Tchýně - už nevím jak dál

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
belavue
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 28.08.09 13:35
Tchýně - už nevím jak dál

Ahojky, právě jsem se rozhodla přidat i já svůj příběh s tchýní, abych zjistila jestli jen já na ní vidím jen to špatné…Snad poradíte :wink:

Jsem ve 20.týdnu těhotenství a s přítelem jsme měli opravdu hezký vztah do té doby, než jsem před půl rokem poznala jeho matku…Při první návštěvě, kde mě naprosto ignorovala a jen lítaly hlášky typu :„ach jo ty tvoje lásky…“ nebo "nepočítejte s tím, že vám budu dělat babičku " jsem se vrátila domů uplně vynervovaná a zařekla jsem se že už tam k ní nepůjdu.. Jenže po půl roce jsem otěhotněla a můj přítel velmi těžce nesl její smsky a telefonáty, že ONA!!mě má ráda a že nechce přijít o vnoučka atd.. Řekla jsem si, že mu udělám radost a sem tam nějakou návštěvu přežiju… To jsem se ale spletla…Ona se stala posedlou a začala nám vybírat byt, obvolávala podnájmy v jejím městě jen abychom bydleli co nejblíž…moje názory absolutně ignorovala a chovala se ke mě jako bych byla nějaký povl… dopadlo to tak že jsem se z toho zhroutila..... Poté co jsem příteli řekla, že opravdu vztah s jeho matkou nezvládám se tvářil jakobych mu vyrvala kus srdce.. A ona kula železo dál.. opět vypisuje že ví že ji nemusím a co mi udělala atd… Opět přítel seřval mě a já se s ním rozešla… Po týdnu kdy si udajně všechno uvědomil mi se omluvil a zkoušíme to znovu s tím, že já už tam opravdu chodit nebudu… Všimla jsem si ale že najednou ochladl jeho vztah k mé rodině..nechce tam chodit, ačkoliv mu nic neudělali,dokonce mu pomohli sehnat lepší práci… Prostě mi to přijde takový boj, že když nebude ona tak se nebude bavit s mou rodinou.. Přijde vám to normální? Podotýkám že není jedináček…jeho matka má další tři děti ve věku 18, 10 a 2 roky!!!! Teď jen zase čekám kdy přijde další hádka. Vidím totiž na něm, že když jí zvedne telefon nebo přijede z návštěvy, tak je jiný…a to fakt nepřeháním… Já na ni před ním nemluvím špatně, protože chápu, že je to jeho máma, ale nemůžu jí přece ustupovat a jemu taky ne… chci být silná pro svoje miminko a ne se jen nervovat s nima… Bára

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 28.08.09 13:49

Nějak mi uniká, co chce teda vlastně přítel? Chce se stěhovat do podnájmu v jiném městě? Myslím, že byste si měli promluvit o tom, jak si představujete vaši budoucnost - samozřejmě bez kontextu tchýně. Tj. kde budete žít a já nevím, co ještě… A pak si za tím stát - pak můžeš příteli např. říct, že jste se přece dohodli tak a tak a koneckonců on to mamince může říct sám (a je to asi i vhodnější) - že se nechcete stěhovat, protože jste se rozhodli bydlet tam a tam z toho a toho důvodu… Přece je dospělý, bude mít rodinu s tebou, tak o takových věcech jako je bydlení byste měli rozhodovat spolu vy dva a ne jeho maminka…

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 28.08.09 14:09

Belavue, nechci strašit, ale o tom, o čem píšeš, vím své. I když ne v takové koncentraci. Jen ti chci napsat, že je to běh na dlouhou trať s velmi nejistým výsledkem … Je dost pravděpodobné, že maminka nad tebou prostě zvítězí… Jak to tak čtu, asi bych sbalila fidlátka - a adie. Je to těžké, ale podle mně se tvůj přítel nezmění, maminka s ním bude hrát svoje loutkové divadlo - a kdo to odskáče, budeš TY. A v budoucnu i tvoje dítě … BRRRR, utíkej, dokud můžeš!!!!!! Když budeš mít zájem o pár historek na tohle téma, písni SZ. Drž se, Baghira

IvaV
Echt Kelišová 9227 příspěvků 28.08.09 14:14

Ahoj,

jste asi docela mladí co?
Ono je těžké nepodlehnout nátlaku (a že to ty matky umí). Chlopa popadni v klidu si s ním sedni a vyřešte bydlení a základní věci ohledně SVÉ domácnosti,, dítka, budoucnosti. A sděl mu že na něj spoléháš že jeho rozhodnutí ti příjde správné, souhlasíš (teda pokud souhlasit budeš) a blablabla - aby pro něj pak bylo těžké ho najednou a bez argumentů změnit.
Ono je docela těžké přesvědčit chlapa že jeho rozhodnutí je jeho a když už něco rozhodne má si za tím stát i před mámou.

Rozhodně po příteli nechtěj aby volil mezi tebou a svou mámou - to je skoro nemožné ke každé z vás má jiný vztah. Nerozebírejte jeho mámu a ani tu tvojí (i když to přítel možná bere tak že ty ne tak on taky ne - no co, vždyť tam s tebou nemusí, to není povinnost, ty si ale zajdi).

Domluvte se že spolu být chcete, že si věříte že to zvládnete a budete rodina. Taky zdůrazni že babičku dítku brát nechceš, ale taky se necítíš dobře (vyjmenuj pokud možno přímo situace kdy a proč - bez afektu) a že tě to mrzí. :? Uvidíš co z chlopa vyleze a jak to cítí vlastně on. Třeba si chování své mámy ani nevšiml či neví že tě to ranilo - domluvte si znamení (my s chlopem máme třeba položení ruky - na ruku, nohu, rameno - funguje to v obou směrech a to i na návštěvách) že už domů, nebo změnit téma zastat se druhého a tak.
Občas mám taky chlapa co si neuvědomí že mi něco vadí (tcháni ani ne spíš jiná rodina umí být :roll: ) a tohle znamení pomáhá. :wink:

Budete rodina - když nebudete táhnout za ten provaz oba stejným směrem asi to fungovat nebude. :wink:

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 28.08.09 14:15

Nebrat (ale to už je trochu pozdě). On bude mít tedy asi tak 20 let, že?
Asi Tě to bude stát ještě dost nervů, tak hodně štěstí.

VERONIKA
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.09 14:28

Já jsem měla „doma“ něco podobného!!! :roll: :roll: :roll:

V první řadě si musí přítel uvědomit, že budete rodina a že všechno co maminka řekne není svaté!
Já vím, že je to složité a jak píší holky tak je to běh na hooooodně dlouhou trať! Záleží na tobě jak jsi schopná přítele přesvědčit, že to s ním myslíš dobře a to, že si s matinkou nerozumíte není tvoje vina ....... je toho spoustu.

Můj manžel si uvědomil až ve 30 letech jaké je jeho mati mrcha, jak mu pořád organizovala život a ovlivňovala jeho názory!
Nebudu se tu rozepisovat jak mě pomlouvala (a pomlouvá i nadále), urážela, ignorovala atd. atd. atd. nakonec to dopadlo tak, že jsme si život zařídili po svém, odstěhovali jsme se a jsme ve svém s dítkama a máme svatý klid - s tchýní se ani jeden nestýkáme a žijeme si po svém a bez nalajnovaného života!

Tchýně ani neviděla malou. O jejím narození se dozvěděla od kolegů v práci, protože děláme u jedné firmy a tak okamžitě naběhla na tchána (jsou rozvedení a my se vídáme jen s ním a s jeho rodinou a moc si rozumíme) kdy se TO jako narodilo ......
Kubíčka viděla 5krát v životě :roll: :roll: :roll:

Přeji pevné nervy, hlavně ať ten pomyslný boj vyhraješ a uhájíš si svoji rodinu :wink: :wink: :wink:

belavue
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 28.08.09 14:40

Angua: O tom, že rodinu bude mít teď se mnou a že se musíme domluvit my dva jsem s ním mluvila snad stokrát.. Pokaždé na mě vyjede, že ona to myslí dobře!! Já opravdu nechápu proč je na ní tak fixovaný(i ona na něm vlastně) do doby než byl se mnou se mu do ničeho nestarala :?

IvaV:jj, uhodlas je nám oběma 20:) já právě po něm nikdy nechtěla a ani to nemám v plánu,aby si musel vybrat:) dokonce ani co se týče prcka jsem nikdy neřekla,že k nim nebude chodit…prostě tam jen nechci chodit já a to je vše..Mu to ale nestačí…chce abych tam za ní lezla apod… Přijde mi to fakt jako na hlavu no…

Prostě Vám chci moc poděkovat, tohle asi fakt fungovat nebude…Já se snažím ale mu je to pořád málo… myslím si, že nemusím jezdit někam, kde mě jen ponižují atd atd atd…

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 28.08.09 15:08

Mám něco podobného a tak jak říkají holky, je to běh na dlouhou trať. Příliš nepomáhá sáhodlouze rozebírat, jak na tebe působí a co ti dělá, protože předpokládám, že to ten chlap odmítá řešit, takže bude jen dělat, že nechápe nebo že hledáš problémy, tak kde nejsou. Ono to není nic novýho, moje babička měla obdobný vztah se svoji tchýní. Řešení, aspoň u nás je minimalizovat návštěvy, nic moc neřešit, moc ji nevnímat a žít si po svém. Pokud možno o ní moc nemluvit ani nesrovnávat ji a ostatní matky. Hlavně tu svou.

IvoV signály jsou dost dobrej tip, to musím naučit doma 8)

VERONIKA
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.09 16:06
belavue píše:
myslím si, že nemusím jezdit někam, kde mě jen ponižují atd atd atd…

Máš 100% pravdu, hlavně se nesmíš nervovat - už nejsi sama a musíš brát ohled i na prcka :wink: :wink: :wink:
Přítel by měl mít taky trošku rozum a uvědomit si, že mu by se stejné jednání ze strany tvé rodiny taky nelíbilo!!! :-) :-) :-)

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 28.08.09 16:13

Já si pamatuju debatu s jedním mamánkem, kdy jsem se mu snažila vysvětlit, jestli chápe, proč jeho matka ubližuje všem jeho slečnám. No a po pár hodinám to končilo jeho rozhozením rukou, že přece o někom, kdo mu dal život a do 20 se o něj staral neřekne, že je to cvok a ženská, co se lidem motá do života, že svou mámu neodsoudí a nepůjde proti ní… Někdo to prostě fakt neumí přiznat nebo nechce a doufá, že manželka to skousne nebo to nějak samo vyšumí. To je bohužel mužskej většinovej přístup.

Evalu
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 28.08.09 16:33

Já bych souhlasila asi nejvíc s Janine - nerozebírat, neprobírat, nevysvětlovat, jen to přilije oleje do ohně. Záleží trochu na tom jaký je chlap v tomhle typ, ale podle toho co jsi psala, nesázela bych na diskuze. Druhá věc jsou vlastní emoce třeba co se týče chování manžela k tvojí rodině - s těmi si člověk poradí hůř, ale trochu to jde. Zkus si tchyni prostě vymazat z hlavy. Soustřeď se na současný život - současné bydlení, příprava na prcka… zkus do toho manžela zatáhnout, o prarodiče ani z jedné strany pokud možno slovem nezavadit (tím nemyslím, že by ses neměla stýkat se svými rodiči, ale nerozebírej to s manželem), manželovy nálady po návratu od matky ignoruj a bav se s ním o něčem jiném.

Hodně uvidíš, až se mimi narodí, co bude tchyně dělat, někdy se stane, že rozhlásí, jak bude hlídat a kdesi cosi, a když dojde na věc, staví se 2× za rok na kafe a tím to hasne. Nebo může být hůř, ale to teď podle mne opravdu neodhadneš. Nedělala bych ale ukvapené závěry, ve většině manželství se v době narození dětí objeví krize a problémy (počti si o rubriku níž) a není jich zase tolik, které by se nedaly ustát, uvidíš.

Eva

VERONIKA
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.09 16:34

Holky, jak to tak čtu tak ani netuším co mám doma za poklad :oops: :oops: :oops:

Manžel měl úplně to samé jako zmíněný mamánek - každá přítelkyně stála za …, matince se nelíbilo to to to a to! Každý víkend několik let jí dělal poskoka a řidiče do supermarketů a trávil tím kažičkou sobotu a nebylo to na hoďku a ani na 2, bylo to prostě celé odpoledne! Dostal to příkazem a nějaké !Prosímtě, máš čas?" nebo něco podobného neexistovalo :roll: :roll: :roll:
Až v naší rodině zjistil, že když naši něco chtějí tak slušně požádají a poděkují a nefungujeme na písknutí a na zařvání - „Tak já čekám, kde jako jsi!!!“

Abych pravdu řekla tak jsme se i kvůli jeho máti rozešli, ale naštěstí se to urovnalo a já jsem moc ráda!

IvaV
Echt Kelišová 9227 příspěvků 28.08.09 16:43

janine Okoukáno od známé co je vdaná už třicet let tož funguje. :wink:

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 28.08.09 16:55

Asi by to chtělo předhodit příteli nějaký odstrašující příklad. Můj přítel měl spolužáka s podobnou matinkou. Nejdřív se zamiloval do cikánky, matka mu ten vztah zničila. Pak si přivedl dom „normální“ holku, matka do něj ryla zas, zničila mu takhle asi 4 vztahy a nakonec ten kluk zůstal sám.
Já tedy měla vztah s tchyní báječný, ale určitě to bylo i tím, že se za mne přítel byl schopný postavit. Ona kdyby nějak začala vyšilovat, tak by se přítel sebral a prostě by za ní nechodil (protože se děsně bál aby nedopadl jak ten jeho spolužák :-D ), ona to moc dobře věděla a přestože měla problémy, klimakterium na krku, tak se snažila si to nevybíjet na nás a vyplatilo se to všem :wink:
Kolega v práci to měl to samý, jeho matka měla na snachu ze začátku prý nějaké pindy a on řekl, že jestli toho nenechá neuvidí vnoučata, tak se matinka zklidnila :wink:
Jestli na takovýhle krok tvůj chlap není zralej, tak to je pak těžký. Taky ve 20 má na jistou nezralost i nárok, tak ti moc přeji, aby dospěl hodně rychle.

belavue
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 28.08.09 18:08

Holky, fakt moc děkuju za rady a názory… je to pro mě takové pohlazení po duši, protože holky v mojem věku většinou nic takového neřeší, teda aspoň moje kamarádky… ty jsou jedna chytřejší jak druhá… každá by s ní zametla a já nevím co všechno..ale ono to není tak jednoduché jak to vypadá. Smutný
Jedno je ale jasné a to fakt, že pro mě je teď prioritou být vklidu kvůli miminka..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >