rodin, kde se půjčky pro děti/rodiče berou, většinou jsou to sociálně slabší a průměrné rodiny, kde není peněz opravdu nazbyt a kde se z generace na generaci prostě neumí počítat a hospodařit! takže hlídej i manžela, nemá dobrou finanční gramotnost.
V tom uznání dluhu by bylo ideální stanovit povinnost každý měsíc splátku poslat na VÁŠ účet a až vy pak splátku odešlete bance!! jinak jistotu o úhradě nikdy mít nebudeš a každý měsíc budeš mít nervy..
Taky se připrav na tučné penále a upomínky, pokud splátka včas měsíčně neodejde…
No u nás by byla tichá domácnost a už bych měla smlouvu napsanou a žhavila dráty tchánovcům…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6260
30.7.21 17:30

Jak už je psáno, dluh je to tvůj jen do 300 000 to nemusíš ty vědět. Ja bych je hnala všechny. Ještě by po mně tchan řval :cert: :cert:

Příspěvek upraven 30.07.21 v 19:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 17:32

Půjčili si 50tisíc, mají to snad na 3 roky. S úrokama zaplatí 70-80. Papíry jsem do teď žádný neviděla, tatínek si je hned odvezl. Řekla jsem manželovi, že ty papíry chci vidět, protože bůh ví, jestli to opravdu bylo jen 50. Dá se udělat nějaká smlouva, mezi mnou a manželem, že dluh je jen jeho? Nebo aspoň mezi ním a jeho rodiči? Mě tohle vytočilo do příčetnosti. To, že si půjčili je jedna věc a druhá, že po manželovi chtěli ať to předemnou zatají. Já se chci vyhnout jakýmkoli dluhů, nikdy jsem je neměla a ani je mít nechci.

• Citovat
  • Nahlásit
1471
30.7.21 17:36
@Anonymní píše:
Půjčili si 50tisíc, mají to snad na 3 roky. S úrokama zaplatí 70-80. Papíry jsem do teď žádný neviděla, tatínek si je hned odvezl. Řekla jsem manželovi, že ty papíry chci vidět, protože bůh ví, jestli to opravdu bylo jen 50. Dá se udělat nějaká smlouva, mezi mnou a manželem, že dluh je jen jeho? Nebo aspoň mezi ním a jeho rodiči? Mě tohle vytočilo do příčetnosti. To, že si půjčili je jedna věc a druhá, že po manželovi chtěli ať to předemnou zatají. Já se chci vyhnout jakýmkoli dluhů, nikdy jsem je neměla a ani je mít nechci.

Nato jsi měla myslet před svatbou a sepsat předmanželskou smlouvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat