Manžel versus moje mamka :-(

1368
26.9.09 13:00

Manžel versus moje mamka :-(

Předem se omlouvám, jestli to bude zmatené :-( jen bych potřebovala nějakého nezávislého soudce a rádce :wink:

Moje mamka je fajn, mám ji ráda, ale poslední dobou je to horší a horší :-( S tím, jakého jsem si vybrala manžela se nesmířila doteď („kde jsem udělala chybu, že jste si s bráchou vybrali takové životní partnery“ :-( ) neustále vzdychá a všechno mu vyčítá…zkusím zhruba nadnést…
dokud manžel pracoval u firmy a o víkendech dělal fušky - „nebuď pořád v práci, starej se o rodinu, peníze nejsou všechno, tak se uskromníte…“
(bydlíme ve 2+1, žádný luxus nemáme, žijeme normálně. Jak říká manžel, kdyby se flákal po hospodách,tak to pochopím,ale ona mu vyčítá práci…
Teď začal podnikat a začátky jsou dost krušné (hlavně finačně) - mamka:„tak si najdi slušnou práci,proč se pořád za něčím hodíš, starej se o rodinu, vždyť spolu nejste…“
(podotýkám, že je s náma o dost častěji, někdy celý den nebo týden, jindy je to mazec, hlavně mi vadí, že nejde nic naplánovat, ale všechno má svoje a fakt se snaží…

No, prostě pořád nad něčím fňuká, nic jí není dobré…teď jsme se dostali do dost velkého finančního srabu :-( pokazilo se co mohlo, vyždímané všechny rezervy i kontokorenty :-( a moje mamka na to řekne:" no, tak začnete šetřit! To my taky museli"! :twisted: Měla jsem jí chuť zaškrtit, manžel se držel a pak bouchl v autě, šetříme už minimálně 4 roky, s bytem nám pomáhají jen jeho rodiče od našich jsem neviděla skoro nic, o pomoc na baráku prosím mého muže místo bráchy, který s nima bydlí (24let) on se na ně vykašle a než aby ho prosili, tak pak vyčítají nám :twisted: teď to máme na krku znovu…manžel teď jezdí pracovně 14 dnů pryč 4 dny doma a zase 14 dnů pryč - bratříček si odjel na „bitvu“ prostě jen koníček, nic životně důležitého - a oni uhání manžela,a ť přijde pomoct se stěhováním babi - přitom ví,jak chce být s malým,že za 2 dny odjíždí a pořád vyčítají…no a vrchol byl, když mi mamka řekla, ať prostě přijede treamvají za nima a pomůže, když máme to pokažené auto…žádná prosba, nic tp jsem mu neřekla, asi by bouchl…

No, je toho víc, ale pořád dokola…Vím, že by mohl zatnout zuby a pomoc jim,ale nedivím se mu, že se mu nechce… a pak zavolají, že ať nechodí,že to zvládnou,ale z tónu je cítit, že jsou naštvaní a čekali, že bude ráno stepovat u bytu…přitom tam jeli autem a mohli zavolat a přibrat ho…

No a to je pořád, přijde mi to,jako by mamka nechtěla řešit své problémy a tak fňuká nad mýma…už ji ani nechci zvát domů, pořád všude vidí problém,ale pomoct , to ne.. a není to o penezích…

A já mám prostě strach - pokud budu stát na manželově straně, můžu přijít o rodiče :-( a to nechci a naopak…nejhorší je, že polovinu těchto sporů oni návzájem ani neví,protože to řeší přeze mě a já mám z toho nervy :-(

Omlouvám se za román…kdyby šlo si s mamkou promluvit, udělám to,ale ona okamžitě brečí, obviňuje mě a nakonec odcházím z pocitem, že všechno je má vina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

JVP
569
26.9.09 13:17

Ahoj, no, nezávidím… :cry: Ale co teda zkusit pozvat Tvého bráchu třeba někam do hospody a tam to s ním probrat? Asi by se mu do toho nechtělo, ale za pokus to stojí, ne? :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3136
26.9.09 13:17

tak to je jako bych četla svůj vlastní popis!!!

u nás je to stejný - až na to, že jsme se taky dostali do pěknýho srabu a bydlíme s nima…teda každý v jiným baráku, ale se stejným vchodem a společným dvorem…

manžovi se u nás vyčítá, že nic neudělá, o rodinu se nepostará, válí se doma, na baráku nic neopraví (rodiče nejsou nejmladší a barák není můj..a brácha si na něho dělá zálusk), co řekne, všechno je špatně…zato můj „bratříček“ je nejlepší, co řekne je svatý, všechno dělá nejlíp…bla bla bla…

taky se plno sporů řeší přezemě, ale co mám dělat? Většinou stojím při manželovi, ale pokud by se ti dva dostali do hádky - což když k nějaké dojde, tak to je mazec - tak jen stojím, mlčím a brečím!!!

uznávám, že někdy má máti pravdu, ale už několikrát jsem jí říkala, že je to moje rodina, můj život a partner, kterýho jsem si vybrala a se kterým chci být - ať je takovej nebo makovej!!! až se s ním rozvedu, tak uznám, že měla třeba pravdu, ale do té doby ať nás nechá!!!

to je jediný, co ti poradím - nenechej do sebe a do manžela rýpat!!! nebudeš to časem zvládat a bude z toho „dusno“ pak i u Vás doma…

vím, že se to snadno napíše…ale stejně dobře vím, že hůř se to udělá!!!

DRŽÍM PĚSTI :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
26.9.09 13:43

:roll: No ideální by bylo samozřejmě si promluvit, což nelze. Tak určitě aspoň s tím bráchou.

Nejlepší by bylo, kdyby se s váma domlouvali dopředu - příští sobotu bysme potřebovali pomoct s tím a s tím, můžeš? A člověk se podle toho nějak zařídí. Protože takto když mi někdo zavolá, ať jako laskavě naklušu jim pomoct, to je děs.

Moje mamka je taky typ, že toto nedělá - ale začne třeba séct trávu a pak nadává, že jí nikdo nepřijde pomoct. Kdyby řekla, že chce zítra séct trávu, tak to třeba i udělám nebo si to naplánuju jinak - takto už mám třeba něco rozdělaného a nemůžu. Prej se nerada doprošuje - což si myslím, že žádost o pomoc není… No, teď už to občas tak dělá, že říká předem, když jsem jí to na rovinu řekla.

Já cítím, že naši (hlavně mamka) si taky myslí, že manžel furt jenom sedí u počítače (což je pravda, ale vydělává nám tím peníze navíc, které dost potřebujeme). Neříkají to zle, spíš tak rýpou, ale v jejich očích je sezení u počítače ztráta času, ať tam člověk dělá cokoli… :nevim:

Teď jsem si vzpomněla na bráchovu „skorotchýni“ - to je asi něco podobného. Ségra jeho přítelkyně s manželem si opravovali barák, kde bydlí oni, její mamka a babička a který bude jejich. Přitelkyně tehdy bydlela u nás. Něco jsme doma zrovna dělali venku a najednou telefon, že přijedou zedníci, přítel ségry jde na fotbal (hrát) a brácha má okamžitě přijet míchat maltu 8O Pak nám dali na topení nějaké staré trámy, co vyhazovali a bráchovi bylo následně vyčteno, že shrábl dřevo a ani s ničím nepomůže. I v době, kdy tam bráchova holka nebydlela, tam jezdila každou sobotu uklízet, protože jí mamka vyčetla, že jí ani nepřijede uklidit - ne, navštívit, popovídat si, na kafe, ale uklidit :roll:

Ani nevím proč to vlastně píšu, rada z toho žádná neplyne, ale aspoň vidíš, že v tom nejste sami - často je to víceméně podobné… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1368
26.9.09 15:24

Napoly - přesně to jí říkám, vybrala jsem si ho, je to můj manžel a otec mého snya, tak ať se s tím smířím…dokonce jsem jí jednou řekla, že mě mrzí, že mám skoro jistotu, že v případě krize v manželství bych se na ní nemohla obrátit, protože je jasné, že by mě ještě víc štvala proti němu :cry:

s bráchou to je jako mluvit do dubu, on problém nemá, nechápe, proč ho teda nepoprosili víckraát :? :twisted: atd… oni mu promíjeli vždycky všechno a on to uměl (odmala tvrdí, že prostě neumí umývat nádobí :? :lol: , tak ho nikdy mýt nemusel :x ) ale to je jiná kapitola..

Mám strach, že když si s ní budu chtít promluvit, zajde do do vyčítání všeho a to nechci…je dost věcí, které mi vadí,ale ty sem nepatří a hlavně jen by jí ublížily :cry:

No a plánování…Mamka volala ve středu, že sobotu a v pondělí budou stěhovat babi a že jestli by manžel na hodinku,dvě mohl, že budou rádi… no a když jsme ve čtrvtek řekli, že teda v pondělí, najednou problém, oni mysleli, i v sobotu i v pondělí a pondělí je pozdě (jen odsunout 3 skříně a zaigelitovat - plastovky) pak mi teda naštvaně zavolala, že teda dobře, tak v pondělí, ale ať je tam manžel v šest ráno, ať to stihnou!!! tak jsem jí řekla - "ať se s tím rozkazem trošku mírní! a na to položila telefon a dneska volala vyčítavě, že ať nejezdí, že ho nepotřebujou, že to ona bude muset zvládnout s taťkou sama :? …

prostě jednání jak s frackem a ne s dospělou ženskou, už mě to s ní nebaví…

do toho začne vytahovat, jak se máme špatně v malém bytě a že si pořád vyčítá, že své děti nezajistila a že já vlastně nic nemám, protože to je manželovo a jeho rodičů, ale neudělá nic, stavebko dokonce do letoška neměli…ale o penězích se bavit nechci a to je přesně to, čeho se bojím, že by se stalo, kdybych to s ní začala řešit.

Doteď si nezvykla, že pokud si mám vybrat, jestli den strávím s manželem a synem jako rodina nebo s nima, má manžel přednost!!!! (zvlášť proto, že jezdí hodně pryč a nejsme spolu tak často..

no, omlouvám se za výlev, jsem teď těhotná a o to víc mě všechno rozhodí a už si připadám jak ve ždímačce...... a zároveň je mi smutno z toho, že raději zavolám manželově mamce a taťkovi než svým rodičům :oops: :-( ale nemám na to sílu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23861
26.9.09 16:41

Tak u nás je to stejné s tím bráchou (předpokládám, že je ten tvůj taky benjamínek). Prostě už je takovej, vždycky 2 hodiny kecal, než aby 20 min myl nádobí, si myslím, že to je syndrom nejmladších dětí. U nás si za to mohla máma, dycky říkala, „on je ještě malinkej, udělej to ty“ a když mu bylo 15, zjistila, že je rozmazlenej lenoch a pozdě bycha honila :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14721
26.9.09 16:55

Uf, já se přiznám, že v této situaci bych se zkusila mamce trošku „odcizit“. Stejně ti kontakt s ní nic nedává. Nebo ano? Máš z toho nějaké pozitivum? Podle mě jen nervy své vlastní a taky problém s manželem, nedivím se, jestli je z toho nabroušený :(
Občas jí ten telefon prostě neber (nemohla jsi) nebo jí odmítni přijet na akci (máš něco jiného, třeba u manželových rodičů).

Já vím, jsou to rodiče, ale v rámci zachování duševního zdraví a taky manželství, ti nic jiného nezbyde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17440
26.9.09 17:12

Tvoje máma ví, že má poslušnou holčičku, která jí vždy výjde vstříc. Jak to vím? Mám to s mámou stejně. A pokud nevýjde, tak se to hodí do výčitek a vydírání typu „no my si to teda zvládneme sami“. Bohužel, my peníze dostali, tak se považovalo za samozřejmost, že pomáhat budeme. Trvalo mi hodně dlouho, než jsem se naučila říct i ne. Je pravda, že ne neříkám často a už vůbec ne bezdůvodně, ale až když takhle párkrát narazila, tak teprve potom máma změnila přístup - věci plánuje dopředu a změnila i diktovací tón na větu slušně tázací.
S mojí mámou je někdy taky hodně těžký vyjít. Taky jsem si nevzala povaleče a přesto, když přišla k nám do nově postaveného domu, tak místo pochvaly se jen udiveně ptala, proč nemáme parapety a natřené futra apod. Reakci manžela si jistě dokážeš představit. Já jí znám, tak vím, že to nemyslela zle a ani zlá není, ale někdy to vyzní dost blbě. Taky si občas neodpustila jedovatost, že pořád někde couráme - manžel celé dny pracuje, slušně vydělá, tak se čas od času sebereme a vyrazíme na víkend pryč. To je pro mojí mámu nepředstavitelné, celý život strávila v práci nebo na poli a kolem nemovitostí, dodnes má pocit, že když si sedne, tak je něco blbě, ale já zase nechci, aby si moje dítě z dětství pamatovalo jen tu všudypřítomnou dřinu - práce, chata, dům, zahrada :-(
Já už tu v jiné diskuzi psala, že můj vztah s mámou se hodně upravil poté, co zrovna hodně rejpala, naprosto bezdůvodně, teda lépe řečeno ty důvody byly naprosto směšné, překroucené a ani ona pak sama nevěděla, kudy kam, protože hloupá není a tohle bylo hloupé hodně, já s brekem utekla a napsala jsem jí mail s tím, že nevím, co jsem jí tak hrozného provedla. Seděla jsem nad ním hooooodně hooooodně dlouho, abych to napsala tak, jak chci - bez emocí a jasně a povedlo se, konečně jsem se od své mámy dozvěděla, že mě má ráda, že mi nechtěla ublížit a od té doby kolem mě chodí docela po špičkách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1368
26.9.09 17:28

Kadlino :potlesk: tak to je super, že se to povedlo…taky jsem uvažovala o dopisu.....moje mamka tak kdysi psala dopisy mi :lol:
Jenže, co je psáno…to je dáno a z toho mám strach..ale zkusím to dobře formulovat. Štve mě to, protože mě hodně popouzí i proti manželovi - přece jen občas píchne do vosího hnízda, taky není bez chybičky…jenže mě staví do pozice, že ho před ní musím bránit, doma to stejně s ním nevyřeším a pak se tím jen užírám…buď to jsou věci staré, které je zbytečné vytahovat, nebo sice mi taky vadí,ale jsou to prkotiny (2 roky čekám na šuplíky do vestavěné skříně,kterou udělal…)

Benjamínek :-) s bráchou je to složité, protože podle mě, hlavní důvod, proč rýpe do nás je, že nemá sílu řešit s ním, co jí vadí(studuje,jeden rok přerušil-jen dodělává diplomku, nastěhoval si k našim svou holku(naši s tím souhlasili),na kterou si mamka pořád nezvykla, nedomluvili si s ní platby,pravidla,je doma víc než brácha a mamce nesedí..ale nemá sílu to řešit…)

KOntakty omezit :lol: krásná myšlenka.....už teď mám na talíři, že manželovi rodiče jsou u nás častěji!!! Je to pravda…oni totiž přijedou…naši čekají, že když mají barák, přijedeme my za nimi a rádi :wink: což nejde vždycky…kolikrát je musím prosti, aby přijeli oni k nám :roll: ale pak vyčítají!! Naštěstí sezóna rodiných oslav pro tento rok vyčerpána, teď jen Vánoce…!!!ale to si vybojuju doma s rodinou :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17440
27.9.09 16:16

Ani nevíš, jak ti rozumím!
Taky jsem takový štít mezi manželem a mojí rodinou. Mamce sice manžel nevadí, myslím, že ho má ráda, ale občas jí rupne a taky otčím si přisolí a já musím být ten mezi nimi. Samozřejmě taky i manžel je na ně leckdy naštvaný a ten hromosvod jsem zase já. Naštěstí jsme spolu už hromadu let a dost se to u:,–(ilo. Manžel si na ně zvykl a jak jsem psala i máma slušně požádá, když něco potřebuje a snaží se i dopředu. No a jak nad tím přemýšlím, tak i hodně pomohlo dítě, protože tchýně je hodně hlídací babička, tak moje máma se myslím bojí, že bych mě mohla naštvat a já bych jí dítě nedávala. Ale musím ti říct, že pořád mám nervy jako špagáty, odkud která přiletí :lol:
Přeju ti, aby se to u:,–(ilo i u tebe, člověku stačí problémy, které má s manželem, natož ještě řešit mámu a problémy její!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
10.12.09 22:58

Přiznám se, že si nedovedu představit, že by mi rodiče do něčeho takovýho kecali nebo že by si nárokovali pomoc mýho manžela. Vztahy udržujeme přátelské, nic si navzájem nenárokujeme ani nevyčítáme. Prostě to utni, matka to buď pochopí nebo bude trucovat, ale pořád lepší než se užírat a nakonec se hádat s manželem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
2.3.10 12:38

ahoj, stejný problém

Ahoj, tak jsme na tom celkem stejně, taky jsem si špatně vybrala, že mi s ničím nepomáhá,…

Můžu ti jen říct, nejlepší je mamce říct, že je to tvůj manžel a ať si laskavě uvědomí, že už to nezmění!Já taky na rekonstrukci bytu nedostala od našich ani korunu, ani nepřijeli pomoct, ale když chtěli malovat, to jsme jim byli dobří.

Možná je dobré se ji zkusit zeptat jestli tě nechce chvíli živit, aby viděla že nerozhazujete za blbosti.
A to nemá manžela jako tvého otce?Někdy osudy lidí jsou tak hrozně složité, a hlavně u někoho hodně vyčůrané.
Nebo jednoduše ji přidat práci, a ona přestane, nějakou zálibu, aby pořád něco neviděla.
Malému uplést oblečení, věnovat se mu,…možná ti to trošku pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.3.10 12:39
ropuska7 píše:
Ahoj, tak jsme na tom celkem stejně, taky jsem si špatně vybrala, že mi s ničím nepomáhá,…

Můžu ti jen říct, nejlepší je mamce říct, že je to tvůj manžel a ať si laskavě uvědomí, že už to nezmění!Já taky na rekonstrukci bytu nedostala od našich ani korunu, ani nepřijeli pomoct, ale když chtěli malovat, to jsme jim byli dobří.

Možná je dobré se ji zkusit zeptat jestli tě nechce chvíli živit, aby viděla že nerozhazujete za blbosti.
A to nemá manžela jako tvého otce?Někdy osudy lidí jsou tak hrozně složité, a hlavně u někoho hodně vyčůrané.
Nebo jednoduše ji přidat práci, a ona přestane, nějakou zálibu, aby pořád něco neviděla.
Malému uplést oblečení, věnovat se mu,…možná ti to trošku pomůže.
  • Nahlásit
  • Citovat
9.3.10 00:48

Znám to, ale z opačné strany!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
9.3.10 08:27

takže jako ty a tchýně?

• Nahlásit
  • Citovat