Reklama

Manželův koníček

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sagitarius
Nováček 9 příspěvků 10.09.18 12:18
Manželův koníček

Ahoj. Chtěla bych znát nezávislý názor na věc. Nevim, zda jsem opravdu tak nemožná a netolerantní, nebo reagují adekvátně.
Manžel má, jak on říká, koníčka tuning a obecně auta a vše okolo toho. Podle mě jde už o závislost. Dříve to byl koníček.
Dvě do toho pořád a pořád peníze. Má starou plechovku BMW a pořád říká, jak je to skvělé auto, ale přitom je každý měsíc v servisu, bezne nám ztroskotá vylet, protože se něco pose*re na autě. Nemůžeme mít prostě normální funkční auto, rodinný. Na myčku novou neni, na auto je, na dovolenou není, auto musí do servisu. A vždy když má volno(dělá krátký/dlouhý), je u mechanika. Už mam na to celé alergií a když slyším slovo mechanik nebo auto, mám pupínky.
Já koníčky opravdu chápu, sama jich mám dost a nechci nikoho omezovat, ale toto je podle mě na úkor rodiny a na hlavně mi to už přijde primitivní. Ani nemam chuť se s ním bavit, protože mi připadá, že ji zajímá jen jedna věc.
Ano, máme problémy, ale když to shrnu, toto je vlastně základ všeho. Točí se to pak na financích, komunikaci vůbec a na plánech do budoucna apod.
Jaký na to máte názor?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

rozand
Závislačka 2947 příspěvků 10.09.18 12:24

Máte SJM, měli byste se umět normálně dohodnout. To ti fakt nikdo na diskuzi nevyřeší, když nejste schopni komunikace.

My bychom si ani jeden nedovolili lít peníze do koníčků na úkor společného (například té myčky).

divine woman
Echt Kelišová 8447 příspěvků 10.09.18 12:26

Koníčky mi nevadí, ani časově náročné. Co by mi vadilo, je finanční omezování rodiny na úkor koníčku jednoho člena.

vonajebohyne
Echt Kelišová 9526 příspěvků 10.09.18 12:26

Je strasne fajn byt do neceho zapaleny, ale nemelo by to byt dlouhodobe na ukor rodiny (at uz casu ci financi).

nunik
Ukecaná baba ;) 1335 příspěvků 10.09.18 12:32

Můj manžel má taky koníčka, taky poměrně finančně náročného - sportovní kaprařina. Ale nikdy, ani za nic, by nedopustil, aby to nějak omezovalo rodinné aktivity nebo dokonce rodinný rozpočet. Umí si srovnat priority. Pokud si chce koupit něco nového, většinou prodá to staré a zbytek si doplatí. Nebo počká na narozeniny, výročí, nebo až se ušetří a jsou peníze nazbyt.

A mluvila jsi s ním o tom? On auto nechce prodat ani za nic?

Eliza.24
Zasloužilá kecalka 747 příspěvků 10.09.18 12:43

@nunik tak to mají naši mužové stejný koníček :srdce:

Ale přesně, buď se prodá něco starého, aby se dalo pořídit to nové, lepsi. A nebo se zhodnotí nutnost a finance dopředu :) nejlepsi je jak si myslím, ze už máme vše a on to pokaždé posune na vyšší level :lol: :lol:

Koníčky obecně tolerují, vidím jak to mého muže naplňuje, jak proste nemám gaucaka. Ale protože má finančně náročné koníčky tak finance řešíme společně! A to doslova, tento měsíc se pořídí toto a další toto. A holt když by se po myčka, tak to je jasný, co má prioritu :) je to čisté o komunikaci. Ale ta by se obecně měla nastavovat a dobre vyvíjet již na začátku vztahu :)

Premek_Orac
Závislačka 4324 příspěvků 10.09.18 12:48

@Sagitarius Ahoj,
jako koníček to celkem chápu, kdyby to dával za děvky, bylo by to horší.
I celkem chápu to, že když autu věnoval tolik hodin a peněz, že se mu nechce ho vyměnit.
Pokud ale takhle náročný koníček chce provozovat, pak by na to měl mít peníze i čas. A to v takovém množství, aby to nevedlo ke tvojí nespokojenosti.
A zároveň platí, že kdo má takový ,,hobby car," tak by měl mít i normální auto vedle toho na ježdění. To auto nemá sloužit na běžný denní provoz, má sloužit pro víkendové projížďky, srazy, atd. Ono pak se i méně často porouchá.
Finančně to je nesmysl vždy. Sám utrácím za auta dost, ale letos jsem měl předsedvzetí, že je to prostě nesmysl, protože i jen měnění těch aut v garážích mi bere čas, takže jsem prodával…
Ve vztahu ale platí, že spokojení mají být oba. Pokud byl přítel takový vždy, vždy bylo jeho auto tak vysoko na žebříčku a tys mu hned od začátku neřekla, že tvoje představa to není, pak mu to až tolik vyítat nemůžeš.
Prostě - promluv si s ním, vklidu, bez výčitek, řekni mu, jak by sis to představovala, ať řekne názor on, a zkuste najít model, který bude vyhovovat oběma. Pokud nenajdete, pak zvaž, zda to tolerovat budeš, nebo ne. A pokud ne, pak se ti ten výběr řešení podstatně zúží…

Verun83
Echt Kelišová 8692 příspěvků 33 inzerátů 10.09.18 12:53

Takze chapu, ze jeho konicek je cpat prachy o stare herky?
Tak tohle bych zatrhla. Auto pro rodinu ma byt funkcni a po ruce. Jestli jde jen o veterana, kterej zere prachy. To neni zadnej konicek. To je scestnost.

nunik
Ukecaná baba ;) 1335 příspěvků 10.09.18 12:59

@Eliza.24 Fakt ? :lol: Tak to je super. My třeba letos kupovali nový člun :-D

zoidberg
Extra třída :D 11629 příspěvků 10.09.18 13:03

Tak mu to normálně zakaž, jsi přece jeho manželka. A manželky se musí poslouchat :cert:

romana.cumprdlik
Povídálka 12 příspěvků 10.09.18 13:06

Zariskuj a dej mu na vybranou auto nebo já. Ale nemusí to dopadnout dobře:)

Sagitarius
Nováček 9 příspěvků 10.09.18 13:23

Díky za názory. Situace je už vyostřená. Takže já vím co asi budu delat. Jen jsem si chtěla poslechnout, zda je můj pohled na věc úplně mimo. Vidím, že zas tak ne. Mluvit se s ním nedá. On se auta nevzdá a na dvě nemáme.
On je dobrý táta, malou miluje, když přijdu z prace, tak doma je. I víkendy. Ale ty peníze a to, že to upřednostňuje, nevystojim. Podle něj byla vždy na prvním místě rodina. A když řeknu , proč teda neporidime novou myčku nebo co zrovna je potřeba, řekne, že jsme přece nemuseli jezdit tam a tam a bylo by na ni.
Zakazovat mu nic nebudu, nevedlo by to k ničemu dobrýmu.
Takže diky za váš čas:)

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2160 příspěvků 10.09.18 13:29

Můj názor je, že by mi to hodně vadilo. Tvůj manžel omezuje rodinu jak časově, tak finančně, a svůj koníček povyšuje nad spokojenost rodiny. Vadilo by mi, že to je z jeho strany nezodpovědné a nedospělé. Jak by se on tvářil, kdyby dejme tomu nebylo na benzín, protože ty prostě musíš každý měsíc 3× ke kadeřnici a na kosmetiku? Vážně bych si s ním promluvila. Každý má jiné priority a jiný standard, ale kdybych jela na výlet a uprostřed cesty mi chcípla stará popelnice, kterou cestuji i s dětmi, tak bych se studem propadla :oops: Proti koníčkům jako takovým nemám absolutně nic, ale z jeho strany už je to posedlost. Trvala bych na koupi rodinného auta, které bude funčkní a bezpečné. A pokud na to nejsou peníze, o to víc je jeho chování nezodpovědné.

Ou
Kelišová 5095 příspěvků 10.09.18 13:35

Nikoliv - tunning není příčina, ale důsledek. Neumíte se dohodnout, neumíte trávit spolu čas tak, aby vám to všem přišlo užitečné, nekomunikujete spo­lu.

No tak si manžel našel koníček, ve kterém mu je lépe než doma.

A ne - on není ten padouch a vy nebohá oběť. Každý na tom stavu, co mezi sebou máte nese přesně 50% viny. Takže vřele doporučuju si vyčistit svůj podíl a změnit svou část komunikace - povede to i k tomu, že se začne měnit manžel.

Sagitarius
Nováček 9 příspěvků 10.09.18 14:15

Děkuji za názor. Nemůžete ovšem vědět, kdy k tuningu přišel, z jakých důvodu a jaká je komunikace z mé strany. Ale díky.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bavil lidi, teď je překvapuje svou vážností: Donutilova herecká proměna

Téměř každé Vánoce nás baví rolí důstojníka, který demonstrativně roztrhá... číst dále >

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >